Автор Тема: Работи кои не ви требаат или ви се за давање  (Прочитано 538216 пати)

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #2475 на: 26 Март 2016, 14:24:49 pm »
тоа ке речев и јас.. пластичарска улица, или на зелен пазар, во зградата од задниот влез кај што е пазарот за металургија има неколку продавнички од кои едната е за расвета.. можно е и таму да се најде..
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Мартин_91

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 446
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #2476 на: 26 Март 2016, 15:55:20 pm »
Помислив на тоа, само дека е доста стар не ми се верува дека има. А од тие обичните што се ставаат и надвор не одговара зошто е подебело стаклото и имаат навој.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #2477 на: 26 Март 2016, 22:32:20 pm »
Да не му се најдвит некому 512 DDR400?

Отсутен Strumjan

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 95
  • Македонска Џумла заедница
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #2478 на: 26 Март 2016, 23:03:48 pm »
имам две плочки, белким ќе ти завршат работа :)

Отсутен masterwu

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 376
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #2479 на: 26 Март 2016, 23:32:35 pm »
Ми останаа неколку неотпакувани кутии од следните лекови кои што ги користеше татко ми:

- Dilatrend 12.5mg
- Amiokordin (Amiodarone) 200mg
- Aldactone (Spirolonakton) 100mg

Доколку на некого од тука му треба, или има некој во фамилија што користи нешто од лековите, нека ми прати порака. Рокот за користење истекува март 2017 (некои кутии се мај/септември 2017).

Слика од лековите.
Honda Civic 1.7 CDTI '05

Отсутен Peconi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2950
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #2480 на: 26 Март 2016, 23:58:09 pm »
Ако му треба на некој фрижидер од постарите, исправен е, лади, само знае позади да замрзне па после да се истопи ледот и да се направи вода околу него.

Ми стои на тераса, па ако познавате некој што му треба бујрум, само организирајте превоз.

Ako ne ti e daden moze edna slika da vidam kolku e star ? :)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6943
Одг:
« Одговори #2481 на: 27 Март 2016, 10:26:56 am »
Ех....  Бидна...  Му го дадов на старо купујем за Џ,  ем му го натоварив на моторчето,  сам беше па да не се килави човекот.

Отсутен DasAuto.

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4580
 • ~ Full of soul ~
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #2482 на: 12 Април 2016, 13:22:37 pm »
Некој полнач за батерии да има да не му треба?
↯↯ Don't try to follow me ↯↯

http://www.youtube.com/watch?v=b_v5fPI-DUw

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6091
 • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #2483 на: 12 Април 2016, 14:18:01 pm »
Мене ми треба, еднаш на грешка наместо усб-то, 4 батерии филипс на полнење ми пуштија.
И оп, одма потреба од полнач ми направија, ама дури да се потрошат, по ѕидниве сатови се ставени, ќе им помини рокот.

Башка од Битола сум, никако не ми одговара да го земам. :)

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8553
 • Пичлеме
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #2484 на: 12 Април 2016, 14:39:22 pm »
Давам шлогиран дедо, или го менвам за друга недвижнина :)

Отсутен DasAuto.

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4580
 • ~ Full of soul ~
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #2485 на: 12 Април 2016, 19:17:32 pm »
Мене ми треба, еднаш на грешка наместо усб-то, 4 батерии филипс на полнење ми пуштија.
И оп, одма потреба од полнач ми направија, ама дури да се потрошат, по ѕидниве сатови се ставени, ќе им помини рокот.

Башка од Битола сум, никако не ми одговара да го земам. :)
Грешно се разбравме , и јас барам :D мислев некој да не има а да НЕ му треба :)
↯↯ Don't try to follow me ↯↯

http://www.youtube.com/watch?v=b_v5fPI-DUw

Отсутен Strumjan

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 95
  • Македонска Џумла заедница
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #2486 на: 12 Април 2016, 21:16:52 pm »
Некој полнач за батерии да има да не му треба?
Имам јас, ако ти одговара, можам да го земам со мене на работа па да си го земеш. Ти праќам порака :)

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6091
 • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #2487 на: 13 Април 2016, 07:11:30 am »
Грешно се разбравме , и јас барам :D мислев некој да не има а да НЕ му треба :)
Џабе се израдвав.  :D

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4087
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #2488 на: 07 Мај 2016, 13:37:46 pm »
дечки,имам акумулатор од скутер 50 cc,меѓутоа за да го извадам зашто беше запечен штрафот морав да го скинам плусот.
Еве како е https://goo.gl/photos/XhcZKkztUArMxH2f8
ако му треба не некој вака нека ме контактира деновиве.

Отсутен Marakana

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 886
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #2489 на: 07 Мај 2016, 15:15:35 pm »
Ako mu  treba na nekoj crevo od pravosmukalka samsung sc 4360, toa sto se pali/regulira na samata racka, neka pise


http://imgur.com/a/vDZU1

« Последно менување: 29 Мај 2016, 00:00:39 am Marakana »
Коме је суђено да буде јебан, том гаће саме падају