Автор Тема: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...  (Прочитано 508142 пати)

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3597
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4215 на: Октомври 27, 2022, 16:49:05 pm »
У тој случај, Scala ќе гледаме.

Sent from my Poco F3


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52880
 • Махер
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4216 на: Октомври 27, 2022, 16:54:00 pm »
У тој случај, Scala ќе гледаме.

Sent from my Poco F3
Камик е одговорот. Само дај малку време.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3597
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4217 на: Октомври 27, 2022, 16:58:37 pm »
Нејќум сув/кросовер и слични варијации на тема.

Само хеч.

Sent from my Poco F3


Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19801
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4218 на: Октомври 27, 2022, 16:59:23 pm »
Polo GTI. :)

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3597
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4219 на: Октомври 27, 2022, 17:03:58 pm »
Поло не ми е у игра. У ниту една варијанта.

Sent from my Poco F3


Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19801
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4220 на: Октомври 27, 2022, 17:06:29 pm »
Поло не ми е у игра. У ниту една варијанта.

Sent from my Poco F3Ти било во Фабиа варијанта.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3597
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4221 на: Октомври 27, 2022, 17:07:34 pm »
Исто е, ама не е исто

Sent from my Poco F3


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52880
 • Махер
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4222 на: Октомври 27, 2022, 17:10:52 pm »
Исто е, ама не е исто

Sent from my Poco F3
Фабиа секако не смее да е во игра. Реално сега е прашањето Фокус како да се добие по некоја покултурна цена, реално тоа е правиот избор. Ама скап е...

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19801
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4223 на: Октомври 27, 2022, 17:15:37 pm »
Исто е, ама не е исто

Sent from my Poco F3Оди види го новото Поло, вистина не е исто со Фабиа. А за поголемата класа некако Астра мене ми личи најдобро за сега освен ако не се купува 2.0 тди Голф/Леон.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3597
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4224 на: Октомври 27, 2022, 17:21:29 pm »
Исто е, ама не е исто

Sent from my Poco F3
Фабиа секако не смее да е во игра. Реално сега е прашањето Фокус како да се добие по некоја покултурна цена, реално тоа е правиот избор. Ама скап е...
Кога би идел класа погоре, би идел на 308, ама не ми треба толкава кола...
Исто е, ама не е исто

Sent from my Poco F3Оди види го новото Поло, вистина не е исто со Фабиа. А за поголемата класа некако Астра мене ми личи најдобро за сега освен ако не се купува 2.0 тди Голф/Леон.
Какво сака нека е, мене не ми праи мерак, а и е преценето за мој вкус.

Sent from my Poco F3

Отсутен Busav

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2882
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4225 на: Октомври 27, 2022, 17:22:31 pm »
Ако купиш 308 сакам круг! :)

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3597
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4226 на: Октомври 27, 2022, 17:37:49 pm »
308 ми е прв избор ако идам на половно ауто...

2017 +.

Sent from my Poco F3


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28172
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4227 на: Октомври 27, 2022, 18:11:11 pm »
Јас дури би рекол дека Scala е hidden gem во понудата на Skoda. Scala е поголема од Fabia/Polo и компанија, покомпактна од Octavia. Плус, хечбек е, а и ценовно е релативно добро позиционирана. Дури и 1.0 TSI моторчето е добро. Со задоволство би препорачал на рационален купувач.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3597
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4228 на: Октомври 27, 2022, 18:17:56 pm »
Си имам склопено една. 1.0тси, style, 6 брзини мануелен мењач и некоја опција плус...

Уште да се издејствува да испадне до 20.000е, ептен би ми се свиѓала како понуда.

Sent from my Poco F3


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52880
 • Махер
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4229 на: Октомври 27, 2022, 18:26:55 pm »
Си имам склопено една. 1.0тси, style, 6 брзини мануелен мењач и некоја опција плус...

Уште да се издејствува да испадне до 20.000е, ептен би ми се свиѓала како понуда.

Sent from my Poco F3
Види избаци нешто, а додај дсг ако можеш. Да претумбаат малце опремите.