Автор Тема: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline  (Прочитано 250679 пати)

Отсутен IvAnA

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 487
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #15 на: Јануари 15, 2012, 15:22:56 pm »
Честитки и од мене класен! Да го растуриш од возење! :)

Отсутен Lazarus

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 528
 • drive it like you stole it!
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #16 на: Јануари 15, 2012, 15:26:01 pm »
Честито! Многу безгрижни километри!

Присутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5250
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #17 на: Јануари 15, 2012, 15:26:42 pm »
Ajde sega ke pocnat, vakvi farovi treba, onakvi ova ona; ;D ;D ;D

Jas mislam deka Golfcevo si ima klasicen izgled i takov treba da si zadrzi.
Mnogu mnogu kitenje ne bi go licelo.

Samo tie stopovite zadni sto gi ima 2fast bi mu legnale dobro, inace se drugo e top. :D

So zdravje da se vozi eve uste ednas od mene.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен brasica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 294
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #18 на: Јануари 15, 2012, 15:27:22 pm »
Школски ајде честито и од мене, вака официјално. Да си го направиш ќејфот со колава како што јас си го правам, само во подруго моторно издание :)

Отсутен Nakolce

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2309
 • Имигрант
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #19 на: Јануари 15, 2012, 15:28:52 pm »
Со здравје да си го возиш, многу безгрижни километри. Изборот ти е одличен, ке се надоврзам на дени.. Само укради му ги штоповите на 2фаст и останатото нека биде фабричко.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13329
 • Пудингот на шоферството
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #20 на: Јануари 15, 2012, 15:30:19 pm »
Класен со здравје да си го возиш Голфчето,многу безгрижни километри :)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11423
 • Архитект
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #21 на: Јануари 15, 2012, 15:35:24 pm »
Ајде официjално, со здравје да си го возиш, смо убајни да имаш со него. Многу километри да му направиш и да немаш проблеми.
Убав ентериер има, добра опрема. Треба да се види подетално.

Нормално да ги фукниш штоповите со лед што се.

И се разбира во Дени стил, РЕМАПЧЕЕЕЕ бачкооо!!

;D ;D ;D

Отсутен NeVeNR

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 983
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #22 на: Јануари 15, 2012, 15:42:18 pm »
Преубаво   :o  со здравје да се служиш.
Зини да ти кажу.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16622
 • Keep it 100
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #23 на: Јануари 15, 2012, 15:51:31 pm »
Со здравје да се вози, многу безгрижно поминати километри преку добри и лоши патишта!

ГАЗИ ГОФЧЕВО!!!! ;D

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #24 на: Јануари 15, 2012, 15:53:27 pm »
Честитки класен супер количе , со здравје да си го возиш .

Како ќе го крстиме ? Голфица ? ;D

Отсутен doktor

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 371
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #25 на: Јануари 15, 2012, 15:56:40 pm »
Честитки и од мене! Баш ти личи изборот :) Со здравје и среќа да си го возиш!!!

Присутен Schmitt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1806
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #26 на: Јануари 15, 2012, 16:00:37 pm »
Со здравје да се вози, многу убави и безгрижни километри :)
Never drive faster than your Angels can fly.

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3456
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #27 на: Јануари 15, 2012, 16:00:48 pm »

П.С. Една од најдобрите возила на форумов и
државава. Секако има потенцијал да стане и
најдоброто. Одличен избор, како и што му
доликува на еден врвен познавач на
автомобилската технологија. Со здравје да
си го возиш. Те личи!

П.П.С: Се надевам дека оваа кола нема да
има име.
@Deni
До буква се согласувам.

@Zero
Уште еднаш со среќа!


Отсутен Dimac

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 670
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #28 на: Јануари 15, 2012, 16:01:57 pm »
Многу безгрижни километри-прекрасно е!!!!

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20342
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #29 на: Јануари 15, 2012, 16:06:03 pm »
За тие пари си можел кола да купиш бе...


;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Ај и тука, честито да е, со здрае да си го возиш!
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.