Автор Тема: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...  (Прочитано 508119 пати)

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52879
 • Махер
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4200 на: Октомври 06, 2022, 18:52:13 pm »
Ништо.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28172
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4201 на: Октомври 06, 2022, 19:09:38 pm »
Seat Leon 2.0 TSI 190 DSG. Комотно оди на 230-250 коња. :)

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 915
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4202 на: Октомври 06, 2022, 21:59:29 pm »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
А3 лимузинче 150кс С лајн Строник, 38000еур, со СтепОн за мотор и менувач и металик 39000 еве нека е.

Лански цени

Отсутен constrictor

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 2
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4203 на: Октомври 06, 2022, 22:02:03 pm »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
А3 лимузинче 150кс С лајн Строник, 38000еур, со СтепОн за мотор и менувач и металик 39000 еве нека е.

malo e za tolku pari

Присутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3096
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4204 на: Октомври 11, 2022, 10:55:49 am »
Corolla Cross, почнува од 38к. Скоро 40 илјади евра за лименка.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52879
 • Махер
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4205 на: Октомври 11, 2022, 12:18:16 pm »
Corolla Cross, почнува од 38к. Скоро 40 илјади евра за лименка.
А3јкава личи се подобро и подобро нели?

Отсутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1576
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4206 на: Октомври 11, 2022, 12:40:07 pm »
Само тенекија низ Скопјево, колку да се тркала од точка до точка, а посебна добра кола за отворен пат.

Присутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3096
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4207 на: Октомври 11, 2022, 13:01:33 pm »
Corolla Cross, почнува од 38к. Скоро 40 илјади евра за лименка.
А3јкава личи се подобро и подобро нели?

Да да апсолутно, само мислам Леон ФР 150кс е околу 25к, така да тоа е страшно подобра понуда од Тојотава.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52879
 • Махер
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4208 на: Октомври 11, 2022, 13:59:09 pm »
Corolla Cross, почнува од 38к. Скоро 40 илјади евра за лименка.
А3јкава личи се подобро и подобро нели?

Да да апсолутно, само мислам Леон ФР 150кс е околу 25к, така да тоа е страшно подобра понуда од Тојотава.
Леонот ФР 2.0тди ако е стварно толку се јаде со Јарис Крос, а не со Корола.

А секако изборот на крајот на денот е Камри.

Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3210
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4209 на: Октомври 11, 2022, 17:57:57 pm »
Corolla Cross, почнува од 38к. Скоро 40 илјади евра за лименка.
А3јкава личи се подобро и подобро нели?

Да да апсолутно, само мислам Леон ФР 150кс е околу 25к, така да тоа е страшно подобра понуда од Тојотава.

Околу 28 е и се чека 6 месеци, ова секако за со ДСГ, без ДСГ незнам ама и небитно е.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52879
 • Махер
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4210 на: Октомври 11, 2022, 18:19:43 pm »
Toyota hybrid се споредува само со DSG инаку е некомплетна споредбата.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3597
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4211 на: Октомври 27, 2022, 15:36:05 pm »
Не носат Fabia со TSI кај нас?

Sent from my Poco F3


Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52879
 • Махер
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4212 на: Октомври 27, 2022, 15:44:42 pm »
Не носат Fabia со TSI кај нас?

Sent from my Poco F3
А носат фабија воопшто? Што ќе ти е кога имаш Скала или Камик?

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3597
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4213 на: Октомври 27, 2022, 15:52:49 pm »
Па демек ја носат. Ја имаат у ценовник, со 1.0мпи...

Scala ми е у топ 3, со 208/Corsa и C3. Ама мислев кога веќе ги гледам и другиве, сакав да видам и Fabia.

Sent from my Poco F3


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28172
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4214 на: Октомври 27, 2022, 16:32:38 pm »
За жал, нема. Кај нас TSI само од Scala нагоре.