Автор Тема: CARclub Тест: Škoda Enyaq Coupé 85 Sportline  (Прочитано 1250 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29273
  • CARclub.mk

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8823
Одг: CARclub Тест: Škoda Enyaq Coupé 85 Sportline
« Одговори #1 на: 07 Февруари 2024, 19:04:00 pm »
Mnogu dobro izgleda Skodava, steta ne ja nudat so isti motori kako Kodiaq.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Škoda Enyaq Coupé 85 Sportline
« Одговори #2 на: 07 Февруари 2024, 21:09:29 pm »
Конечно убава Шкода со складни пропорции. Дизајнов е полн погодок.

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4087
Одг: CARclub Тест: Škoda Enyaq Coupé 85 Sportline
« Одговори #3 на: 07 Февруари 2024, 22:59:38 pm »
 Не сте ја виделе во живо, затоа така мислите :)

Присутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8156
 • Малерозен дрводарец
Одг: CARclub Тест: Škoda Enyaq Coupé 85 Sportline
« Одговори #4 на: 08 Февруари 2024, 00:25:37 am »
@MarceCvarce @TischläuferЏипокола, роџаци.
Џипокола...


Три поена од карти за Зеро дека Pendulum пуштил на сликање, инаку...
Јеа... џипокола сто посто.
« Последно менување: 08 Февруари 2024, 00:31:57 am Nandor The Relentless »
Потлачени!

Џаба радите, нече вас платити!

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1033
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: CARclub Тест: Škoda Enyaq Coupé 85 Sportline
« Одговори #5 на: 08 Февруари 2024, 00:33:19 am »
oва мене ми личи на сеат толедо да е не шкода

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6385
 • Бенве сие бенве
Одг: CARclub Тест: Škoda Enyaq Coupé 85 Sportline
« Одговори #6 на: 08 Февруари 2024, 06:43:00 am »
Не сте ја виделе во живо, затоа така мислите :)
Јас сум ја видел, убаво изгледа


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13603
Одг: CARclub Тест: Škoda Enyaq Coupé 85 Sportline
« Одговори #7 на: 08 Февруари 2024, 08:58:39 am »
Супер си е Шкодава.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10893
 • 430i
Одг: CARclub Тест: Škoda Enyaq Coupé 85 Sportline
« Одговори #8 на: 08 Февруари 2024, 09:04:11 am »
само ѝ фали 2.5L TFSI I5 DSG

Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3582
Одг: CARclub Тест: Škoda Enyaq Coupé 85 Sportline
« Одговори #9 на: 08 Февруари 2024, 09:34:28 am »
Супер си е Шкодава.

За 46к можеби, за 66к не е супер. Model Y performance има пониска цена од ова притоа има 500+ Кс, а и поголем домет.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8823
Одг: CARclub Тест: Škoda Enyaq Coupé 85 Sportline
« Одговори #10 на: 08 Февруари 2024, 10:07:58 am »
Pa Tesla ne mi e reper za dobro i kvalitetno vozilo taka da cenata ne igra uloga. Aza 46k ke si vozam nekoja toyotka hybrid ako veke zelbi kazuvame

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54815
 • Махер
Одг: CARclub Тест: Škoda Enyaq Coupé 85 Sportline
« Одговори #11 на: 08 Февруари 2024, 10:31:41 am »
само ѝ фали 2.5L TFSI I5 DSG
Морам да се сложам дека за да би била оправдана колата нешто од овој тип е потребно.

Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3582
Одг: CARclub Тест: Škoda Enyaq Coupé 85 Sportline
« Одговори #12 на: 08 Февруари 2024, 10:41:05 am »
Pa Tesla ne mi e reper za dobro i kvalitetno vozilo taka da cenata ne igra uloga. Aza 46k ke si vozam nekoja toyotka hybrid ako veke zelbi kazuvame

Моето не е желботека. Колава е конкурент со Модел Y, притоа сите битни карактеристики кај колава се полоши од тие на Теслата, а и поскапа е. Веројатно лошо ќе помини на пазарот, како и другите ЕВс на ВАГ.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2552
 • Слобода или смрт
Одг: CARclub Тест: Škoda Enyaq Coupé 85 Sportline
« Одговори #13 на: 08 Февруари 2024, 11:26:34 am »
Комотно може да се направи една анкета со прогноза колку возила ќе продадат од 0 до 5.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6553
 • French diamond
Одг: CARclub Тест: Škoda Enyaq Coupé 85 Sportline
« Одговори #14 на: 08 Февруари 2024, 11:34:30 am »
Јас можам да ви кажам дека ги има многу веќе се возат во Германија и тоа одамна, касниме ние неколку месеци.