Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 2885338 пати)

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6460
 • Бенве сие бенве
Се има десено тоа, те тераат да прснеш од течноста, ако не мириса на алкохол си ја наебал.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6460
 • Бенве сие бенве
Пролетва ќе стигнат камери што бележат возила помеѓу две точки каде каде што има полна линија, и ако редоследот на возила е променет од камера А до камера Б тогаш отиде возачката.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2076
Замисли да ги употребат, само замисли...
Нова тезга ќе си отворат.

Отсутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2592
 • Слобода или смрт
Супер би било да ги употребат ама автоматски да биде целиот процес. А не некој да седи и да клика испрати. И му доаѓа Мите клика испрати, доаѓа Агим клика избриши.

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2076
Агим тогаш ќе треба да почни да оди на работа ама...

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1997
 • If you can dream it, you can do it.
Една камера кај сити мол, една кај Судска, една кај континентал, ќе ги вратиме сите кредити на државата.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен Van

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5241
 • VW Golf MK3 1.9 TDI
Една камера кај сити мол, една кај Судска, една кај континентал, ќе ги вратиме сите кредити на државата.
Јас типувам дека тоа ако се деси, нашиве возачи ќе станат фини како тие во Финска... После период на привикнување (соочување со реалноста).

Нормално дека нема да се деси. Никогаш ништо добро не се дешава овде.

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10128
Ако е така ќе си ода џерманско ебаго...

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5212
Се пегла софтверот затоа уште не се во функција. Треба таблички од одредени особи да се стават во список да не ги регистрира за било каков прекршок, сите државни  возила исто. Иначе кај е есапот, ќе треба самите да се казнуваат повеќе него обичниот граѓанин.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен zvonkog

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1052

не е кај нас, ама ми мириса дека нешто вакво ќе има

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10128
Се има десено тоа, те тераат да прснеш од течноста, ако не мириса на алкохол си ја наебал.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Значи ко ќе хухна, имат цела кола да одмрзнит :)

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5014
 • Пиши лаже
Што е до мене, слободно нека активираат уште веднаш. Само, знаеме како ке биде, како што пиша Кими погоре.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6949
 • хаУс мајстор
Не знам што се чудите, следува период кога најубаво се живее во државава. Пред избори.

Отсутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2592
 • Слобода или смрт
Го прогласувам сезоната на партиски вработувања за отворено...