Автор Тема: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?  (Прочитано 463718 пати)

Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3831
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3300 на: 23 Мај 2024, 15:31:09 pm »
Моментот со каналите и мене ме иритира.... Самиот момент што не можам по ред со бројка да си ги наредам, и тоа шо не ми треба да го тргнам или слично...
 

Ова е дил брејкер сериозен. Јас работам само на принцип на +/- и од сегашниве некои 80 што ми ги листаат на конто нешто помалце од 30 гледам. Од овој аспект, неможноста да ја контролирам листата на канали е невиден блам. Се работи за Андроид апликација и функционалност која двајца практиканти ја редат за една недела.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3861
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треб&#107
« Одговори #3301 на: 23 Мај 2024, 15:32:40 pm »
Дебилно, дефинитивно... Стискаш број 44, НЕ ПОСТОИ КАНАЛ СО ТОЈ БРОЈ... А ти стои 44ти канал по ред, со број 523 на пример... Ма да, ги навикнав тие шо ми требаа, ама дебилно у секој случај...

Sent from my Xiaomi 13T

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4116
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3302 на: 23 Мај 2024, 15:40:46 pm »
А да видите дали има опција да си направите Favorites листа, верувам полесно ќе е така.

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7638
 • Плинаш!!!
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви требk
« Одговори #3303 на: 23 Мај 2024, 16:31:39 pm »
Моментот со каналите и мене ме иритира.... Самиот момент што не можам по ред со бројка да си ги наредам, и тоа шо не ми треба да го тргнам или слично...

А инаку, кај мене е ок. За нијанса поспоро менува канали у споредба со класичниот приемник, ама друго не сум имал проблем... Не се десило да запне, укочи или слично...
Истото од А до Ш. Јас и претходно не си ги подредував каналите, туку си ги памтев по бројки. Е сеа коа го листав приемникот налетав на опција "омилени" ама не се ни обидов да видам како се поставуваат.

Sent from my 23124RA7EO using Tapatalk


Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2076
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви требk
« Одговори #3304 на: 23 Мај 2024, 17:38:05 pm »
Добро не треба да е попаметен овај боксо од ресиверот ?!? На основната намена паѓа и ја комплицира непотребно....

Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3831
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3305 на: 23 Мај 2024, 21:49:12 pm »
Уредот е паметен него тој што ја правел апликацијата со „газо“, не водејќи сметка за тоа да се соберат сценарија за користење од различни корисници.