Автор Тема: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...  (Прочитано 602969 пати)

Отсутен Lancerka

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 303
Не видов ваква слична тема, па би било добро оние кои планираат да купат исклучиво нов автомобил, а „чергата не им е долга“ да се информираат за промотивните акции и добрите понуди на нови автомобили.

Ми падна во очи рекламата што се врти деновиве низ нашите телевизии:

Астра класична - цена фантастична, 11.290 евра

ASTRA CLASSIC III 1.6, 115 KС, 5 ВРАТИ
Опрема:
ABS, металик боја, клима-уред, радио CD со 6 звучници, 4 воздушни перничиња, предни светла за магла, електрично подесување на ретровизори, кожен серво управувач со радио команди, предни електрични стакла, централно заклучување со далечинско управување, пушачки пакет, резервно тркало во полна големина.

http://www.opelauto.com.mk/ponudi-uslugi/momentalni-ponudi/momentalni-ponudi-na-avtomobili/opel-astra-classic-11290e.html

Исто и ова е интересна понуда:Слични вакви промотивни акции поставувајте ги во темава  :)

Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3594
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2 на: 17 Декември 2011, 12:45:16 pm »
Одлични цени, C5 е прекрасно ауто.

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7477
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3 на: 22 Декември 2011, 22:24:18 pm »
Финансирање

Chevrolet Ви нуди пакети со отворено финансирање кои имаат одлична вредности и одговараат на Вашите потреби.

На пример, доколку месечните рати не одговараат на Вашиот животен стил, може да одберете да плаќате во 3 фази во период од 2 години - со 0% камата.

http://www.chevrolet.mk/iskusete-go-chevrolet/pruczini-za-kupuvanje/
Ова изгледа да платиш на три рати без камата!?
Ги прашувам како иде работава, одговор незнаат велат од кај оваа информација. Па од вашата страна е*ате неписмените.

Дали некој  е запознаен со ова?

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54839
 • Махер
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4 на: 22 Декември 2011, 22:27:11 pm »
Што ти треба?

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7477
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #5 на: 22 Декември 2011, 22:31:54 pm »
Што ти треба?
Дени кола бе :)  Шала на стр.

Ме интересира дали функционира, и кои се условите?

Отсутен edonos

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3557
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #6 на: 24 Декември 2011, 11:55:13 am »
Вчера бев до салонот на Бенз,новата Ц-класа купе,220 цди се продава за скромни 67.000 евра..

Фантастична понуда..
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54839
 • Махер
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #7 на: 24 Декември 2011, 11:58:59 am »
Вчера бев до салонот на Бенз,новата Ц-класа купе,220 цди се продава за скромни 67.000 евра..

Фантастична понуда..
Гомно. Мислам свака част, колата е фантастична, ама малце исаф...

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7079
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #8 на: 24 Декември 2011, 13:20:01 pm »
Вчера бев до салонот на Бенз,новата Ц-класа купе,220 цди се продава за скромни 67.000 евра..

Фантастична понуда..
секоја чест на тој што ке ги искешира ...

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54839
 • Махер
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #9 на: 24 Декември 2011, 13:22:49 pm »
Секоја чест стварно, да собереш тендерче за перење на 70к, не е мала работа.

Отсутен edonos

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3557
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #10 на: 24 Декември 2011, 15:14:04 pm »
Нигад не би ги дал жими очи..

За нова кола,психолошка граница е 40к евра..
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43441
 • Il Moderatore
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #11 на: 24 Декември 2011, 15:28:03 pm »
Вчера бев до салонот на Бенз,новата Ц-класа купе,220 цди се продава за скромни 67.000 евра..

Фантастична понуда..
Гомно. Мислам свака част, колата е фантастична, ама малце исаф...
Е па фенси кровче 3-4 иљадарчиња, амг пакет сигурно 4-5 иљадарчиња, блескава боја бар иљадарче, бандафчиња екстра 19-ки уште 2-3 иљадарчиња. Навигација, 2к, екста озвучување 1к, итн итн итн... не е лесно мече да бираш :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Спенсер

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7309
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #12 на: 24 Декември 2011, 15:32:52 pm »
Нигад не би ги дал жими очи..

За нова кола,психолошка граница е 40к евра..

+1 :)

едит: Секако,доколку располагам со кеш :)  ;D
« Последно менување: 25 Декември 2011, 11:35:23 am Спенсер »

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16665
 • Keep it 100
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #13 на: 24 Декември 2011, 15:34:51 pm »
Вчера бев до салонот на Бенз,новата Ц-класа купе,220 цди се продава за скромни 67.000 евра..

Фантастична понуда..
Гомно. Мислам свака част, колата е фантастична, ама малце исаф...
Е па фенси кровче 3-4 иљадарчиња, амг пакет сигурно 4-5 иљадарчиња, блескава боја бар иљадарче, бандафчиња екстра 19-ки уште 2-3 иљадарчиња. Навигација, 2к, екста озвучување 1к, итн итн итн... не е лесно мече да бираш :)

Тоа намерно го направиле за BMW 3 купе да биде попродавано ;)

Отсутен Bugar

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5711
 • Почесен кинез.
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #14 на: 24 Декември 2011, 15:38:48 pm »
Brej lugje toa za 40000 EUR se kupuva stan :) Za kola da ako nema covek edno 600000 EUR na strana vo banka :). Togas se isplati. Jas smetam deka psiholoska granica e 10000 EUR za nas.