Автор Тема: Спортски издувни системи и модификации  (Прочитано 88898 пати)

Отсутен Спенсер

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7068
Одг: Спортски издувни системи и модификации
« Одговори #390 на: Декември 08, 2016, 15:09:59 pm »
Дечки некој мајстор што работи со инокс ? Виткање/заварување иноксни цевки и слично ? Контакт ? :)

Отсутен IdeuX

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 760
Одг: Спортски издувни системи и модификации
« Одговори #391 на: Декември 08, 2016, 16:19:01 pm »
Иноксот во главно многу тешко се витка, а за заварување ако ти треба имам кој да ти препорачам

Отсутен Спенсер

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7068
Одг: Спортски издувни системи и модификации
« Одговори #392 на: Декември 08, 2016, 16:24:14 pm »
Аха, така значи.. пријател бара таков мајстор, да му свитка цевки за грана за мотор хонда цбр 1000. Па затоа прашувам... :)  Е сега, ако не може да ги свитка, отпаѓа варењето нели. :)

Отсутен IdeuX

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 760
Одг: Спортски издувни системи и модификации
« Одговори #393 на: Декември 08, 2016, 16:57:08 pm »
Не отпаѓа ако купи колена и завари цела грана, нeли :)

Отсутен Спенсер

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7068
Одг: Спортски издувни системи и модификации
« Одговори #394 на: Декември 08, 2016, 17:10:33 pm »
Хм, да да, во право си. А колку видово колена има ? На колку степени се, 90/120 ? Дали е тоа фиксна бројка или по порачка може да се менува ?

Отсутен IdeuX

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 760
Одг: Спортски издувни системи и модификации
« Одговори #395 на: Декември 08, 2016, 17:27:15 pm »
Зависи од димензијата, во главно ф45 и ф90, али најчесто 90ки. Нема по порачка, само на лагер што носат, тоа

Отсутен FilipM

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3999
 • Turbo
Одг: Спортски издувни системи и модификации
« Одговори #396 на: Декември 08, 2016, 17:56:47 pm »
Земаш 90 и сечиш по потреба :)
I’m so mean, I make medicine sick

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42319
 • Il Moderatore
Одг: Спортски издувни системи и модификации
« Одговори #397 на: Декември 08, 2016, 21:08:24 pm »
https://youtu.be/Nv4Gf1aj7SQ?t=375

Bender од футурама :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16628
 • Keep it 100
Одг: Спортски издувни системи и модификации
« Одговори #398 на: Јануари 02, 2017, 13:33:13 pm »

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6214
Одг: Спортски издувни системи и модификации
« Одговори #399 на: Јануари 02, 2017, 19:51:33 pm »
Магнафлоу шо го тестираа сами за украс е,никаква бучава не намалува исто како стрејт пајп да си ставил,а и не е нешо голема загубата со по рестректувен лонец.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19801
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Спортски издувни системи и модификации
« Одговори #400 на: Јануари 02, 2017, 19:54:08 pm »
Ништо само 15 коња.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42319
 • Il Moderatore
Одг: Спортски издувни системи и модификации
« Одговори #401 на: Јануари 02, 2017, 19:54:39 pm »
Магнафлоу ти е само за на технички да поминеш :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6214
Одг: Спортски издувни системи и модификации
« Одговори #402 на: Јануари 02, 2017, 20:05:09 pm »Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5269
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Спортски издувни системи и модификации
« Одговори #403 на: Јануари 02, 2017, 22:59:11 pm »
Direktno od grana  ;D ;D ;D

Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Kozanostra

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1897
 • Opel Astra 2.0 DI
Одг: Спортски издувни системи и модификации
« Одговори #404 на: Јануари 02, 2017, 23:03:02 pm »
Xexe :D