Автор Тема: Музиче..  (Прочитано 821706 пати)

Отсутен dreamson

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 605
Одг: Музиче..
« Одговори #5745 на: 06 Ноември 2014, 22:36:07 pm »
Pink Floyd The Endless River, конечно.

Отсутен DayWalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3063
 • Ќебапбрингер!
Одг: Музиче..
« Одговори #5746 на: 07 Ноември 2014, 16:26:35 pm »
Дечки некоја страна за симнување на FLAC песнички? Открив дека телефонот чита FLAC и дека equalizer-от што иде со цијаноген е многу ненормален и како да имам нов сет на звучници во кола, страшна разлика, страшна. Овен по торенти да барам цели албуми за една две песнички, некој да не знае нешто?

Отсутен Tome-Colt

 • Близок до администрацијата
 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4624
 • Муфљуз
Одг: Музиче..
« Одговори #5747 на: 07 Ноември 2014, 16:33:31 pm »
Па и ХТЦто чита, барем моето. Би требало и твојот да чита.
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54819
 • Махер
Одг: Музиче..
« Одговори #5748 на: 07 Ноември 2014, 16:54:11 pm »
Дечки некоја страна за симнување на FLAC песнички? Открив дека телефонот чита FLAC и дека equalizer-от што иде со цијаноген е многу ненормален и како да имам нов сет на звучници во кола, страшна разлика, страшна. Овен по торенти да барам цели албуми за една две песнички, некој да не знае нешто?
Симни 320ки не ти треба флац за тие потреби воопшто.

+ПП

Отсутен godofspeed

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2827
Одг: Музиче..
« Одговори #5749 на: 07 Ноември 2014, 17:43:03 pm »

Отсутен DayWalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3063
 • Ќебапбрингер!
Одг: Музиче..
« Одговори #5750 на: 07 Ноември 2014, 17:57:03 pm »
Никат не сум се позамарал за квалитет на музика, дај шта даш..али сеа несакајки осетив разлика и ми се допадна...фала Дени. Ке пробам 320ка баш незнам дал сум пробал :) у секој случај да се замарам со нешто

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Музиче..
« Одговори #5751 на: 07 Ноември 2014, 20:45:38 pm »

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20062
Одг: Музиче..
« Одговори #5752 на: 09 Ноември 2014, 15:48:56 pm »

Отсутен Allexxander

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5835
Одг: Музиче..
« Одговори #5753 на: 10 Ноември 2014, 10:57:22 am »

 ;D

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Музиче..
« Одговори #5754 на: 10 Ноември 2014, 13:30:56 pm »
Поздав до Стратро


Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20062
Одг: Музиче..
« Одговори #5755 на: 10 Ноември 2014, 14:16:18 pm »
« Последно менување: 10 Ноември 2014, 14:29:16 pm DarthJe5us »

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43418
 • Il Moderatore
Одг: Музиче..
« Одговори #5756 на: 10 Ноември 2014, 16:57:39 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Музиче..
« Одговори #5757 на: 11 Ноември 2014, 11:38:46 am »

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Музиче..
« Одговори #5758 на: 11 Ноември 2014, 15:43:03 pm »

Отсутен Ezekiel

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 400
Одг: Музиче..
« Одговори #5759 на: 11 Ноември 2014, 16:47:08 pm »
Дечки некоја страна за симнување на FLAC песнички? Открив дека телефонот чита FLAC и дека equalizer-от што иде со цијаноген е многу ненормален и како да имам нов сет на звучници во кола, страшна разлика, страшна. Овен по торенти да барам цели албуми за една две песнички, некој да не знае нешто?

Пробај некако најди invite за what.cd, лудило тракер за музика... Над два милиони торенти од кои 600к може да се најдат во "perfect" FLAC формат...
Cogito ergo zoom