Автор Тема: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...  (Прочитано 458644 пати)

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5824
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3870 на: Март 08, 2022, 20:58:27 pm »
T-Cross 1.5 TSI DSG = 30.500
Да не се задужени кај лихвари VW?

Присутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3075
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3871 на: Март 08, 2022, 21:20:12 pm »
@AUUU Верувам дека се, али и сите други импортери, освен Кореанциве кој што имаат колку - толку цени од кој нема да се онесвестиш, се друго е летнато.

If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5824
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3872 на: Март 08, 2022, 21:22:04 pm »
Купува некој по овие цени или не им се за продавање?

Изгледа стигна првата рата за колите што потонаа:

https://biznisinfo.mk/tovarniot-brod-so-luksuzni-avtomobili-potona-vo-atlantikot/

the ship had been carrying Lamborghini Urus, Aventador, and Huracán vehicles, including the last Aventadors to be produced; VW Golf R, GTI, Arteon, and ID.4; and unspecified Porsche and Bentley models. In all, more than 4000 vehicles were on the ship, destined for U.S. dealerships and buyers

Присутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3075
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3873 на: Март 08, 2022, 21:23:49 pm »
Незнам, јас пo AdBlue бев и го сликав ова зошто пресмешно ми беше :D
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Bauer

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1194
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3874 на: Март 08, 2022, 21:24:39 pm »
Ќе се навикнеме сите, малце време ни треба

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3390
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3875 на: Март 08, 2022, 21:30:58 pm »
Абе...Абе помалку Nm има од  Лада 1300 хахаха
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4910
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3876 на: Март 09, 2022, 07:22:15 am »
Пред некоја година викаа да се стимулира купувањето нови возила, како тргнало не само што нема да се стимулира, него година по година ќе опаѓа бројот на нови продадени возила.

Tешко оваа работа... ќе има кој да купува и по овие цени.

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1175
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3877 на: Март 09, 2022, 12:29:34 pm »
Една од најдобрите опции вложено-добиено
https://suzukiauto.mk/vitara/

Отсутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1502
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3878 на: Март 09, 2022, 13:07:41 pm »
Пред некоја година викаа да се стимулира купувањето нови возила, како тргнало не само што нема да се стимулира, него година по година ќе опаѓа бројот на нови продадени возила.

Tешко оваа работа... ќе има кој да купува и по овие цени.

Секогаш ќе има, ама одредена таргет група ќе ја снема. Кој е будала да даде 17к евра за Поло 1.0 МПИ, никој.

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5824
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3879 на: Март 09, 2022, 17:51:06 pm »
Една од најдобрите опции вложено-добиено
https://suzukiauto.mk/vitara/
Не ми е јасно само зошто се вика Витара кога врска нема со претходната Витара.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41719
 • Il Moderatore
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3880 на: Март 09, 2022, 18:05:52 pm »
Една од најдобрите опции вложено-добиено
https://suzukiauto.mk/vitara/
Не ми е јасно само зошто се вика Витара кога врска нема со претходната Витара.
А уште помалце со првата витара.
Туку, не се само они... Овие се најблиску. Види Форд Пума, види Мицубиши Еклипс, види Форд Мустанг електричнион...  Ехеее колку има такви што ги знаеме по имиња од минатото, а врска си немаат денес...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1175
Отиде Хонда кај Кореа Аутотрејд

Присутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8399
Отиде Хонда кај Кореа Аутотрејд
Сега Хондашите ќе ми прават гужва у сервис :)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27782
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Отиде Хонда кај Кореа Аутотрејд


Официјално?

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5213
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Valjda ke ja razrabotat.
Ovie prethodnite ne im se prodavase mnogu mnogu, popasivna kompanija zdravje.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!