Автор Тема: Како да го додадам моето возило?  (Прочитано 22698 пати)

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 28037
  • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
    • Evolutive.mk
Како да го додадам моето возило?
« на: Јули 05, 2012, 00:03:51 am »
1. Најдете го под-форумот „Возила на Членови“.


2. Кликнете на „Нова Тема“.


3. Најдете го веб-сајтот Imgur.com


4. Одберете ја опцијата "Computer".


5. Најдете ги сликите кои сакате да ги прикачите.


6. Одберете ги сликите кои сакате да ги прикачите.


7. Кликнете "Open".


8. Кликнете "Start Upload".


9. Кога ќе бидат пратени сликите, најдете и ископирајте го текстот означен со "BB Code (Message Boards & Forums)".


10. Направете "Paste" на кодот.


Тоа е тоа! Благодарност до Члинк за сликите!