Автор Тема: Го видов овој „ѕвер“ од ауто на нашите улици..  (Прочитано 1952556 пати)

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Го видов овој „ѕвер“ од ауто на нашите улици..
« Одговори #15 на: 09 Април 2012, 09:22:16 am »
Јесте да, поклон од Штипсбург :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: Го видов овој „ѕвер“ од ауто на нашите улици..
« Одговори #16 на: 09 Април 2012, 09:38:43 am »
Ова ѕвериштево имаше некоја хидраулична или пневматска суспензија. Ова на сликава беше пред да го запали моторот и е спуштен едно 10-15 сантима. Кога го запали како турбото да му работеше и под idle, а можеби тоа му беше и некоја пумпа или слично. На сликата не се гледа каков звук извади ама случката беше стравотна
Ова да не го коментирам...

Ѕверов 45 години е стар и се е на него фабрика:
Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54819
 • Махер
Одг: Го видов овој „ѕвер“ од ауто на нашите улици..
« Одговори #17 на: 09 Април 2012, 09:40:36 am »
Oва првово на фаланга ме бендисува бајаги. :)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: Го видов овој „ѕвер“ од ауто на нашите улици..
« Одговори #18 на: 09 Април 2012, 09:41:34 am »
Не му се гледа убаво гумата а и не му се слуша звукот... Штета. Позади мислам дека пишуваше V6

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43418
 • Il Moderatore
Одг: Го видов овој „ѕвер“ од ауто на нашите улици..
« Одговори #19 на: 09 Април 2012, 09:41:39 am »
Стварно е ѕвер!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Го видов овој „ѕвер“ од ауто на нашите улици..
« Одговори #20 на: 09 Април 2012, 09:43:07 am »
И јас го гледам низ град, појава за кај нас :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен igorN73

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 698
Одг: Го видов овој „ѕвер“ од ауто на нашите улици..
« Одговори #21 на: 09 Април 2012, 10:56:26 am »
Неможам да ја ставам сликата.

Во Прага кога бев Bugati Vejron паркирано, и типот го запали и турираше малце...страотен звук

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Го видов овој „ѕвер“ од ауто на нашите улици..
« Одговори #22 на: 09 Април 2012, 10:59:58 am »
На нашите улици ;)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1826
Одг: Го видов овој „ѕвер“ од ауто на нашите улици..
« Одговори #23 на: 09 Април 2012, 12:06:40 pm »
Пред некој ден видов Мустанг кабрио на ЦОЛ табли, тазе увезен, ретко возило кај нас, па интересно ми изгледаше како појава.
А и некако доста Поршиња почнаа да се возат низ градов.

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7046
Одг: Го видов овој „ѕвер“ од ауто на нашите улици..
« Одговори #24 на: 09 Април 2012, 12:10:36 pm »
алал вера ..

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Го видов овој „ѕвер“ од ауто на нашите улици..
« Одговори #25 на: 09 Април 2012, 12:35:47 pm »
Црвен Мустанг?

Заедно возев на ТЕ-СК минатиот понеделник.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1826
Одг: Го видов овој „ѕвер“ од ауто на нашите улици..
« Одговори #26 на: 09 Април 2012, 12:42:21 pm »
Мислам дека беше црвен/бордо. Со Дортмунд ЦОЛ таблици.
Претпоставувам и од каде е земен, во близина е најголемиот плац со Американски возило преправени и со хомологација да се возат во Европа/Германија.

Друго интересно возило кое го видов сабајле беше Ферари 599 бордо, паркирано кај АМСМ, а мислев дека само едно 599 има кај нас, тоа велешкото.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Го видов овој „ѕвер“ од ауто на нашите улици..
« Одговори #27 на: 09 Април 2012, 12:44:13 pm »
Ова е постаро, бар година и нешто можда и две е во Ск :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9217
Одг: Го видов овој „ѕвер“ од ауто на нашите улици..
« Одговори #28 на: 09 Април 2012, 13:43:00 pm »
Falanga toj dzipot e od tuka od kozle,ja pravea letoska ulicata kaj sto zivee tipceto,pa mozda se iznerviral i stignal do ova :)

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: Го видов овој „ѕвер“ од ауто на нашите улици..
« Одговори #29 на: 09 Април 2012, 13:49:17 pm »
Фаланга денес кај железничка го видов џипов.