Автор Тема: Бришење LCD панел !  (Прочитано 7006 пати)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33949
 • Таков е животот... јебига
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #15 на: 09 Март 2012, 23:18:20 pm »
Ќе се избрише гарант, ама земи поголемо памукче и стави повќе алкохол на него за да мозе да ја упие бојата да не ја размачкаш

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #16 на: 09 Март 2012, 23:20:56 pm »
Falanga баш ќе зеам алкохол 96% да пробам линијата да избришам.

Пробај може ќе успееш и гребаници да снаираш со методов на фаланга ;D
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33949
 • Таков е животот... јебига
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #17 на: 09 Март 2012, 23:22:02 pm »
Гребаници не верувам. Јас имам една на екранот ама ништо... Алкохол помага за маснотии и отисоци од прсти как и прашина

Отсутен caki

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 318
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #18 на: 27 Август 2012, 13:14:16 pm »
Vo Neptun ima sprej so krpa na Philis maloto pakuvanje e 200 den pogolemoto 400 den, go imam ekstra cisti vo nego idat i stapcinja za brisenje tastaturi.

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3469
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #19 на: 27 Август 2012, 13:15:09 pm »
Добра информација-ке тркнам после да земам 1 сет.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #20 на: 27 Август 2012, 15:42:16 pm »
Тастатура се чисти на следниот начин. Зимате дигитална камера и ја сликата тастатурата, потоа зимате еден штрафцигер, не крстач, и едно по едно сите копчиња ги вадите и ги ставате во суд со вода и малце сјајче шо се вика да не е без ич. Оставате така средството да делува и за 10 минути би требало сите остатоци од: храна, вода, грицки, пиво, мрснотии ( кој посебно се нанесуваат за време новогодишните, божичните и велигденските празници) да останат во водата. За сушење има две методи:

1. со микрофибер крпа едно по едно
2. со фен претходно ставени копчиња во цедалка за шпагети, во едната рака ја зимата цедалката и правите благи векторијално ексцентрични движења а со другата го насочувате топлиот воздух од фенот. После тоа ја пуштате камерата на плеј глеате распоредот и едно по едно сите копчиња ги враќате назад.


НАПОМЕНА: никад не го вадете спејсот.

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29340
  • CARclub.mk
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #21 на: 27 Август 2012, 15:44:54 pm »
Јас ја завртувам тастатурата наопачки и ја истресујам. Што падне, падне.

Отсутен caki

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 318
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #22 на: 27 Август 2012, 15:46:03 pm »
Поедноставно од ова здравје  ;D ;D ;D

Отсутен caki

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 318
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #23 на: 27 Август 2012, 15:48:16 pm »
Мислев на постапката на CUORE

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11715
 • Архитект
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #24 на: 27 Август 2012, 22:29:13 pm »
И спејсот се вади, ама треба малку повеќе мака да се намести.
Иначе оваа техника, јас ја применувам многу одамна. Кога немаше дигитални апарати, ги пишував на ливче сите копчиња.
;D ;D ;D

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3469
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #25 на: 28 Август 2012, 00:03:26 am »
Неколку пати вака ^ и никогаш не ми текна да го зачувам ливчето-идиот  :P

Отсутен cuoresportivo159

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4197
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #26 на: 28 Август 2012, 00:30:26 am »
Ке ја свртам наопаку тастатурата и со четка за заби ја поминувам неколку пати и готово... После едно убаво бришење и готово.
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11715
 • Архитект
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #27 на: 28 Август 2012, 08:58:28 am »
Па ти можиш и интердентална четка да користиш, за некои по недостапни места.

;D ;D ;D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43463
 • Il Moderatore
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #28 на: 28 Август 2012, 10:03:53 am »
Компресор на работа! Дур не излета и последното парче бурек заглавено. После тоа ги враќам сите излетани тастери што може да ги најдам, и ги пребришувам со алкохол или изопропил. That's it!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен cuoresportivo159

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4197
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #29 на: 28 Август 2012, 10:09:34 am »
Па ти можиш и интердентална четка да користиш, за некои по недостапни места.

;D ;D ;D
Чат пат и со конец :D
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson