Автор Тема: Дормео Душеци  (Прочитано 58383 пати)

Отсутен mmm121

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3799
  • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Дормео Душеци
« Одговори #15 на: 18 Февруари 2012, 22:01:16 pm »
Wow ефектот кај мене трае веке 4 години.... секое утро

Отсутен NUME

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5716
Одг: Дормео Душеци
« Одговори #16 на: 18 Февруари 2012, 22:17:20 pm »
skapi preskapi ali imam na spalna i na 2-ta detski ima razlika definitivno...

Отсутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4708
Одг: Дормео Душеци
« Одговори #17 на: 18 Февруари 2012, 22:33:07 pm »
Имам и јас дека е подобар од обичниот душек дефинитивно е така. Кај мене што знам нема некој вов ефект бар не се кичмам од пропаднат душек :)

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5711
  • Почесен кинез.
Одг: Дормео Душеци
« Одговори #18 на: 18 Февруари 2012, 22:55:26 pm »
Dormeo rulez ama za doma de. Za vo hotel se znae voden krevet be :)

Отсутен maci

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1339
Одг: Дормео Душеци
« Одговори #19 на: 18 Февруари 2012, 23:12:18 pm »
јас се мислам за мемори перницата(со мемори пена),користи ли некој таква перница?
форд фиеста 1,4 тдци

Отсутен Bojan j

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3033
Одг: Дормео Душеци
« Одговори #20 на: 19 Февруари 2012, 00:31:11 am »
Имам,3-4 год, ВРВ!

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11685
  • Архитект
Одг: Дормео Душеци
« Одговори #21 на: 19 Февруари 2012, 00:46:48 am »
Јас немам, ама до сега сите што купиле на сите му мувлосале. Чувани се по сите прописи, со вентилирање на латофлекс итн... На 3-4 ца шо знам дека имат, до сега сите биле со мувла. Кога беа да ги вратат на рекламација, цел магацин бил со такви.
Никогаш не би купил Дормео, пред Јоги или друго на нив слични.

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7692
  • Хорска Секција
Одг: Дормео Душеци
« Одговори #22 на: 19 Февруари 2012, 00:48:38 am »
Од кога почнав да спијам на Дормео, на ниту еден друг душек не можам да се спијам без сабајле да ме боли кичма, ниту пак на друг душек можам да се наспијам ко чоек.

Притоа, користам тврди душеци, значи без „мемори“ пена и мемори шлаг. Велат дека тврдиот душек е многу поздрав за спиење.

Сите кревети ми се опремени со Дормео душеци, па му купив и на малиот дури беше бебе, мини душече 90x60. А сега спие на 190x90. Со други зборови најтопло го препорачувам на сите.

Оние кои сакаат душек со мемори пена нека го прескокнат Дормео, има многу подобри душеци, само не ми текнува името на брендот. Германски беа и имаат 3 пати повеќе мемори пена одошто Дормео.  Само беа и доста поскапи. Што се однесува до Дормео, воопшто не е скап. Последно што пазарев беше во Декември пред да се вселам во новиот дом, 180x200 и 2x 190x90 ги платив околу 600 евра што е маргинално поскапо(20-30%) во однос наникаквите душеци (да речеме од Симпо), а разликата во спиење е светлосни години.

јас се мислам за мемори перницата(со мемори пена),користи ли некој таква перница?
Користам. Во принцип не е ништо подобра од убава перница со гускини пердуви.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6091
  • 69
Одг: Дормео Душеци
« Одговори #23 на: 19 Февруари 2012, 01:07:43 am »
јас се мислам за мемори перницата(со мемори пена),користи ли некој таква перница?
Јас ги користам некој си две и повеќе години. Тврди се, понекогаш имам чувство дека на дрво спијам, али си сакаат растресување и голема комотна навлака. Иначе рачунај дека на дрво спиеш :-)
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20538
Одг: Дормео Душеци
« Одговори #24 на: 19 Февруари 2012, 18:48:21 pm »
Веќе 4 години имам голем Дормео душек и до сеа немам ама баш никакви замерки. Си имам и анатомска перница, пошо асолно спиење е битна работа у животов, што ретко кој ја сфаќа дека е така :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен FilipM

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3999
  • Turbo
Одг: Дормео Душеци
« Одговори #25 на: 19 Февруари 2012, 20:29:03 pm »
Јас откако почнав да спијам на Дормео, само така го исправив грбот, инаку имав проблем со подгрбавеност. И јас користам од најтврдите душечи, најубаво ми е на нив. И мене сите кревети дома ми се со Дормео. Инаку за проблемот со мувлата, така се случи со првиот душек, им го вратив по 4 дена, ми дадоа нов и од тогаш, no problems :)
I’m so mean, I make medicine sick

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10881
  • 430i
Одг: Дормео Душеци
« Одговори #26 на: 19 Февруари 2012, 20:33:12 pm »
Јас за Бернарда имам слушнато само пофални зборови http://www.bernarda.com.mk/magic-touch/
Ај ако има некој поинакво искуство нека пише.

Отсутен kalimero

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1818
Одг: Дормео Душеци
« Одговори #27 на: 19 Февруари 2012, 23:08:12 pm »
Земав душек со мемори пена(Федербау), и после месец дена го вратив, бидејќи ми требаа два месеца да се оправам со апчиња и масажи, Го сменив за Јоги душек од Леснина и од тогаш кога ќе се спомне душек со мемори пена уплав имам макар бил и Дормео иако немам спиено на него.

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5711
  • Почесен кинез.
Одг: Дормео Душеци
« Одговори #28 на: 19 Февруари 2012, 23:38:11 pm »
Nikogas ne sum koristel Dormeo, skapo e, no sum koristel edni od Tetovo se pokazaa top. Tvrdi se i znam bea okolu 50-60 EUR edinecni :)

Отсутен kalimero

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1818
Одг: Дормео Душеци
« Одговори #29 на: 19 Февруари 2012, 23:44:07 pm »
^Тоа е таа фирма, ефтини душеци со мемори пена кои ме искривија
http://www.feder-bau.com.mk/default.aspx