Автор Тема: Дизел на Метан  (Прочитано 19403 пати)

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7657
 • Хорска Секција
Одг: Дизел на Метан
« Одговори #30 на: Октомври 16, 2012, 10:18:55 am »
Најверојатно имаат работа и не им треба. :D Ти глеј да биде добро измиен, имам работа до Благоевград па да ми биде пријатен амбиентот. :D
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен dame

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3068
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Дизел на Метан
« Одговори #31 на: Октомври 16, 2012, 19:24:47 pm »
 :D :D :D :D :D :D :D

Отсутен nikolad

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 10
Одг: Дизел на Метан
« Одговори #32 на: Август 18, 2014, 23:34:23 pm »
Може да се стави метан на Бензинец ? Каде се мести и колку чини тоа ?

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15785
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Дизел на Метан
« Одговори #33 на: Август 19, 2014, 00:53:58 am »
може на бензинец, јас ти потврдувам. а за да видиш колку ке чини, ке мораш во плимонт да отидеш со возилото, па таму ке ти кажат кои опции ги има и колку ке те кошта...

инаку јас имав бензинец на метан.
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12735
Одг: Дизел на Метан
« Одговори #34 на: Јули 22, 2017, 23:21:51 pm »
Ја отворам темава после 5 години :)
Вечерва баш разговарав со еден другар за ова (Дизел+метан) и баш ме интересира што се случи со оваа комбинација.

Во последно гледам се повеќе CNG - бензинци, ама некако слабо гледам дизел CNG.