Автор Тема: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?  (Прочитано 2452228 пати)

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Mene uzasno me nervira vozackata kultura na nasiot narod. Ne naucil zmigavec da dava  >:(  Odi na raskrsnica, vrti naglo, ne uklucuva zmigavec. Se prestorjuva ili preteknuva, ne dava zmigavec, kako nekoj da treba da mu gi cita mislite.

Spored mene, treba da se vovedi kazna od minimum 50 evra za neupotrebuvanje na zmigavec. Procentot na onie sto go ignoriraat ova pravilo iznesuva okolu 35%, pausalno.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7079
Ме живцираат оние кои возат со 80 на лева лента од автопат ...

ке го блицнеш од позади, и даље не се трга ...

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54839
 • Махер
1. Премногу семафори.

2. Непочитување на правила за првенство на минување - што води кон 1.

3. Да не се знаел кој има предност во кружен тек, па уште свират, ќе те тепаат... - што води кон 1.

- Мора да се намалат семафори и да се заменат со 2 и 3.

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7079
Богами, и оние што кога ке почнат да вртат во уличка, тогаш уклучуваат жмигавец ..

Отсутен BokiCivic

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3795
 • Боинг 747
ТАКСИСТИТЕ ...............ужасни се, секој ден им го собирам , ама некој ден некој дебело ќе си го добие:)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33938
 • Таков е животот... јебига
Вчера ме изнервира една госпоѓа во Сузуки 4х4 на семафорот во капиштец пред Веро. Јас стојам во колоната позади 4-5 возила во правец накај алумина. Таа од зад мене не сака да го чека семафорот,  ме заобиколува, гази полна линија и вози во спротивна лента сакајќи да сврти десно према Мекдоналдс. Во тој момент се пали зелено семафорот и сите тргаат. Таа дава лев жмигавец а јас се залепив зад тој пред мене и ја заградив да не може да сврти десно и тој зад мене се залепи и тој зад него и сите ја заградија. ПОнатаму на семафорот пред алумина застанувам на црвено и таа ете ти ја зад мене, врти десно, застанува до мене и почнува да ме пцуе. И тоа жена во години може 45-50 години.

Ми се идеше да и излезам да и ја треснам главата од воланот, ама си реков, ајде може ќе ја научи лекцијата и друг пат ќе вози како треба. Казната и беше наместо да причека 10 секунди семафор и да си сврти десно, сега мораше да се нервира и да вози се до Педагошка, па одкај катастар да дојде назад.

Значи колку ме нервира некој што се прави паметен пред другите а притоа прави голема гужва и 10 други прекршоци.

Отсутен BokiCivic

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3795
 • Боинг 747
Falanga јас такви ситуации ги решавам со пепер спреј и си затварам прозор, а она нека се чуди што ја снашло :)

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Kaj se kupuva peper sprej?

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
1. Неупотребувањето жмигавци, мада и ја сум за ова крив од време на време.

2. Недостатокот на добра волја во сообраќајот. Секогаш кога треба да се вклучам во некоја улица, недај боже некој да подзастане и да ме пушти.

3. Силеџии што се обидуваат да се бутнат пред мене. Ако ме замолиш да те пуштам со свиркање и културен гест, ќе те пуштам. Ако се силиш, нема.

4. Пешаци што ќе ја пројдат Партизанска на некое чудно место, па после тоа одат по 15цм работ на тие глупите жардињери.

5. Заборавени долги светла.

6. Луѓе што возат точак на улица иако си има лента за точаци.

7. Кога некој ќе ми се паркира пред куќа на моето место, ама со идиотското паркирање ќе ми го блокира и влезот во двор.

8. „Паркирање“.

9. Кљанкорење во лева лента во град.

10. Општо кљанкорење на автопат.

11. Некој што вози на две ленти одеднаш.

12. Непотребно држење кочница додека колата стои. На тој позади му блешти во глава уште 15 минути после тоа.

13. Истата работа со жмигавец додека колата е во лента за лево. Нема потреба, само му жмига на тој позади уште 15 минути во глава.

14. Не-наштелувани фарови.

15. Цркнала сијалица за фар. Ќе возиме низ град со пуштени дугачки! Јухуууу!

16. 99% од таксистите што се понашаат ко да го ослободиле Скопје сосе приградски населби. Таксист е дијагноза, не е занимање. (Чест на исклучоците).

17. Влечење на семафор. Нема оправдување, особено на семафори со тајмер.

18. Сигурно ќе ми текне уште нешто.
« Последно менување: 01 Март 2012, 12:11:11 pm zeroSignal »

Отсутен BokiCivic

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3795
 • Боинг 747
Микеи кај Беко

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4800
Во последно време највеќе таксистиве и господата кој на кружниот тек кај католичка сечат и мењаат ленти во сред кружен тек

Отсутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2563
 • Слобода или смрт
Мене до скоро ме нервираше што се нема никаков резон према возило на авто школа па толку се нема осет и у секоја ситуација гледа максимално да те заебе.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54839
 • Махер
^^ Така треба, нема што да бара авто школа во клучни саати. И плус кога веќе се матка тогаш, треба да научи возачот да се справува во гужва.

Отсутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2563
 • Слобода или смрт
^^ Така треба, нема што да бара авто школа во клучни саати. И плус кога веќе се матка тогаш, треба да научи возачот да се справува во гужва.

Зборувам за застанување на стоп знак нешто што никој не го прави а ти си обврзан. И често и кога имаш прединство никој не те ебава ќе кочиш ти.

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8518
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Ова се што сте го пишале ме нервира, некој ден ќе оболам мислам АМА највеќе ме нервира улици од 3 ленти ги прават како да се со 2. И кога сакам да ја искористам едната лента и да поминам некој а тој некој вози на средина на две ленти и уште ми сеправи паметен со муабети каде брзаш Е тој ми спаја жици и праам бељи. 5 пути ќе имам тепано луѓе на такви места.

Зеро браво за постон, има многу работи во него што луѓе не ни знаат дека не се во право кога ги праат.