Автор Тема: Кратенки, појаснувања, преводи  (Прочитано 61277 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27016
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Кратенки, појаснувања, преводи
« Одговори #60 на: Ноември 17, 2013, 17:58:44 pm »
Еве, да не мислиш дека претерувам, само што чкрапнав.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

И Томе и Фиц го знаат комшијата, и они можат да потврдат. Колата е бензинец.

JTS (s сменето со D, ради финта) ;)

Не реков дека не постои колата,нити дека не ти верувам. Сакав да кажам дека најверојатно е променета од самиот сопственик,или колата воопшто немала ознака па тој сам ја ставал целата... :DКомшо е мераклија на Алфа Ромео. Имаат и црвено МиТо 1.4 Турбо.

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3647
 • Пиши лаже
Одг: Кратенки, појаснувања, преводи
« Одговори #61 на: Ноември 18, 2013, 04:38:14 am »

dCi - diesel common rail injection
TdCi - turbo diesel common rail injection

Моја предпоставка.
Ти благодарам за мислењето.

Отсутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2879
Одг: Re: Кратенки, појаснувања, преводи
« Одговори #62 на: Ноември 18, 2013, 22:51:16 pm »
Ја знам колава, на Мацко од Ситроен. Исто добро Мито има ново купено и ич не го вози му стои во гаража. А  156кава мислам 2.0 дека е, не 1.8.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен NDarK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 461
Одг: Кратенки, појаснувања, преводи
« Одговори #63 на: Декември 28, 2013, 14:40:47 pm »
Знае ли некој што значи овој симбол ми се појави на колата и никаде неможам да најдам што значи
Инаку се работи за audi a3 sportback 2.0tdi 2010godОтсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20310
Одг: Re: Кратенки, појаснувања, преводи
« Одговори #64 на: Декември 28, 2013, 14:44:19 pm »
Рикнато сијаличе некое?
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен NDarK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 461
Одг: Кратенки, појаснувања, преводи
« Одговори #65 на: Декември 28, 2013, 15:12:42 pm »
Абе сите светат не гледам некое да не свети  а во прирачникот нема објаснивање за ваков знак

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20310
Одг: Re: Кратенки, појаснувања, преводи
« Одговори #66 на: Декември 28, 2013, 15:20:06 pm »
Апла сите ги провери? И позиција, и средни, магленки, сијаличките во кабина, на врати ако има, во багажник?

Ако сите се во ред, онда појма неам :) На Кедито вакво сијаличе светна кога рикна едно позиционо напред.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен NDarK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 461
Одг: Кратенки, појаснувања, преводи
« Одговори #67 на: Декември 28, 2013, 15:21:45 pm »
Aj ke gi proveram sega site mozni sijalicki pa ke vidam kako i da e fala mnogu :)

Отсутен Bugar

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5711
 • Почесен кинез.
Одг: Кратенки, појаснувања, преводи
« Одговори #68 на: Декември 28, 2013, 15:39:45 pm »
Се шекнал компјутерот.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15561
 • Алфа Плам 1.4 TB
Одг: Кратенки, појаснувања, преводи
« Одговори #69 на: Декември 28, 2013, 15:55:50 pm »
Сијалички на таблица позади провери.

Отсутен toni.de

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 591
Одг: Кратенки, појаснувања, преводи
« Одговори #70 на: Мај 03, 2014, 12:44:18 pm »
:)
« Последно менување: Мај 03, 2014, 20:24:02 pm toni.de »

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49894
 • Махер
Одг: Кратенки, појаснувања, преводи
« Одговори #71 на: Мај 03, 2014, 12:54:43 pm »
Кај дизел?

Отсутен toni.de

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 591
Одг: Кратенки, појаснувања, преводи
« Одговори #72 на: Мај 03, 2014, 13:19:58 pm »
 :)
« Последно менување: Мај 03, 2014, 20:24:52 pm toni.de »

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9204
Одг: Кратенки, појаснувања, преводи
« Одговори #73 на: Мај 03, 2014, 15:44:29 pm »
што нема да прочиташ....

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6288
 • Плинаш!!!
Одг: Re: Кратенки, појаснувања, преводи
« Одговори #74 на: Мај 03, 2014, 16:12:12 pm »
Карбуратор и дизел хмммм.......