Автор Тема: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ  (Прочитано 606948 пати)

Отсутен Vladeee

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2209
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #3645 на: 18 Мај 2023, 14:40:27 pm »
Ако му треба на некој тел. Huawei p40 lite, се тип топ работи, 10/10 состојба. https://m.reklama5.mk/AdDetails/Index?ad=4676663

P.s xiaomi- то што го земав ме здрви од реклами :)
>>>>><<<<<

Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3481
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #3646 на: 22 Јуни 2023, 09:46:08 am »
Продавам сочуван многу кратко користен iPhone 7 Plus 128gb со ситни "каросериски" забелешки, инаку беспрекорен, држи батерија како ниеден друг iPhone од таа серија, сѐ на него е оригинално, донесен од Австралија, за АУ пазар и е полнет околу 300 пати (проверено на 3uTools, iPhone 8 покажуваше 1200 пати полнење, додека iPhone 12 околу 450).
Цена 7000 ден. само кабел оди со него (мислам дека и адаптер имам), слободно проверка каде сакате дека сѐ на него е оригинал.
Го продаде?

Sent from my MYA-L11 using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4118
  • Шо да пишам тука?🤔
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #3647 на: 22 Јуни 2023, 11:01:37 am »
Друг продадов, ајфонот го користи брат ми.

Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3481
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #3648 на: 23 Јуни 2023, 08:57:41 am »
И јас со едно позитивно искуство
останав без телефон и од другар земав ајфон 7 256 на користење,телефонов да ти бил кодиран на телеком а јас сум а1.
Прашав ледиком,мобилекс и ми рекоа од 1200-1500 декодирање.
Случајно на инста ми искочи некоја мобилара multimob_shop и дечките се ѕверови,да не ми земат пари ме советуваа да си го побарам кодот од телеком….Сеуште постојат луѓе
Средено со телеком се учиме сеа со ајфонов


Sent from my iPhone using Tapatalk
Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4118
  • Шо да пишам тука?🤔
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #3649 на: 23 Јуни 2023, 10:12:55 am »
Батерија како?
1900 mAh мислам имаше.

Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3481
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #3650 на: 23 Јуни 2023, 10:30:15 am »
Батерија како?
1900 mAh мислам имаше.
Појма немам и онака 70% од времето сум во превозно средство не ми мењава многу батеријата


Sent from my iPhone using Tapatalk
Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен bear

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1887
  • If you can dream it, you can do it.
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #3651 на: 23 Јуни 2023, 20:38:00 pm »
@Busav како си задоволен до сега? Ќе биде ли рикверц на жаоми?
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3481
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #3652 на: 23 Јуни 2023, 20:47:36 pm »
@Busav како си задоволен до сега? Ќе биде ли рикверц на жаоми?
никогаш…прашање е дали ќе се вратам на андроид…


Sent from my iPhone using Tapatalk
Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен Silvester

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1727
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #3653 на: 24 Јуни 2023, 16:27:06 pm »
Многу често се коментира за тоа дали процесорот е Snapdragon ili Exynos. Конкретно има модели на Самсунг кои за Еу пазар се Exynos а за УСА Пазар се Snapdragon.

Дали обичен корисник би ја осетил разликата меѓу нив и што би било тоа? Не правиме муабет за играње игри, туку за нормално користење како повици, маил, фб, инста, тапаток и камера.

Моментално користам Poco со Snapdragon процесор и работи супер, немам ниедна забелешка со нормално користење.

Отсутен Ordevski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1446
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #3654 на: 24 Јуни 2023, 18:46:11 pm »
Многу често се коментира за тоа дали процесорот е Snapdragon ili Exynos. Конкретно има модели на Самсунг кои за Еу пазар се Exynos а за УСА Пазар се Snapdragon.

Дали обичен корисник би ја осетил разликата меѓу нив и што би било тоа? Не правиме муабет за играње игри, туку за нормално користење како повици, маил, фб, инста, тапаток и камера.

Моментално користам Poco со Snapdragon процесор и работи супер, немам ниедна забелешка со нормално користење.
Јас имам Ѕ22 ултра снапдрагон, жена ми со ексинос. Нема никаква разлика во секојдневно користење.


Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен Silvester

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1727
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #3655 на: 25 Јуни 2023, 16:41:27 pm »
Многу често се коментира за тоа дали процесорот е Snapdragon ili Exynos. Конкретно има модели на Самсунг кои за Еу пазар се Exynos а за УСА Пазар се Snapdragon.

Дали обичен корисник би ја осетил разликата меѓу нив и што би било тоа? Не правиме муабет за играње игри, туку за нормално користење како повици, маил, фб, инста, тапаток и камера.

Моментално користам Poco со Snapdragon процесор и работи супер, немам ниедна забелешка со нормално користење.
Јас имам Ѕ22 ултра снапдрагон, жена ми со ексинос. Нема никаква разлика во секојдневно користење.


Sent from my SM-S908E using Tapatalk
Претпоставував дека е така

Кај нас по огласиве потешко се најдува Самсунг за амерички пазар па да знам да не пропуштам прилики со Exynos.

Отсутен Ordevski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1446
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #3656 на: 25 Јуни 2023, 18:01:52 pm »
Многу често се коментира за тоа дали процесорот е Snapdragon ili Exynos. Конкретно има модели на Самсунг кои за Еу пазар се Exynos а за УСА Пазар се Snapdragon.

Дали обичен корисник би ја осетил разликата меѓу нив и што би било тоа? Не правиме муабет за играње игри, туку за нормално користење како повици, маил, фб, инста, тапаток и камера.

Моментално користам Poco со Snapdragon процесор и работи супер, немам ниедна забелешка со нормално користење.
Јас имам Ѕ22 ултра снапдрагон, жена ми со ексинос. Нема никаква разлика во секојдневно користење.


Sent from my SM-S908E using Tapatalk
Претпоставував дека е така

Кај нас по огласиве потешко се најдува Самсунг за амерички пазар па да знам да не пропуштам прилики со Exynos.
Како YouTube-ерите ќе имаат работа :)

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен Boshe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4921
  • Пиши лаже
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #3657 на: 25 Јуни 2023, 20:46:44 pm »
Јас имав проблеми со S20FE Exynos. Загреваше, лоша батерија, знаеше да залагува и сл.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54744
  • Махер
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #3658 на: 25 Јуни 2023, 20:52:47 pm »
Јас имав проблеми со S20FE Exynos. Загреваше, лоша батерија, знаеше да залагува и сл.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Класика ексинос. За среќа кај С23 не постои ексинос и не мора човек да се замара со тоа. Башка кај С23 постои лајт перформанс што е најбитна работа за батерија на телефон, така да изборот е јасен.

Отсутен Ordevski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1446
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #3659 на: 25 Јуни 2023, 20:58:17 pm »
Јас имав проблеми со S20FE Exynos. Загреваше, лоша батерија, знаеше да залагува и сл.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Јас имав проблеми со S20FE Exynos. Загреваше, лоша батерија, знаеше да залагува и сл.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Класика ексинос. За среќа кај С23 не постои ексинос и не мора човек да се замара со тоа. Башка кај С23 постои лајт перформанс што е најбитна работа за батерија на телефон, така да изборот е јасен.
Не баш релевантно, имаше и некој СД800, 801, 810, не се сеќавам точно кој беше, ужасен heat management, throttling, battery drain...

Sent from my SM-S908E using Tapatalk