Автор Тема: Kupuvam Touran 1.9 2003-2006  (Прочитано 4566 пати)

Отсутен Zile

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7754
  • Плинаш!!!
Одг: Kupuvam Touran 1.9 2003-2006
« Одговори #45 на: 29 Август 2024, 14:37:29 pm »
Чувај си ја астричката, гледај направи некој компромис, смисли нешто.
Тоа што бараш да купиш е мноооогу извозено и само замаскирано за да се продаде. Тешко се начекува таква кола добро сочувана. Страшното е што може ќе најдеш количе што ќе ти фати око ама незнаеш што ќе те задеси во првите 100-200км па на крај да не останеш и без астрата ама и без кола и без пари. Отварај очи ептен. Размисли уште еднаш за астрата.

Sent from my 23124RA7EO using Tapatalk


Отсутен Nexia

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 227
Одг: Kupuvam Touran 1.9 2003-2006
« Одговори #46 на: 29 Август 2024, 14:47:09 pm »
mos i taka ke ispadne, ako mi zdosadi od baranje koli i naiduvanje na sekakvi kanti, se si biva, mos pa ke mi ispadne situacija da zemam kola od covek shto go znam, shto znam deka ja vozil nekolku godini i mu ja znam vistinskata pricina zosto saka da ja prodade, a od druga strana mene da mi odgovara i da mi se dopaga.. ke vidime, utre ke odam edno verso da vidam vo avto banda i vo kisela voda uste edno, da vidam shto koli se tie

Отсутен ivanduk

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 41
Одг: Kupuvam Touran 1.9 2003-2006
« Одговори #47 на: 29 Август 2024, 14:55:42 pm »
mos i taka ke ispadne, ako mi zdosadi od baranje koli i naiduvanje na sekakvi kanti, se si biva, mos pa ke mi ispadne situacija da zemam kola od covek shto go znam, shto znam deka ja vozil nekolku godini i mu ja znam vistinskata pricina zosto saka da ja prodade, a od druga strana mene da mi odgovara i da mi se dopaga.. ke vidime, utre ke odam edno verso da vidam vo avto banda i vo kisela voda uste edno, da vidam shto koli se tie

пријателски совет, не оди во автобанда, од мое лично искуство а истотака од многу други, пишувано е за нив по форумов

Отсутен Jimny

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1767
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Kupuvam Touran 1.9 2003-2006
« Одговори #48 на: 29 Август 2024, 15:48:17 pm »
Подетално околу аутобанда вака делуваат како сериозни и гледам имаат бесни коли

Отсутен Nexia

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 227
Одг: Kupuvam Touran 1.9 2003-2006
« Одговори #49 на: 29 Август 2024, 15:50:17 pm »
mos i taka ke ispadne, ako mi zdosadi od baranje koli i naiduvanje na sekakvi kanti, se si biva, mos pa ke mi ispadne situacija da zemam kola od covek shto go znam, shto znam deka ja vozil nekolku godini i mu ja znam vistinskata pricina zosto saka da ja prodade, a od druga strana mene da mi odgovara i da mi se dopaga.. ke vidime, utre ke odam edno verso da vidam vo avto banda i vo kisela voda uste edno, da vidam shto koli se tie

пријателски совет, не оди во автобанда, од мое лично искуство а истотака од многу други, пишувано е за нив по форумов

na kratko da obrzlozis ili ima tema za niv? :D

Отсутен Simo - Carrier159

  • Сам свој мајстор
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43608
  • Il Moderatore
Одг: Kupuvam Touran 1.9 2003-2006
« Одговори #50 на: 29 Август 2024, 15:52:16 pm »
@Nexia фукни парите за учество и еве ти туранче на лизинг:

https://autowelt.mk/vehicles/027899-volkswagen-touran-cross-touran-20tdi-140hp-dsg-automatic

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6765
  • French diamond
Одг: Kupuvam Touran 1.9 2003-2006
« Одговори #51 на: 29 Август 2024, 16:05:12 pm »
Бреј овие сите со преку 300К свртени, уште за на рати да го земиш е...од отпад од Германија избегани.

Присутен Skywalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3699
Одг: Kupuvam Touran 1.9 2003-2006
« Одговори #52 на: 29 Август 2024, 16:17:51 pm »
@Nexia фукни парите за учество и еве ти туранче на лизинг:

https://autowelt.mk/vehicles/027899-volkswagen-touran-cross-touran-20tdi-140hp-dsg-automatic

5 години поново и пола од километрите на Туранот:

https://autowelt.mk/vehicles/708777-citroen-c4
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Zile

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7754
  • Плинаш!!!
Одг: Kupuvam Touran 1.9 2003-2006
« Одговори #53 на: 29 Август 2024, 16:54:21 pm »
И за мене лично мнооооогу поубаво од туранот.

Sent from my 23124RA7EO using Tapatalk


Отсутен ivanduk

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 41
Одг: Kupuvam Touran 1.9 2003-2006
« Одговори #54 на: 29 Август 2024, 17:30:59 pm »
mos i taka ke ispadne, ako mi zdosadi od baranje koli i naiduvanje na sekakvi kanti, se si biva, mos pa ke mi ispadne situacija da zemam kola od covek shto go znam, shto znam deka ja vozil nekolku godini i mu ja znam vistinskata pricina zosto saka da ja prodade, a od druga strana mene da mi odgovara i da mi se dopaga.. ke vidime, utre ke odam edno verso da vidam vo avto banda i vo kisela voda uste edno, da vidam shto koli se tie

пријателски совет, не оди во автобанда, од мое лично искуство а истотака од многу други, пишувано е за нив по форумов

na kratko da obrzlozis ili ima tema za niv? :D

Бегај од Авто Банда.

Јас лани гледав цитроен Ц3. Во сообраќајна пишува дека е 1.4 моторот, според број на шасија на АутоДна излагаше дека е 1.2.

БАтали автобанда, и јас бев таму, кршови нашминкани, чури од позади вика се чисти дпф дека не е палена, мењач мисчиш у рака ке остане он вика путер бил...можда некад бил ок сега е ...лошо, скрпи кеш пазари се сп мист кршчн, лапни ја чим не е од препродавач, или барај 1,9 ако ти троши оваа..

А зошто би правел проблем? Ако некој замара за ВИН нема ни да ја мислам таа кола. Автобанда пример ги кријат виновите на колите и не ги даваат, доволно кажува тоа за плацот.

Сите плацеви од Паланка избегавај ги. Има тема на форумов, Добри и лоши плацеви, најди ја и прочитај искуства. Од Скопје знам за автобанда имаше лоши мислења, другите не се сеќавам. Единствен добар плац е AutoWelt Кочани и можеби АутоМилано од Скопје


Оној од Автобанда ги имаше скриено броевите на шасија на сите коли, и му викам "фала ти, ама колава за жал не е толку добра колку што е на слики" и вика "најбоље на пазар ти е ова, иди врти по плацеви пак ќе си дојдеш кај мене а тогаш попуст нема да има".


Јас кога гледав тамо 407ца дизел ме убедуваше дека мирисот на жива нафта бил од маслото што го користеле во Италија за сервис... Све живо светеше од сијаличе на табла и нејќеше ни евро да симне иако цената беше доста висока. Ми дозволи на лице место да закачам моја дијагностика.

Јас бев на овој плац пред 2-3 години за да купувам кола и не ни ја даде да ја пробаме. Ми вика кој ќе плаќа казни ако не застани полиција. Му викам јас ќе возам, јас ќе си платам ако ме застанат, ама пак не го кандисавме. Ми вика прво платете ја после пробувајте ја. Кафезите, лепаците и да не нема.

Така да ако немаш некој што го познава газдата, тешко да ти ја даде да ја носиш на проверки во Аутомобиле ск. Ќе ти речи дека ќе му ја оштетат :D .

Автобанда колку шо се сеќавам доста лош глас го бие.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

ја кај него отидов лани пролет, гледав едно hyindai i30, 2009г со "180k" километри за 5000 евра го продаваше, дури и јас што не се разбирав ништо околу коли можев да приметам дека нешто не беше во ред со колата
« Последно менување: 29 Август 2024, 17:43:50 pm ivanduk »

Отсутен Nexia

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 227
Одг: Kupuvam Touran 1.9 2003-2006
« Одговори #55 на: 29 Август 2024, 18:45:25 pm »
e fala ti mnogu, ova bese poveke od dovolno, a na telefon toj slatkoreciv koga mu zvonev za versoto :)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Сам свој мајстор
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43608
  • Il Moderatore
Одг: Kupuvam Touran 1.9 2003-2006
« Одговори #56 на: 29 Август 2024, 23:51:15 pm »
Бреј овие сите со преку 300К свртени, уште за на рати да го земиш е...од отпад од Германија избегани.
300K свртело, само што се разработело ;)

Ин ди адр њуз, еве стварно интересно фамилијарно возило:
https://forum.carclub.mk/index.php/topic,7320.msg1320520.html#msg1320520

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Nexia

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 227
Одг: Kupuvam Touran 1.9 2003-2006
« Одговори #57 на: 30 Август 2024, 05:32:01 am »
Abe koj vi rekol da mi prakate koli od 10 do 15000 evra koga jas abaram do 4000 evra hahaha

Отсутен Simo - Carrier159

  • Сам свој мајстор
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43608
  • Il Moderatore
Одг: Kupuvam Touran 1.9 2003-2006
« Одговори #58 на: 30 Август 2024, 07:59:59 am »
Форумски муабети, кај имаш 3-4.000 ќе најдеш уште десетина :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Jimny

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1767
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Kupuvam Touran 1.9 2003-2006
« Одговори #59 на: 30 Август 2024, 08:07:54 am »
Нехиа сеа вака првин смири се , нека се живи и здрави дечињата и господ нека ти даде уште толку .Како прво имаш кола не си без кола не треба да подпаѓаш во нервози полека смири зошто да фрлаш пари кога веке имаш кола? ајде сети се наназад 1 колено татко ти - ти барал ли кола не бре сите у 533  у приколка лади ниви,, сто кец и флаша у рака  .. по 5-6 души израснавме па никому ништа . Нашите дедовци на коњи во бисаѓи ги носела му барале кола мислиш лека полека гурај си уживај. Нека попораснат за едно 15-16 години па ке земеш нешто што ке ти сега кола кога дома ке седат мали дечиња кај ке мкнеш па и да е толку итно па и такси да земеш сеа не ти е потребна кола.Почекај нека попраснат па тогаш сега немаш тренинзи да носиш немаш на школо,јазици, те ваму таму сега се дома и уживај и батали кола мој совет си имаш кола.
Поздрав секое добро.