Автор Тема: Што е чиптунинг  (Прочитано 5961 пати)

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20342
Одг: Што е чиптунинг
« Одговори #15 на: Јануари 09, 2012, 15:48:50 pm »
Данчо, му ја запамтив колата на Веле, па некоја вечер ќе му идеме да му ја урнисаме. Ќе му јадеме чипс и смоки и рацете ќе си ги бришеме од седишта, ќе му пиеме пиво и ќе му истураме по патосници и ќе му пушиме цигари и ќе тресеме унутра. Евентуално може и да му уринираме внатре бидејќи надвор е ѕивра ладно.
Кириле  ,ајде ова другово може ама да не претера со чипсот и смокито , не е културно е да се јаде без нож и виљушка :)

Ти па за тоа се фати... Види му го „името“ на чоеков, па кажи ми, дали мислиш дека он размишља уопште на поле „јадење со нож и вилушка“? :D :D :D

Ако доаѓате, бар најавете се, да ги сменам патосниците, гумените се полесни за чистење :D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен daniel111

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 35
Одг: Што е чиптунинг
« Одговори #16 на: Јануари 10, 2012, 13:31:31 pm »
Одличен текст. Му треба малку средување ради полесно читање, али одличен текст!

prifatena zabeleskata --Tekstot malku go srediv

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7692
  • Хорска Секција
Одг: Што е чиптунинг
« Одговори #17 на: Јануари 10, 2012, 22:49:01 pm »
Ако доаѓате, бар најавете се, да ги сменам патосниците, гумените се полесни за чистење :D
Не е интересно со најава. Поентата е да се изненадиш како џуџињата со Снежана. Да кажеш „некој ми залепил мрсул на седиште“, па дур се соземеш да извикнеш „некој ми повратил во фиоката напред“. И така со секоја нова констатација да растат возбудата и неизвесноста за откритијата кои ќе следат.
Ум шо идит отпосле не јет ум!