Автор Тема: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...  (Прочитано 612264 пати)

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1510
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4710 на: 08 Јули 2024, 22:52:35 pm »
Штета, а го имаат најдобриот хибрид на светот...

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1296
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4711 на: 08 Јули 2024, 23:15:56 pm »
Од 308к во 2009 паднати се на 65к во 2022 продадени возила во европа.
Ете, значи Хонда сами се незаинтересирани за продавање коли, а не па Макпетрол или Ауто Траде.
Во денешно времем маркетингот е беспари. Една спонзорирана објава на ФБ или инста чини 10 долари. Ама не, ги боли уво.
Тотална незаинтересираност.

Присутен zlatkoa

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3227
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4712 на: 09 Јули 2024, 01:21:43 am »
Џабе е беспари маркетингот по ФБ или Инста.
Мак Аутостар постојано има спонзорирани објави и ниту еден линк од објавите не им води до конкретна понуда или цена.

На пример нудат промотивна цена од Ц класа и има линк за инфо.
Кликаш на инфото и те носи на нивниот генерички веб каде што имаш напишано телефон од продажба. И линк дека имаат канцеларии за издавање.
На сајтот ниту имаат ценовник ниту пак некакво инфо што е на промоција. Беда и очај.

Имаат некој шупак вработено да им пушта рекламчиња, и толку.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6984
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4713 на: 09 Јули 2024, 07:19:39 am »
Mercedes е тоа, сам се продава. Во Хонда никој не влегол и да каже дајте ми кола за 80.000 евра, со спремни пари, ни да знае кој модел нит ништо. Овде си има клиентела со кеш и сака да вози Мерцедес, не е битно ни каков ни ништо, само да е со ѕвезда.
« Последно менување: 09 Јули 2024, 07:29:21 am AUUU »

Присутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4771
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4714 на: 09 Јули 2024, 09:09:52 am »
Не да јадам го*на, но мислам дека @AUUU е во право.
Убаво прњд некоја година прочитав цитат на интернет - "Никогаш нема да видиш реклама за Ферари или Ламборџини на ТВ - затоа што човек кој купува таква кола не дреми пред ТВ да гледа реклами".

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29388
  • CARclub.mk
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4715 на: 09 Јули 2024, 09:45:03 am »
Најверојатно нема, затоа што телевизија е многу General Population медиум. Ама затоа ќе видиш реклама за Ferrari или Lamborghini (и да те поправам, не се изговара Ламборџини туку Ламборгини) во автомобилски магазин, или на добар автомобилски сајт, или нешто такво. Зошто? Затоа што тој што ќе реши да купи магазин или да отвори автомобилски сајт, тој е тој што стварно сака коли и што ако не може да купи денес, барем сонува да купи некогаш. Просечниот гледач на турски серии не сонува за Ferrari.

Секој бренд се рекламира. Можеби не со директни реклами, ама се рекламираат.

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1296
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4716 на: 09 Јули 2024, 10:31:39 am »
Џабе е беспари маркетингот по ФБ или Инста.
Мак Аутостар постојано има спонзорирани објави и ниту еден линк од објавите не им води до конкретна понуда или цена.

На пример нудат промотивна цена од Ц класа и има линк за инфо.
Кликаш на инфото и те носи на нивниот генерички веб каде што имаш напишано телефон од продажба. И линк дека имаат канцеларии за издавање.
На сајтот ниту имаат ценовник ниту пак некакво инфо што е на промоција. Беда и очај.

Имаат некој шупак вработено да им пушта рекламчиња, и толку.

Не бе друже. На крај на краиштата инфо и промоција за нов модел. Дали знаеш дека е донесен новиот ЦРВ? Или дека сега го донеле новиот ЗР-В? Си слушнал, си видел негде? Еве и да нема цени ама чисто сувопарна информација. Нит на интернет а за ТВ муабет да не праиме

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1265
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4717 на: 09 Јули 2024, 11:04:17 am »
Хонда не се замараат јас вртев на пролет за мотор нити ги интерсира нити се замарат ниту да те известаат едноставно тој бренд во мкд како да е изумрен , салонот што им е на шкупи како биртија кога катанец има кога работе и не знаеш дали воопшто постојат  многу не профи се.
Ги нема ни мапа ни фб,инста,линкедин никаде едноставно не се замарат тоа е тоа.

Ама па затоа тојота македонија уште од фрижидер што не излегуваат :D

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1265
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4718 на: 19 Јули 2024, 12:51:54 pm »
Француз по нормална цена мада може и нешто пониско да се извлече максимумот

Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3688
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4719 на: 19 Јули 2024, 13:09:53 pm »
Зошто воопшто продаваат нормални секојдневни коли над 20к еу вредност со мануелен менувач воопшто не ми е јасно. Веројатно е некој масовен тест за интелегенција за некое истражување.....
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3613
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4720 на: 19 Јули 2024, 13:10:52 pm »
Има коли под 20к? :D
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4116
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4721 на: 19 Јули 2024, 13:36:26 pm »
Француз по нормална цена мада може и нешто пониско да се извлече максимумот
Не е ова замена за C-Elysee?

Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3688
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4722 на: 19 Јули 2024, 13:40:20 pm »
Има коли под 20к? :D

И тоа што викаш, али веројатно само тие што се под 20 би требало да се со таков менувач во 2024 година. Веќе кога ги вивнаа цените, барем да се добие нешто (Као ме ебаваат ама за цицка ме држат :D )
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1265
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4723 на: 19 Јули 2024, 15:04:08 pm »
Сашка намерачен си ептен против мануелци како велат тој кој ке се изгори на млеко дува и на јогурт  бегаш од нив како ѓавол од темјан :D

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1265
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4724 на: 19 Јули 2024, 15:05:28 pm »
Француз по нормална цена мада може и нешто пониско да се извлече максимумот
Не е ова замена за C-Elysee?
Братче поима неам важнo цената е океј мислам дека лани беше 26,7 ми излезе на реклама видов едно бело  кај бт салата убаво изгледа ко х4 за сиротиња :D