Автор Тема: CARclub Тест: Jeep Avenger 1.2 100 MT6 Altitude  (Прочитано 3409 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29273
  • CARclub.mk
CARclub Тест: Jeep Avenger 1.2 100 MT6 Altitude
« на: 20 Февруари 2024, 18:18:44 pm »
https://www.carclub.mk/2024/02/20/test-jeep-avenger-1-2-t3-100-mt6-altitude-gradski-fraer/

Нов фејворит ми е. Одлично изгледа, сосем коректно вози. Малку е пластичен внатре, ама ништо страшно. Се чекаат и поевтини изведби.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Jeep Avenger 1.2 100 MT6 Altitude
« Одговори #1 на: 20 Февруари 2024, 18:40:34 pm »
Повик за рант: 100 коња 1.2 литри за 31.250 евра ааааааааааааааааааааа

Иначе интересна е инструмент таблата

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4289
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: CARclub Тест: Jeep Avenger 1.2 100 MT6 Altitude
« Одговори #2 на: 20 Февруари 2024, 18:43:04 pm »
Фраерско е ептен.

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1285
Одг: CARclub Тест: Jeep Avenger 1.2 100 MT6 Altitude
« Одговори #3 на: 20 Февруари 2024, 18:52:31 pm »
Препакуван Citroen C3 Aircross. Дури и задните штопови им се скоро исти

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29273
  • CARclub.mk
Одг: CARclub Тест: Jeep Avenger 1.2 100 MT6 Altitude
« Одговори #4 на: 20 Февруари 2024, 19:03:59 pm »
Не баш. Повеќе има врска со Peugeot 2008 и Opel Mokka, односно на таа платформа е.

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1285
Одг: CARclub Тест: Jeep Avenger 1.2 100 MT6 Altitude
« Одговори #5 на: 20 Февруари 2024, 23:15:56 pm »
Ги гледам низ Италија. Бочна силуета и задни штопови Ц3 Ерктос оригинал. Да не се фаровите и грилот напрес тотална конфузија че биде

Отсутен TylerMkD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 231
Одг: CARclub Тест: Jeep Avenger 1.2 100 MT6 Altitude
« Одговори #6 на: 21 Февруари 2024, 13:45:29 pm »
"Ние измеривме градска потрошувачка од 8 литри бензин на 100 изминати километри."

Еее, откако го зема голфот, веќе ниедна потрошувачка не ја фалиш или ти е адекватна :D

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2606
Одг: CARclub Тест: Jeep Avenger 1.2 100 MT6 Altitude
« Одговори #7 на: 21 Февруари 2024, 15:59:16 pm »
Dobro izgleda
Ova e ustvari Fiat ama pisuva Jeep ili?

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1475
Одг: CARclub Тест: Jeep Avenger 1.2 100 MT6 Altitude
« Одговори #8 на: 21 Февруари 2024, 16:12:24 pm »
Повик за рант: 100 коња 1.2 литри за 31.250 евра ааааааааааааааааааааа

Иначе интересна е инструмент таблата
И рачен менувач!!:@

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен stefanel984

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1052
Одг: CARclub Тест: Jeep Avenger 1.2 100 MT6 Altitude
« Одговори #9 на: 22 Февруари 2024, 16:01:17 pm »
Убаво количе, го видов во салон. А може да се мапира на 130...како сите PSA(Stellantis)????
Ако може би го купил.
А и Alfa Romeo Milano ќе е слично.

Отсутен Sephiroth

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 393
Одг: CARclub Тест: Jeep Avenger 1.2 100 MT6 Altitude
« Одговори #10 на: 23 Февруари 2024, 16:46:09 pm »
Убава кола, неубава коњажа и цена. Класика.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4289
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: CARclub Тест: Jeep Avenger 1.2 100 MT6 Altitude
« Одговори #11 на: 23 Февруари 2024, 16:51:36 pm »

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8823
Одг: CARclub Тест: Jeep Avenger 1.2 100 MT6 Altitude
« Одговори #12 на: 23 Февруари 2024, 16:53:32 pm »
Mene ne mi e neshto posebno ubava a za 31k euriki sea bi kupil BMW serija 1 promotivno nova tolku e i po cool e od kutivcevo

Отсутен stefanel984

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1052
Одг: CARclub Тест: Jeep Avenger 1.2 100 MT6 Altitude
« Одговори #13 на: 23 Февруари 2024, 17:11:21 pm »
Хаха, пред пола саат бев во Макар. Немаа 116, имаат дизели и деновиве чекаат 118.

Шала на страна. Зависно шо сакаш. Ова не се споредува со BMW 1.  Шминкерско количе. Јас искрено би го зел за понежна половина.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Jeep Avenger 1.2 100 MT6 Altitude
« Одговори #14 на: 23 Февруари 2024, 20:49:33 pm »
205нм има, ова брзичко е, дури и комотно брзичко.