Автор Тема: Музиче..  (Прочитано 583287 пати)

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49501
 • Махер
Одг: Музиче..
« Одговори #9540 на: Јуни 16, 2021, 14:04:18 pm »

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21786
Одг: Музиче..
« Одговори #9541 на: Јуни 18, 2021, 19:53:48 pm »
Сите која од која ѕвезди и на крај ќе им дојде скромно девојче во џемперче со обичен микрофон, ќе кликне REC и...


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26894
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Музиче..
« Одговори #9542 на: Јуни 19, 2021, 08:05:38 am »

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21786
Одг: Музиче..
« Одговори #9543 на: Јуни 22, 2021, 16:46:11 pm »


Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21786
Одг: Музиче..
« Одговори #9544 на: Јуни 24, 2021, 17:23:14 pm »
Imagine having Tony Levine (74 yrs old) as your grandpa..."hey kid, wanna hear grandpa's new song?"
Плочата (со гратис ЦД) путује накај Ченто.

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6459
Одг: Музиче..
« Одговори #9545 на: Јуни 24, 2021, 22:07:50 pm »
Бреее, после толку време не ми се верува дека сите овие песни биле од 88. Добра година :)

Одличен осврт, освен 5-6 траки кои првпат ги слушам.


Отсутен dreamson

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 398
Одг: Музиче..
« Одговори #9546 на: Јуни 24, 2021, 22:33:55 pm »
Imagine having Tony Levine (74 yrs old) as your grandpa..."hey kid, wanna hear grandpa's new song?"
Плочата (со гратис ЦД) путује накај Ченто.

Обавезно во комплет да е со двата диска.

Вториот диск е премногу добар.Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21786
Одг: Музиче..
« Одговори #9547 на: Јуни 25, 2021, 21:14:06 pm »
Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21786
Одг: Музиче..
« Одговори #9548 на: Јуни 30, 2021, 19:33:48 pm »Don't move
Don't talk out of time
Don't think
Don't worry
Everything's just fine
Just fine
Don't grab
Don't clutch
Don't hope for too much
Don't breathe
Don't achieve
Or grieve without leave
Don't check
Just balance on the fence
Don't answer
Don't ask
Don't try and make sense
Don't whisper
Don't talk
Don't run if you can walk
Don't cheat, compete
Don't miss the one beat
Don't travel by train
Don't eat
Don't spill
Don't piss in the drain
Don't make a will
Don't fill out any forms
Don't compensate
Don't cower
Don't crawl
Don't come around late
Don't hover at the gate
Don't take it on board
Don't fall on your sword
Just play another chord
If you feel you're getting bored
Don't change your brand (Gimme what you got)
Don't listen to the band
Don't gape (Gimme what I don't get)
Don't ape
Don't change your shape (Gimme some more)
Have another grape
(Too much is not enough)
(I feel numb)
(Gimme some more)
(A piece of me, baby)
Don't plead
Don't bridle
Don't shackle
Don't grind (Gimme some more)
Don't curve
Don't swerve (I feel numb)
Lie, die, serve (Gimme some more)
Don't theorize, realise, polarise (I feel numb)
Chance, dance, dismiss, apologise (Gimme what you got)
(Gimme what I don't get)
(Gimme what you got)
(Too much is not enough)
Don't spy (I feel numb)
Don't lie
Don't try
Imply
Detain
Explain
Start again (I feel numb)
Don't triumph
Don't coax
Don't cling
Don't hoax
Don't freak
Peak
Don't leak
Don't speak (I feel numb)
Don't project
Don't connect
Protect
Don't expect
Suggest
(I feel numb)
Don't project
Don't connect
Protect
Don't expect
Suggest
(I feel numb)
Don't struggle
Don't jerk
Don't collar
Don't work
Don't wish
Don't fish
Don't teach
Don't reach
(I feel numb)
Don't borrow
Don't break (I feel numb)
Don't fence
Don't steal
Don't pass
Don't press
Don't try
Don't feel
(Gimme some more)
Don't touch
Don't dive
Don't suffer
Don't rhyme
Don't fantasize
Don't rise
Don't lie
(I feel numb)
Don't project
Don't connect
Protect (I feel numb)
Don't expect
Suggest
Don't project
Don't connect
Protect (I feel numb)
Don't expect
Suggest

Присутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3835
 • Жгл' б гл'б
Одг: Музиче..
« Одговори #9549 на: Јули 01, 2021, 05:36:25 am »
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6459
Одг: Музиче..
« Одговори #9550 на: Јули 02, 2021, 00:14:58 am »

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6459
Одг: Музиче..
« Одговори #9551 на: Јули 03, 2021, 10:34:09 am »
Мераци бас гитарата.


Присутен kokos

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 70
Одг: Музиче..
« Одговори #9552 на: Јули 03, 2021, 15:13:37 pm »

Отсутен Ѓорѓи

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1163
Одг: Музиче..
« Одговори #9553 на: Јули 03, 2021, 21:31:07 pm »
Стара ама сеа ја открив

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21786
Одг: Музиче..
« Одговори #9554 на: Јули 04, 2021, 12:00:18 pm »
The power of music.