Автор Тема: Велосипед  (Прочитано 836305 пати)

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: Велосипед
« Одговори #30 на: 16 Март 2011, 17:16:14 pm »
Јас имам ваква многу слична на иваа кико само вилушката е различна :D
Денес лудував нешто 55км/х на удоница и се упукав со бициклата  >:( . Ги скинав 2те гуми :o
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен K92

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 712
Одг: Велосипед
« Одговори #31 на: 16 Март 2011, 17:21:51 pm »
Јас имам ваква многу слична на иваа кико само вилушката е различна :D
Денес лудував нешто 55км/х на удоница и се упукав со бициклата  >:( . Ги скинав 2те гуми :o

Така се расте.
« Последно менување: 24 Декември 2011, 00:34:26 am Kiko »
You have to pay attention to regular cars, and slalom through them. That's the way to drive fast.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: Велосипед
« Одговори #32 на: 16 Март 2011, 18:40:07 pm »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Јас би ја возел цуцава... макар и да треба да го рентам точакот  :o   :-*

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: Велосипед
« Одговори #33 на: 16 Март 2011, 19:40:50 pm »
 :D :D falanga :D
Еве денес ја подмачкувам менјам гумите старите крампонките печурките отидоа у историја
Ај утре ке и манам некое фотче  :D
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Велосипед
« Одговори #34 на: 16 Март 2011, 21:30:19 pm »
Jас од коа сакав да си набавам некој солиден средна класа на точак, со дискови, и преден амортизер и по можност 18то брзинец со помали звезди на средна осовина...

а сеа со бензинов и со темава... ми направивте по озбилно да размишљам околу набавката...  иначе не сум некој мањак за точаци... ако би направил набавка би бил точак од марката Кастело, или Рог... или можеби Гери Фишер...

Точакот е добар, за да рекреираш... но да идеш со него на работа е малце бедно, ке се испотиш... ке се направиш за никаде....

Иначе имам и веспа, кинес која троси 2 литра на 100 км со домакинско возење... без аздислук :)

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6103
 • 69
Одг: Велосипед
« Одговори #35 на: 16 Март 2011, 21:44:11 pm »
@SaleSk - Сакам да го пробам седиштето, и ако е комотно, би земал и ја. Од каде го набави, и по која цена?

Седиштето ми го набави еден човек односно си го купил за него но го пробал и му било чудно, па ја улетав сосема случајно и му го купив одма...Јас сакав да си порачам од америка, но за среќа се најде човеков...Го купив по цена од 70$ односно многу поволно.. :)  со оглед на тоа дека беше половно, односно седнато два пати....Инаку еве сајт од седлото

http://www.moonsaddle.com/Order_Your_MoonSaddle_Today_s/12.htm

Инаку заборавиф да кажам дека и педалите ми се сменети, односно ставиф алуминуиумски Crank Brothers педали :)
Пуст мерак :))
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: Велосипед
« Одговори #36 на: 16 Март 2011, 21:48:45 pm »
Иначе имам и веспа, кинес која троси 2 литра на 100 км со домакинско возење... без аздислук :)
Ти? Без аздислук? Чекај малце.... нешто не ми се вклопува  :D

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Велосипед
« Одговори #37 на: 16 Март 2011, 22:13:18 pm »
Па без аздислук... сабајле коа идеш накај работа во 8 ипол ти е ладно и ти се спие е и не ти се вози побрзо 40-45кмч, а на враќање има гужви и секакви будали па мора и ти да внимаш ради нив... и пак идеш полека... иначе максималната на тоа мотрче му е 75кмч и све му е сменето... нема нешто да е кинеско, од ламела, ролни, каиш, варијатор, федерчиња...

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Велосипед
« Одговори #38 на: 16 Март 2011, 22:16:17 pm »Еве дел, нешто од мене :))))))

Отсутен K92

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 712
Одг: Велосипед
« Одговори #39 на: 16 Март 2011, 22:56:54 pm »
Не цртај саати по паркови!
« Последно менување: 24 Декември 2011, 00:41:25 am Kiko »
You have to pay attention to regular cars, and slalom through them. That's the way to drive fast.

Отсутен Dimitar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 444
Одг: Велосипед
« Одговори #40 на: 19 Октомври 2011, 23:35:41 pm »
Ајде малку да ја освежам темата.Еве го мојот велосипед.Пред 2 недели му купив нов пренос Campognolo,ново колче,нови главини,како и нов заден менувач.


Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6103
 • 69
Одг: Велосипед
« Одговори #41 на: 19 Октомври 2011, 23:43:30 pm »
Одлична машина...Има ли нешто од карбон на него?
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Dimitar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 444
Одг: Велосипед
« Одговори #42 на: 20 Октомври 2011, 23:08:35 pm »
Одлична машина...Има ли нешто од карбон на него?
Бандашите и главините не се.ИСто така не стемот и воланот.Колчето сега го набавив,но по долго размислување решив да ставам еастон.Рамката и другите делови,вклучувајќи го и предниот пренос се фул карбон

Отсутен Nakolce

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2310
 • Имигрант
Одг: Велосипед
« Одговори #43 на: 20 Октомври 2011, 23:21:08 pm »
@Dimitar
Одличен точак.... Ке праиме собир на бицикли изглеа :D
BTW
На собирот пред борис кога се делеа маиците по втор пат со што бев јас дојден???

Отсутен Спенсер

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7307
Одг: Велосипед
« Одговори #44 на: 25 Октомври 2011, 12:48:29 pm »
Јас си земав MOngoose tyax 2010 :) ќе го претставам тука/

За Водно надоле/нагоре и слично...