Автор Тема: Clean JDM style vs Rice и останати стилови  (Прочитано 423704 пати)

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16601
 • Keep it 100
Одг: Clean JDM style vs Rice и останати стилови
« Одговори #3420 на: Јуни 20, 2016, 14:59:04 pm »

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27822
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг:
« Одговори #3421 на: Јуни 20, 2016, 16:28:53 pm »
Зашто има драг гуми позади?

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16601
 • Keep it 100
Одг: Clean JDM style vs Rice и останати стилови
« Одговори #3422 на: Јуни 20, 2016, 16:31:37 pm »
Претпоставувам дека е некоја конверзија на заден погон.

Отсутен Martin_GSM

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 890
Одг: Clean JDM style vs Rice и останати стилови
« Одговори #3423 на: Јуни 23, 2016, 01:19:10 am »
тркалата како додавани на фотошоп ми изгледаат, и напред и позади.

Зеро?

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6367
 • хаУс мајстор
Одг: Clean JDM style vs Rice и останати стилови
« Одговори #3424 на: Јуни 23, 2016, 12:48:49 pm »
тркалата како додавани на фотошоп ми изгледаат, и напред и позади.

Зеро?
DasAuto?
:D

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3580
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: Clean JDM style vs Rice и останати стилови
« Одговори #3425 на: Јуни 23, 2016, 12:53:14 pm »

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19650
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Clean JDM style vs Rice и останати стилови
« Одговори #3426 на: Јуни 28, 2016, 21:59:36 pm »

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7917
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Clean JDM style vs Rice и останати стилови
« Одговори #3427 на: Јуни 29, 2016, 11:47:10 am »
Ако е stock за мене.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11546
Одг: Clean JDM style vs Rice и останати стилови
« Одговори #3428 на: Јуни 29, 2016, 12:56:43 pm »
Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7917
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Clean JDM style vs Rice и останати стилови
« Одговори #3429 на: Јуни 29, 2016, 14:44:45 pm »
Сенатор ли беше ова второто?

Порно нек си ибе...  :-*

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11546
Одг: Clean JDM style vs Rice и останати стилови
« Одговори #3430 на: Јуни 29, 2016, 16:06:39 pm »
И Австралиската верзија Holden Commdore VCЗа разлика од кај нас...Осраљанците си ставаа V8-маци!

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51916
 • Махер
Одг: Clean JDM style vs Rice и останати стилови
« Одговори #3431 на: Јули 03, 2016, 21:27:23 pm »
Кашкај со Ајбах Про Кит.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19650
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Clean JDM style vs Rice и останати стилови
« Одговори #3432 на: Јули 03, 2016, 22:05:34 pm »
Му нема спас.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41859
 • Il Moderatore
Одг: Clean JDM style vs Rice и останати стилови
« Одговори #3433 на: Јули 03, 2016, 22:07:25 pm »
@Deni, за тебе десниот, со про-лифт кит. ;)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33037
 • Таков е животот... јебига