Автор Тема: Седење во Golf IV?  (Прочитано 2490 пати)

Отсутен pirat_07

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8093
  • Rural fuckin society - we live in!!!
Седење во Golf IV?
« на: 20 Јануари 2012, 16:25:10 pm »
Што конкретно те интересира?
Тоа што ми се има бендисано кај голф4 е фидбекот од колата што го осеќаш на воланот, конкретно и директно е, се си знаеш - Возачки аспект.

За разлика од голф3, кај голф4 и туран седењето е како у полско WC, високо и неудобно - совозачки аспект.

Значи, ме интересира:

Голф4 и Туран понов од 2004г, се одвратно крути, кога ќе удрат на дупка, над 70% од ударот преку желудникот до рамењата го осеќаш.
Дали нешто од тоа е сменето и седењето дали е подобро, твоја оценка, и ако не ти смета да кажеш колку си висок, чисто за ориентција?

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Седење во Golf IV?
« Одговори #1 на: 20 Јануари 2012, 16:26:18 pm »
Што конкретно те интересира?
Тоа што ми се има бендисано кај голф4 е фидбекот од колата што го осеќаш на воланот, конкретно и директно е, се си знаеш.

За разлика од голф3, кај голф4 и туран седењето е како у полско WC, високо и неудобно.

Значи, ме интересира:

Голф4 и Туран понов од 2004г, се одвратно крути, кога ќе удрат на дупка, над 70% од ударот преку желудникот до рамењата го осеќаш.
Дали нешто од тоа е сменето и седењето дали е подобро, твоја оценка, и ако не ти смета да кажеш колку си висок, чисто за ориентција?


За ова ќе го замолам с16 да се изјасни, до кој степен врска нема за Голфот 4.

Отсутен pirat_07

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8093
  • Rural fuckin society - we live in!!!
Седење во Golf IV?
« Одговори #2 на: 20 Јануари 2012, 16:31:21 pm »
Мал едит имам погоре, возач, совозач.
Не протестирајте, не е целта кошкање, нејќам никој ништо да ми објсанува, тоа е мое искуство и мислење за тие модели.

Сакам Зеро да каже дали има подобрување кај Голф6 и подетално до кој степен - ова стварно ме интересира.

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Седење во Golf IV?
« Одговори #3 на: 20 Јануари 2012, 16:32:42 pm »
Седев во на класниот Голфот, седиштата се супер, многу се удобни и одлично се седи. Кога јас со два метра седам удобно, мислам дека нема потреба од коментари. Е сега неговото е со Хајлајн ниво на опрема, не знам како се седиштата кај другите нивоа.

А за Дупките не знам, не го возев ама имам возено 2.0 ТДИ со исто ниво на опрема и е доста тврд, впрочем како секој Голф.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Седење во Golf IV?
« Одговори #4 на: 20 Јануари 2012, 16:37:02 pm »
Мал едит имам погоре, возач, совозач.
Не протестирајте, не е целта кошкање, нејќам никој ништо да ми објсанува, тоа е мое искуство и мислење за тие модели.

Сакам Зеро да каже дали има подобрување кај Голф6 и подетално до кој степен - ова стварно ме интересира.
Треба да стекнеш уште некое искуство, очигледно. Чисто да се изрази човекот, не да ти објаснува. Имај си ти мислење дека постои Чудовиштето од Лох Нес, никој не те кошка.

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Седење во Golf IV?
« Одговори #5 на: 20 Јануари 2012, 16:38:46 pm »
Абе луѓе отворете тема за овој тип на кола и заебавајте се, што тука драчите. Стварно на ништо не личи...

Отсутен pirat_07

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8093
  • Rural fuckin society - we live in!!!
Седење во Golf IV?
« Одговори #6 на: 20 Јануари 2012, 16:39:34 pm »
Мал едит имам погоре, возач, совозач.
Не протестирајте, не е целта кошкање, нејќам никој ништо да ми објсанува, тоа е мое искуство и мислење за тие модели.

Сакам Зеро да каже дали има подобрување кај Голф6 и подетално до кој степен - ова стварно ме интересира.
Треба да стекнеш уште некое искуство, очигледно. Чисто да се изрази човекот, не да ти објаснува. Имај си ти мислење дека постои Чудовиштето од Лох Нес, никој не те кошка.
Ок Дени, ми се свиѓа голф4, извини.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Седење во Golf IV?
« Одговори #7 на: 20 Јануари 2012, 16:42:08 pm »
Мал едит имам погоре, возач, совозач.
Не протестирајте, не е целта кошкање, нејќам никој ништо да ми објсанува, тоа е мое искуство и мислење за тие модели.

Сакам Зеро да каже дали има подобрување кај Голф6 и подетално до кој степен - ова стварно ме интересира.
Треба да стекнеш уште некое искуство, очигледно. Чисто да се изрази човекот, не да ти објаснува. Имај си ти мислење дека постои Чудовиштето од Лох Нес, никој не те кошка.
Ок Дени, ми се свиѓа голф4, извини.
Ми е гајле.

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Седење во Golf IV?
« Одговори #8 на: 20 Јануари 2012, 16:47:45 pm »
Мал едит имам погоре, возач, совозач.
Не протестирајте, не е целта кошкање, нејќам никој ништо да ми објсанува, тоа е мое искуство и мислење за тие модели.

Сакам Зеро да каже дали има подобрување кај Голф6 и подетално до кој степен - ова стварно ме интересира.
Треба да стекнеш уште некое искуство, очигледно. Чисто да се изрази човекот, не да ти објаснува. Имај си ти мислење дека постои Чудовиштето од Лох Нес, никој не те кошка.
Ок Дени, ми се свиѓа голф4, извини.

Ако има на форумов член што повеќе од мене не сака Голф не знам тогаш!

Не ми се свиѓа ни мене како целина, ама што е вистина вистина е!

Дали некој би го купил, му се свиѓа или не, апсолутно е небитно кога зборуваме за удобноста во возење и седење!

Отсутен Jove

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3129
Седење во Golf IV?
« Одговори #9 на: 20 Јануари 2012, 16:48:00 pm »
Што конкретно те интересира?
Тоа што ми се има бендисано кај голф4 е фидбекот од колата што го осеќаш на воланот, конкретно и директно е, се си знаеш - Возачки аспект.

За разлика од голф3, кај голф4 и туран седењето е како у полско WC, високо и неудобно - совозачки аспект.

Значи, ме интересира:

Голф4 и Туран понов од 2004г, се одвратно крути, кога ќе удрат на дупка, над 70% од ударот преку желудникот до рамењата го осеќаш.
Дали нешто од тоа е сменето и седењето дали е подобро, твоја оценка, и ако не ти смета да кажеш колку си висок, чисто за ориентција?



Голф 4  викаш дека е крут.
Да се согласувам дека има крута вожња,но не како што ти ја претстави дека ударот од желудник до рамнеа ке ти стигне,очигледно  имаш возено голф со расипано подвозје (амортизери спирали во неисправна соствојба)

-За седиштата и седењето во нив веќе ти напишав еден пост во друга тема,али ајде и овде

Овие РЕКАРО седишта неможе да не бидат удобни !

Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен S16-HGT

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4442
  • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Седење во Golf IV?
« Одговори #10 на: 20 Јануари 2012, 19:21:04 pm »
Голф- от 4- ка е тврд ама не е до толку.

Моите седишта се RECARO, се подесуваат во сите можни насоки и се одлични, а донекаде се сложувам дека во некои од послабо опремените модели се тиње.

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Седење во Golf IV?
« Одговори #11 на: 20 Јануари 2012, 21:06:31 pm »
Golf IV ima druga golema maana: skros e neupravliv.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need