Автор Тема: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?  (Прочитано 473314 пати)

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #1770 на: 04 Мај 2016, 02:13:59 am »
Отидов во Сет во Градски Стадион. Дечкото ме убедуваше дека неможело на Сони да се стават Самсунг цвикери. Пробувал и друг некој. Океј, ај демек неможе си отидов.

Отидов на Рузвелтова во Сет и имаа кутија со наочари, ама била запакована фабрички и неможеа да ја отворат. И неможав да пробам.


И сега? :( :( :( :( :(
Продавачите во сет и нико се ненормални.Врска си немаат повеќето луѓе.треба да вработат луѓе кои ќе ја знаат работата,но тие нормално чинат и пари
Е сега некој што работи за 12000 денари плата,реално толку и треба да ни бидат очекувањата да ти помогне.Втора работа сакаат да продадат,а немаат извадено за проба.Те разбирам друже.И мене истото ми се случи пред некое време.Велат плати па ако ти се погоди погоди.АКо не дојди ќе ти го замениме производот ама пари не враќаме.

Ги поздравив дечките од сет и си отидов во Анхоч каде луѓето љубезно ме пречекаа и пробавме иако беа скептици,но ете и они научиа нешто ново тогаш.
На крајот и они и јас задоволен.

јас сериозно сум го сменил мислењето за анхоч... од пред 2-3 години навака.. претходно ги сметав за некаква прчварница за хардвер, а ни сам незнам зошто... случајно ми улета некој линк, од првиот телефон со 2 сима со октакор и фул хд 5,5 инчен екран... и отидов да го видам... пријатно бев изненаден од приемчивоста на персоналот... и некако, почнав со нив да терам за некои такви гаџети... 4-5 телефони земав од таму, хрдови, куќишта некои, картици некои дрн дрн поентата ми е дека сега кога ке спомне некој за нешто такво и дискутираме, аутоматски мислите прво кај нив ми се, и одма сајтот го отварам...

и за промена, сервис свој имаат.. алелуја, и побрзо ги решаваат работите од видео дата.. еден од телефоните се расипа... го однесов, после 4-5 дена ми побараа цело паковање да го вратам, ми дадоа ганц нов... додека со видео дата, го имав сличниот момент, само аместо за 4-5 дена, они ми се јавија 29-тиот ден, па после ми дадоа лист некој, па идев во нептун, па се објаснував со тие таму зашто више го немале тој телефон дрн дрн дрн...

имам донесено личен заклучок дека во анхоч, секој што си ја работи позицијата работна, има професионално познавање од истата...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #1771 на: 04 Мај 2016, 08:31:53 am »
Отидов во Сет во Градски Стадион. Дечкото ме убедуваше дека неможело на Сони да се стават Самсунг цвикери. Пробувал и друг некој. Океј, ај демек неможе си отидов.

Отидов на Рузвелтова во Сет и имаа кутија со наочари, ама била запакована фабрички и неможеа да ја отворат. И неможав да пробам.


И сега? :( :( :( :( :(

Шо си барал во СЕТ жити се?
;D

Си требало да влезиш една врата потаму, во Техномаркет.
Тие ми ја кажаа оваа финта. Имаат пробувано таму. Оди и таму пробај.

Кој модел сакаш да ги купиш?
Читни на форумов,нема да имаш никаков проблем.

https://community.sony.co.uk/t5/televisions/3d-glasses/m-p/2050199/highlight/true#M35304

 Туку Дени,нешто ми сецкат дигиталните канали,како со слика така и со звук.Се јавив во кабловската да дојдат да проверат сигнал.Си имал проблем некој таков?

Јас го имав тој проблем.
Викни ги од кабловската, да си го средат сигналот. Кај мене сигналот на влез беше супер, ме заебаваше конекторот во ѕид. Па фино лепо си го извадија и сега таму имам директен кабел.
Сигналот фрчи. Сликата ФРЧИ.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #1772 на: 04 Мај 2016, 08:34:35 am »
Ти стаи линк од Сет, не ја. Техномаркет се 200 денари поскапи, за пар 400. Ај патот под нозе...

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект

Отсутен AUDI

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2194
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #1774 на: 05 Мај 2016, 21:04:57 pm »
Работат, гарант работат,и тоа си работат одлично.За 2000 денари два пара активни се ѓабе за ефектот кои го нудат.
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7348
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #1775 на: 14 Мај 2016, 19:52:19 pm »
Бев во Нептун прееска, видов телевизор од 1.200.000 денари, 20.000 евра. Се стаписав.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #1776 на: 14 Мај 2016, 19:59:08 pm »

Отсутен Skywalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3665
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #1777 на: 14 Мај 2016, 20:18:30 pm »
Го видов пред два месеци...и ете и сега иста цена го држат. Шкода Суперб има за тие пари :)
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #1778 на: 15 Мај 2016, 01:07:42 am »
 Нешто не им е у ред на Нептун со штампачот за инфо листови?
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен UrSa1986

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1506
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #1779 на: 15 Мај 2016, 01:17:52 am »
Јас го заобиколив, да не го бутнам случајно ... :D

Отсутен Van

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5258
  • VW Golf MK3 1.9 TDI
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #1780 на: 15 Мај 2016, 10:34:24 am »
Јас го заобиколив, да не го бутнам случајно ... :D

Зошто мислиш дека е ставен така за да од повеќе страни може да се бутне...?
Како инаку ќе го „уновчат“ тоа ултра-нереално-прескапо-наменето-само-за-ултрабогаташи-кои-ионака-не-идат-по-продавници, СТРАЊЕ!!  ;D  

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7687
  • Хорска Секција
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #1781 на: 15 Мај 2016, 20:04:31 pm »
@VAN, зошто тргаш од себе и мислиш дека тоа е референтна точка од која сите гледаат? Ако за тебе е ултра нереално–прескап не значи дека за сите е така. Може на некој му е ефтин и му е испод част да купува ефтино сTрање.

Што се однесува до телевизорот, цената на страна, мал е за да го посакам.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43562
  • Il Moderatore
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #1782 на: 15 Мај 2016, 20:06:50 pm »
Како што видов, ценава кај нас е поефтина него во Европа...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Van

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5258
  • VW Golf MK3 1.9 TDI
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #1783 на: 15 Мај 2016, 20:29:20 pm »
цената на страна
Mислиш, најебано најголемиот проблем на страна... Друго е проблемот?   :D


@VAN, зошто тргаш од себе и мислиш дека тоа е референтна точка од која сите гледаат? Ако за тебе е ултра нереално–прескап не значи дека за сите е така. Може на некој му е ефтин и му е испод част да купува ефтино сTрање.

Не тргам исклучиво од себе, туку тргам од финансиските можности на 99.9999999999999% од популацијата. Ако тргнувам од од себе, јас дури и да можам лагано да си го дозволам ова забегување - од принцип НЕМА!
Со кеиф попрво ќе ги дадам парите на првата хуманитарна акција на која ќе налетам, за лекување на некое душиче - ама за ваква ретардација не давам пари.

Патем, таквите на кои телевизор од 20к ЕВРА, им е „ефтин“... Таквите не купуваат по салоните во Нептун/Техномаркет/итн. На таквите продавници за техника, барем девет десетини од муштериите им се од работничката класа.

Затоа е прилично бизарно спрдачењето со истата таа клиентела, тоа ставање на излог некој телевизор кој кошта нивни тригодишни или четиригодишни (или којзнае колку) - бруто плати. Значи ни денар да не потрошат, толку години ќе треба да работат и штедат за да гоКако што кажаа, некој случајно да го бутне - ќе треба затвор да лежи за ебаниот преценет телевизор.
Се разбира, под услов да се толку ретардирани да сакаат да го купат сТрањето.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #1784 на: 15 Мај 2016, 21:20:12 pm »
@VAN, зошто тргаш од себе и мислиш дека тоа е референтна точка од која сите гледаат? Ако за тебе е ултра нереално–прескап не значи дека за сите е така. Може на некој му е ефтин и му е испод част да купува ефтино сTрање.

Што се однесува до телевизорот, цената на страна, мал е за да го посакам.
Апсолутно се сложувам со овој дел. 77 инча е претерано малку и онака, а камо ли за ценава. 82јката шшто го донесе нептун уште пред две години за 666.666денари беше според мене далеку подобра опција зошто не сакам ни 3д ни 4к ни ништо туку најпримарно ми е дијагонала. Да беше 120че пеки, ама не е.