Автор Тема: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline  (Прочитано 294903 пати)

Отсутен Bu$aV MeGaNe

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1855
  • Renault Megane R26
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #180 на: 20 Јануари 2012, 10:12:53 am »
Зеро извини уште еднаш што пишувам празни муабети на темава.

Од кога знам за себе и од кога почнав да ја следам автомобилскава индустрија,цело време слушам како VW е најдобар во се,можеби и поради тоа ми се има створено таа аверзија кон тој бренд иако го почитувам секој бренд подеднакво.

Преку глава ми е од тие стереотипи и муабети дека еден бренд е најдобар,подобар од сите,совршен,му нема равен и слични коментари кој искрено не ги поднесувам.

Икрено не мислев дека ќе сретнам и на форумов толку конзервативни луѓе кој слепо му веруваат само на одреден бренд,без објективно да ги согледаат работите,мислев дека помеѓу младиве луѓе ги нема повеќе тие стереотипи ама очигледно сум се излажал.

Едноставно општеството ни е такво и ни го наложува тоа,само пуста надеж дека нешто ќе се смени.

Во моментов возам Рено ама неможам да се дрзнам да кажам дека се најдобри,истото ќе важи и доколку купам VW или било кој друг бренд.Сум возел многу брендови и на ниеден не му верувам слепо.

Текстов не се однесува на тебе,зошто знам дека твоите гледишта се поразлични,без разлика на изборот кој си го направил.Пред се ќе кажам дека си земал одлично возило кое долго ќе те служи што не значи дека е совршено.

Тука прекинувам и не се закачам веќе за доброто на форумов.Извинете што ве замарам со моите мислења!

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #181 на: 20 Јануари 2012, 10:14:39 am »
Си ги помешал маркиве изгледа.

Отсутен Jove

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3129
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #182 на: 20 Јануари 2012, 11:19:28 am »


Бушав јас незнам како можеш таков текст да напишеш ???
Немоможе волксваген да биде најдобар,затоа што никој не е совршен,секој има недостатоци и мани!
Си напишал “Му нема равер“
Не можеме да ја споредуваме трајноста на колите,затоа што секој од нас различно ги одржува
Никој не верува слепо во својот бренд,туку само си го брани!
Не верувам слепо затоа што тоа е само една машина кој може во било кој момент да се расипе !
ИСкрено мене голфот ми е прв волксваген што го имам,зошто да му верувам кога прв пат имам кола од овој бренд ???
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #183 на: 20 Јануари 2012, 11:23:25 am »
Зашто вакви муабети во ваква тема??
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Bu$aV MeGaNe

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1855
  • Renault Megane R26
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #184 на: 20 Јануари 2012, 12:48:29 pm »
Слободно преместија во друга адекватна тема или избришија,несакам да упропастам ничија тема,не ми беше тоа целта!

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #185 на: 20 Јануари 2012, 13:28:15 pm »
Абе класниот си е отворен дечко, не е глумец. Кога му седнав у калимерото да му прднам еднаш внатре на командите на волан гледам има копче со слушалка...Класен блутут има..?. НЕ нема! Како нема, а копчево оти го стаиле?! Оти е Golf за тоа ! ;D


И фиестата кај мене има АUX па не ставиле. А може да ти наместат за под 1000 денари, ако ти треба. :) Не е за џабе.

Аман па ти да не рече човек нешто за VW, не мислев ништо лошо, само кажав како беше во контекст на искреноста на класниот.


Отсутен pirat_07

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8093
  • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #186 на: 20 Јануари 2012, 15:48:51 pm »
Пошто ќе тестирам моја кола, тестот ќе биде објективен. Плус, не патам од тие комплекси да ги убедувам другите дека мојата кола е најдобра во свет, или дека мојот избор е најдобар во свет.
Повеќе детали за подвозјето и суспензијата по тестот молам.
Веруваме во транспарентноста.

Благодариме.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #187 на: 20 Јануари 2012, 15:53:25 pm »
Што конкретно те интересира?

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3009
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #188 на: 20 Јануари 2012, 16:14:42 pm »
ама му ја затупевте темава али нема везе. ајде и тука честито ауто и со здравје да си го изнавозиш. многу ми се допѓа изборот што си го направил. 2 работи:
1. На задна клупа има доста место за главата ама некако за нозете тнко, се чуствував некако стеснето(ова е апсолутно не битно бидејки како што знам, немаш деца колку мене ;D а и да имаш во блиска иднина мали ќе бидат па у изофикс ќе се возат ;D).
2. Очекував многу повеќе да тропа дизелчето, ме изненади позитивно тивкоќата(после тоа влегов кај спортекс во митцуто и ми се чини дека таму беше потивко али у секој случај браво за дизелашиве во поглед на бучавата).

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #189 на: 20 Јануари 2012, 16:16:39 pm »
kimi r, ne si mnogu zapoznaes so dizelite, ko so te gledam :)

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3009
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #190 на: 20 Јануари 2012, 16:22:31 pm »
kimi r, ne si mnogu zapoznaes so dizelite, ko so te gledam :)
нема потреба од твојот коментар бидејки ова сепак е тема за неговото возило и јас ги искажувам личните(субејктивни) впечатоци во врска со возилото. а тоа дали сум запознаен или не, во некоја друга тема може да дискутираме или пак во некоја друга прилика ако се видиме па да ми објасниш детално ;)

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #191 на: 20 Јануари 2012, 16:23:51 pm »
ама му ја затупевте темава али нема везе. ајде и тука честито ауто и со здравје да си го изнавозиш. многу ми се допѓа изборот што си го направил. 2 работи:
1. На задна клупа има доста место за главата ама некако за нозете тнко, се чуствував некако стеснето(ова е апсолутно не битно бидејки како што знам, немаш деца колку мене ;D а и да имаш во блиска иднина мали ќе бидат па у изофикс ќе се возат ;D).
2. Очекував многу повеќе да тропа дизелчето, ме изненади позитивно тивкоќата(после тоа влегов кај спортекс во митцуто и ми се чини дека таму беше потивко али у секој случај браво за дизелашиве во поглед на бучавата).
Новите ТДи спијат, но и Фокус не е многу далеку. Сепак има уште фурни да ручка. :)

Отсутен Prcot

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3460
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #192 на: 24 Јануари 2012, 15:35:18 pm »
Зеро, сеа за сеа како стои со потрошувачката?

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #193 на: 24 Јануари 2012, 15:42:12 pm »
7 ваљда

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #194 на: 24 Јануари 2012, 15:51:42 pm »
Во градски услови најниско што сум видел е 6.8, највисоко 8.2-8.3. Да речеме дека просекот е 7.5, на неразработена машина, што уште учи и се само-калибрира.