Автор Тема: Seat Ibiza SC 1.4 2011  (Прочитано 49634 пати)

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8808
Одг: Seat Ibiza SC 1.4 2011
« Одговори #465 на: 01 Јуни 2015, 20:48:29 pm »
И мене ми треба одма би ставил

Присутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29152
    • CARclub.mk
Одг: Seat Ibiza SC 1.4 2011
« Одговори #466 на: 01 Јуни 2015, 20:49:31 pm »
Кај мене на Голфот фабрички е така.. И што знам, некако не ми се свиѓа како изгледа. Мада почнувам и јас да ги користам DRL-ата наместо кратките преку ден.

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8808
Одг: Seat Ibiza SC 1.4 2011
« Одговори #467 на: 01 Јуни 2015, 22:46:26 pm »
Хм.. Јас мислев на тие vw со drl сосема посебни светла се.. Во порше може ова да го направат?

Отсутен sinisa

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1208
Одг: Seat Ibiza SC 1.4 2011
« Одговори #468 на: 01 Јуни 2015, 23:14:41 pm »
Кај се врзува модулот!?? Кој ти го направи тука? Дај детали многу ми треба
Јас го направив сам, следев упУтство :)

Една жица е на +, една на - (директно на акумулатор), па има две жици за секој фар, секоја се поврзува на плусот на дугачките, треба пред тоа да се провери која жица во конекторот е за дугачките, кај мене на едниот фар е поврзано само дека се поврзани двата фара, има еден кабел кога ќе пуштиш позициони да се угасат дугачките и тоа се проверува кој кабел е на конекторот, каблите до фарот ги пресеков пред конекторот и со клемички ги додадот каблите од модулот, фали уште кабелот кој треба да се поврзе на контакт за да не светат цело време и кога е угасена колата нели :) јас земал плусот од пепељарата не ми се сечеа тие што влегуваат во компјутерот, а пепељарата и така не се користи, додадов и осигурач на плусот, на тој од контакт нели иде преку упаљачот па не ставив. Ми фали уште копче да ставам за да можам да го угасам кога сакам.
Е сеа зезнато е што кај мене сијаличката за дугачки трепка на табла, нели лед е па нема доволно волтажа па си трепка.

Монтажата е лесна освен тој кабелот за контакт ама се средува, за што треба тука сум.

Кај мене на Голфот фабрички е така.. И што знам, некако не ми се свиѓа како изгледа. Мада почнувам и јас да ги користам DRL-ата наместо кратките преку ден.
Јас го ставив модулот дека сите можни сијалички светат преку ден, а нели потребни се само предните, приметив и дека сега потрошувачката е 0.5 додека работи во место од претходно 0.7 :)