Автор Тема: Музиче..  (Прочитано 583303 пати)

Отсутен dreamson

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 398
Одг: Музиче..
« Одговори #9420 на: Март 27, 2021, 20:40:52 pm »
Liquid Tension Experiment - Hypersonic


Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3835
 • Жгл' б гл'б
Одг: Музиче..
« Одговори #9421 на: Март 30, 2021, 04:40:27 am »
REWIIIIIIIIIND! :)

Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26894
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Музиче..
« Одговори #9422 на: Март 30, 2021, 08:25:33 am »
Ау сине, ај најди го сеа и оноа македонското вакво! :D

Edit:


Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21786
Одг: Музиче..
« Одговори #9423 на: Април 01, 2021, 13:27:14 pm »

1,584,734,873 прегледи за песна од `92ра.


Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21786
Одг: Музиче..
« Одговори #9424 на: Април 02, 2021, 12:02:26 pm »
^ ^ ^

Liquid Tension Experiment - Hypersonic
Симпатична коинциденција.Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3835
 • Жгл' б гл'б
Одг: Музиче..
« Одговори #9425 на: Април 04, 2021, 00:49:46 am »
Сто кила муда, триста кила ритам.
Едноставен рецепт, ама ќе да е и до мајсторите...

Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3835
 • Жгл' б гл'б
Одг: Музиче..
« Одговори #9426 на: Април 04, 2021, 00:51:16 am »
^ ^ ^

Liquid Tension Experiment - Hypersonic
Симпатична коинциденција.
Мет е доста приземен човек.
Оди речи му вакво нешто на Ексл.

Всушност, Мајк е исто така приземен човек, затоа и се разбрале како луѓе. :)
И двајцата се кралеви. :)
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3835
 • Жгл' б гл'б
Одг: Музиче..
« Одговори #9427 на: Април 04, 2021, 01:05:04 am »
На ошедна. :)

Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21786
Одг: Музиче..
« Одговори #9428 на: Април 04, 2021, 14:15:53 pm »

400 милиони за откуп на цел каталог на 79 годишен Боб Дилан, а кога треба да се инвестира во ново име кое прави сопствена музика и еден милион им е многу.

И после Ед Ширан ќе биде звезда.
Епа ќе биде кога не се инвестира во artist development.

Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6459
Одг: Музиче..
« Одговори #9429 на: Април 05, 2021, 18:02:50 pm »
Интересни муабети, плус моментот со 30те секунди :)


Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21786
Одг: Музиче..
« Одговори #9430 на: Април 06, 2021, 16:44:03 pm »
Those were the days...

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3835
 • Жгл' б гл'б
Одг: Музиче..
« Одговори #9431 на: Април 06, 2021, 16:55:25 pm »
I raise you this :)


« Последно менување: Април 06, 2021, 17:00:38 pm loopz »
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21786
Одг: Музиче..
« Одговори #9432 на: Април 06, 2021, 17:02:52 pm »
Првенствено требало да се Нирвана, ама....


Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3835
 • Жгл' б гл'б
Одг: Музиче..
« Одговори #9433 на: Април 06, 2021, 17:08:55 pm »
Фаќин Ексл, меен... :)
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21786
Одг: Музиче..
« Одговори #9434 на: Април 06, 2021, 17:24:42 pm »
Нема веќе Ексл Роузес, Мерлин Менсони, Џејмс Хетфилди, Фил Анзелмовци и Кобејни...

Денес сите се послушни nice guys...што ќе им каже продуцентот , тоа ќе биде.

"Песнава има исто интро како една друга,малку  попозната од твојата, ама ти ќе се преправаш дека не е така...Јасно?
- Јасно"

https://www.youtube.com/watch?v=JIoj1RYvz1Y

https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8

Boom...250 милиони прегледи.

The rest of us..the non hearing impaired ones: