Автор Тема: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?  (Прочитано 2532419 пати)

Отсутен зоки-златен

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7004
  • хаУс мајстор
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #8715 на: 11 Февруари 2014, 16:06:39 pm »
Дроља ненормална дрољевиќ ,у возење да и пукне педалата на точакот,да и искриви трет запчаник па да и прескака ланецот!

Отсутен nsx-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9213
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #8716 на: 11 Февруари 2014, 16:10:12 pm »
да и го начукам ;D

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #8717 на: 11 Февруари 2014, 17:33:00 pm »
едноставно нелииии,кога глупиот народ е во функција.....


Џони да не си ја закачил ти негде :D

Отсутен зоки-златен

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7004
  • хаУс мајстор
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #8718 на: 11 Февруари 2014, 17:54:54 pm »
Абе....знаеш најглупо во моментот што е,што гледаш дека ќе те закачи а не реагираш и отпосле ти текнуваат работи што си требал да направиш,у случајов рогање задно тркало на точак,али ај бидна....иначе не,паркиран бев,она стоеше со точакот до возачка врата а ја чекам тост у сендвичара.Па тргнав да си одам,и реков да се потргне за да влезам у кола,а она со другарка и,неможеа да се домуабетат,и со педалата од точакот ме загреба,али глеам површински е ќе се среди,ама нервозата у моментот........уште на радио да ја пуштеа "девојката со точакот" на гидан ќе ја качев!

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #8719 на: 11 Февруари 2014, 18:12:36 pm »
Има логика, ја мислев некој намерно те гребнал. Нели обично по врати и хауби гребат...

Отсутен DayWalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3063
  • Ќебапбрингер!
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #8720 на: 12 Февруари 2014, 21:45:26 pm »
Ме нервираат копуци сељаци кои немаат никаква толеранција у сообраќајот и треба ја да калкулирам колку ќе кочам за да не ме опнат позади. Си возам по илинденска нормално 60-70 од центар према Ѓорче, нормално, левата лента фул сите вртад десно кај ЗОО, ја у десна лента. Арно ама пред мене имаше кола од авто школа и видов дека детето полагаше у тој момент. Си даде жмигавец за десно дека ќе си заврти и нормално иако полека си почекав, нема смисла сеа стресови непотребни да праиме (ипак, и ние сме биле такви). Арно ама пред мене закочи нешто малце по нагло пошто му искочи наеднаш баш пешак. Глеам у ретровизор еден нафуран типац у фаца му се глеа дека мисли дека е најјачи у граду залепен до мене. си подзакочив ја онака на рати да пазам ја да не удрам напред а доволно да се залепам за да може тоа копитото позади мене да закочи. И почнуе нормално да ми свири као ја да незнам да возам нели, пошто само он знае. Нормално му дигнав рака да му укажам дека не е нормален. Го поминуваме семафорот и за да ми докаже колку е најбрз и најјачи нели го измучи количето и ме претрка (WOW возев 12 ипол на саат нели). Толеранција бе луѓе, поготово со оние кои полагаат, па срамота е да се праиш дебил...остај ги да си полагаат, не треба да им помагаш, ама не им се лепи бе не им се пикај као лента да не си видел у животот.

Исто нормална појава кај Мавровка, проаѓање на црвено. Си чекам да завртам лево, ми се пушта семафорот, ја уште закаснета реакција забораив да тргнам не видов дека е зелено, па дур спуштам ручна и тргнам ќе се затвори семафорот. тргам и пред мене онака ноншалантно пунто едно си проаѓа со 15,5 км/х НА ЦРВЕНО, нормално легнав на свирката и у ште типот ми крева рамења као "е добро де што напраив, се си е у реду".

И да заврна малце наеднаш 85 % од возачите нагло заборавија да возат

Отсутен aleksandarbt

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 797
  • Opel zafira 2.0 125 kw
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #8721 на: 12 Февруари 2014, 22:43:10 pm »
   A so ke recite za tatkomi.Se zazboral coeko i vlegol vo levata  traka na ne znam koj semafori vo Skopje.Bracetmi so bese so nego vo momento krena 40 temperatura.Sreka primetile vozacite od sprotivnata strana  pa nemalo karambol. Mi e grev inaku jas ke urgirav da mu ja zemat vozackata za site vreminja.Arno obeka deka nikogas poveke za Skopje nema da odi so kola.Zlaten avtobus i site po doma rajat.

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20106
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #8722 на: 12 Февруари 2014, 22:52:09 pm »
Денеска за прв пат не ме изнервира ништо. Си стигнав за 10 минути на факултет на враќање сите семафори ги фатив и имаше паркинг кај теретаната.

Отсутен Влатко К.

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 446
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #8723 на: 18 Февруари 2014, 16:17:02 pm »
Да напишам и овде:
Избегнувајте Центар ако можете попладнево, пред Влада (блокирана Илинденска од мост до раскрсницата со бул. Климент Охридски) има некаков протест изгледа, има колони од НУБ до Соборна и по Илинденска до Парк.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #8724 на: 19 Февруари 2014, 16:06:14 pm »
Денес морав до Центар, па си викам ја ќе паркирам доле во ГТЦ. Гужва, ама најдов место. Хауевер..

На доаѓање:



На одење:


Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #8725 на: 19 Февруари 2014, 16:07:13 pm »
VAG, јеби га.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #8726 на: 19 Февруари 2014, 16:08:25 pm »
Yes, I always fuck vag. Sometimes butt.



;D

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #8727 на: 19 Февруари 2014, 16:13:03 pm »
Па ти и крив, си се убутал на доаѓање...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5832
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #8728 на: 19 Февруари 2014, 16:15:19 pm »
Метро ипол место од лево... Значи колку има без осет луѓе тоа чудо нешто. Нонстоп гледам вакви таленти.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #8729 на: 19 Февруари 2014, 16:15:52 pm »
Па ти и крив, си се убутал на доаѓање...

Немаше друго место. :(