Автор Тема: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline  (Прочитано 250690 пати)

Отсутен cuoresportivo159

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4197
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #30 на: Јануари 15, 2012, 16:07:47 pm »
Cestitki,i so zdravje da si go vozis.... :D

P.S. Ne bese fer so driblase tuka dur da kazes so si kupil,izigravase mangup  :D :D
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10000
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #31 на: Јануари 15, 2012, 16:27:52 pm »
Леле Голф... ;D

Честито, мука да не видиш и да се изнавозиш :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Scorpion

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 470
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #32 на: Јануари 15, 2012, 16:35:12 pm »
Cestitki i mnogu pominti kilometri. Top motor, top voznja i top enterier. Za nadvoresen izgled cista klasika.

Golf si e Golf koj saka neka kaze :D
Fiat Grande Punto & Fiat Stilo

Отсутен Бојан

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 89
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #33 на: Јануари 15, 2012, 16:43:27 pm »
Со здравје да се вози, супер е :)

Отсутен iFco

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 26
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #34 на: Јануари 15, 2012, 16:44:35 pm »
Честито новото возило и многу безгрижни километри...

Отсутен Vlado

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 371
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #35 на: Јануари 15, 2012, 16:52:07 pm »
Честито, создравје да се вози.
Сузуки Свифт 1.3

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #36 на: Јануари 15, 2012, 16:54:46 pm »
Odlicen VW otide vo odlicni race :) :)

nema sto poveke da se zbori ,bezgrisni i ubavi kilometri da si pominete:)

Отсутен Driver

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 371
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #37 на: Јануари 15, 2012, 16:56:17 pm »
Честитки и многу безгрижни километри. Екстра е голфчето

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6637
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #38 на: Јануари 15, 2012, 17:04:30 pm »
Честитки, честитки !!!!

Одлично изгледа, многу безгрижни километри, дечиња на задна клупа ;D ;D итн....

и јас се согласувам за задните светлосни групи :D , откако ќе ти помине мерак на фабричките ;)

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8515
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #39 на: Јануари 15, 2012, 17:19:16 pm »
Одличен избот! Со среќа нека е! Многу километри без проблеми.

Допиши перформанси.

Отсутен The Boy Next Door

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 492
 • Pug 205 GTI - the drive of your life !
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #40 на: Јануари 15, 2012, 17:30:31 pm »
ПЕРФЕКТНО ВОЗИЛО , во ЦЕЛОСТ.
Секоја чест за изборот.

МНОГУ км да извозиш и некогаш и мене да ме повозиш. :D :D :D :D :D
Не возам брзо, ниско летам.

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9495
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #41 на: Јануари 15, 2012, 17:37:12 pm »
Со здравје да се вози, многу безгрижни километри.
Ама зашто не ги префрли OZ-то на голфов !? ;D

Отсутен stig

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 933
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #42 на: Јануари 15, 2012, 18:01:38 pm »
Со здравје да се вози Голфот одличен избор на мотор,опрема, боја. После едно искуство со ТДИ мотор потешко човек да се одлучи за друга технологија, патем бојава иста е како таа од Леонот? Или многу слична на неа, поздрав и многу безгрижни километри.

Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
 • GTI®
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #43 на: Јануари 15, 2012, 18:15:06 pm »
Топ избор зеро .. создравје да се вози лепотанот, многу безгрижни километри, многу насмевки со него :) добредоје во VW клубов колега :D

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9177
 • Аstra la vista baby !
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #44 на: Јануари 15, 2012, 18:22:26 pm »
Со здравје да се вози !
Многу безгрижни километри ;)

И да го посетиш 2fast4you :D