Автор Тема: МК АУТО ЕКСПЕРТИЗ, ДЕЈНОСТ И УСЛУГИ  (Прочитано 27165 пати)

Отсутен Luki Junior

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4986
  • The Spartan General
Одг: МК АУТО ЕКСПЕРТИЗ, ДЕЈНОСТ И УСЛУГИ
« Одговори #150 на: 24 Февруари 2024, 10:55:40 am »
Што разбира дете од три тона арматура/железо. Најдело го на пато, донесело го дома.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10267
Одг: МК АУТО ЕКСПЕРТИЗ, ДЕЈНОСТ И УСЛУГИ
« Одговори #151 на: 24 Февруари 2024, 12:11:07 pm »
Ако ме лажит за цената, нека не ме лажит за квалитетот. Мада на 2-3 плаца што бев, барем тие коли што ги гледав, чим ја ги познав дека се однесени што остана за некој малку по вичен. Мислам сеа, купуеш голема кола за 10% од цената, е сега изгребана била по ќошојте. Имат не изгребани в салон :). Мада, муабет филан чоек што одржавал системи во еден престижен салон  кажуваше дека овие коливе за проба што се, ќе ги дат на една специфична група план ова граѓани, ќе ја вратит лупната ќе ја дотераат в салон и после као тест ккла од салон ако не и како и нова ќе ти ја продајт.

Отсутен JR

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 964
    • nobrain.dk
МК АУТО ЕКСПЕРТИЗ, ДЕЈНОСТ И УСЛУГИ
« Одговори #152 на: 24 Февруари 2024, 14:50:47 pm »
Најубаво пробај си ја среќата сам и купи си од надвор, по можност белгија, шведска.. и ако се заебеш сам да си се заебеш.

Ако си во можност купуваш 3-4 год стара кола со макс до 150к на саатот


Sent from my iPhone using Tapatalk
You need people like me. You need people like me so you can point your fuckin' fingers and say, "That's the bad guy."

Присутен Jimny

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1660
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: МК АУТО ЕКСПЕРТИЗ, ДЕЈНОСТ И УСЛУГИ
« Одговори #153 на: 24 Февруари 2024, 14:53:03 pm »
Поготово од шведска ке се офајди во врска со коли од Скандинавија  Мr- АРЈАН ке сподели искуство

Отсутен JR

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 964
    • nobrain.dk
Одг: МК АУТО ЕКСПЕРТИЗ, ДЕЈНОСТ И УСЛУГИ
« Одговори #154 на: 26 Февруари 2024, 01:30:31 am »
Neka kaze, jas znam volvo se kupuva svedska


Sent from my iPhone using Tapatalk
You need people like me. You need people like me so you can point your fuckin' fingers and say, "That's the bad guy."

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6628
  • Бенве сие бенве
Одг: МК АУТО ЕКСПЕРТИЗ, ДЕЈНОСТ И УСЛУГИ
« Одговори #155 на: 26 Февруари 2024, 05:43:38 am »
Од белгија сум имал кола, не сакам ништо од таа циганска држава. Во Шведска си патат од корозија, не фрлаат само сол, има и некоја течност ко киселина кога е ептен ладно ја прскаат и неа, тоа кога ќе навлезе насекаде пепел ја праи колата.

www.blocket.se

Ете сајт како реклама 5 кај нас, често ќе налетате и на балканец што продава. Затоа што последниве 15год премногу наши отидоа таму. Превоз со автовоз многу ретко или речиси и да не најдете (цената ќе биде огромна) по вода и копно ќе треба сами да си ја симнете. Не знам дали постојат транзитни таблици. Кој има бг пасош или пријател со бг може да ја однесе до бг па од таму да си извади еур 1 и да си ја увезе у мк. Скоро сите знаеме некој што живее таму па и на редовни табли нема да е проблем да се симне на туѓо име.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8423
  • Малерозен дрводарец
Одг: МК АУТО ЕКСПЕРТИЗ, ДЕЈНОСТ И УСЛУГИ
« Одговори #156 на: 26 Февруари 2024, 06:12:32 am »
Роџо, кој ѓерманиа муабет го истепа... излегоа балканците најјаки на свет баш како у амерички филмови кога терористот или е србин или босанец но _никако_ албанец.

Отприлика иста работа, само различни димензии.
Многу зборува - ништо не кажува.
Ветер од северен правец.
Раскажува детално за комплетно неважни работи.
На кратко, а богами и на Македонски: Никој.

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Одг: МК АУТО ЕКСПЕРТИЗ, ДЕЈНОСТ И УСЛУГИ
« Одговори #157 на: 26 Февруари 2024, 08:52:43 am »
Па не баш сите балканци работат шофери,КФЦ и МекДонадлс.🙂
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Присутен Jimny

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1660
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: МК АУТО ЕКСПЕРТИЗ, ДЕЈНОСТ И УСЛУГИ
« Одговори #158 на: 26 Февруари 2024, 09:07:44 am »
Повторувам и пак нема по снаодлив народ од "нашиов" раселен по белиов свет поголема мотивација за успез докажување во некој вид на сопственото постоење и мотивација од ова уредување што се сервира поготово 20 години политики и етц  нема / така да потик за младите е ова и тоа  е супер ниту сме исчезнале туку живатаРиме-патариме

Присутен Jimny

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1660
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: МК АУТО ЕКСПЕРТИЗ, ДЕЈНОСТ И УСЛУГИ
« Одговори #159 на: 26 Февруари 2024, 09:10:06 am »
ПРАШАЊЕ ДО МК АУТО ЕКСПЕРТИЗ, ДЕЈНОСТ И УСЛУГИ

По што вие се разликувате од овластени сервисери који услуги ги нудите пример ауди автомобил  имам избор да го донесам кај вас или во делукс куманово,порше скопје,јованови битола, зошто би ве вас избрал ?

Отсутен JR

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 964
    • nobrain.dk
Одг: МК АУТО ЕКСПЕРТИЗ, ДЕЈНОСТ И УСЛУГИ
« Одговори #160 на: 26 Февруари 2024, 09:31:30 am »
Од белгија сум имал кола, не сакам ништо од таа циганска држава. Во Шведска си патат од корозија, не фрлаат само сол, има и некоја течност ко киселина кога е ептен ладно ја прскаат и неа, тоа кога ќе навлезе насекаде пепел ја праи колата.

www.blocket.se

Ете сајт како реклама 5 кај нас, често ќе налетате и на балканец што продава. Затоа што последниве 15год премногу наши отидоа таму. Превоз со автовоз многу ретко или речиси и да не најдете (цената ќе биде огромна) по вода и копно ќе треба сами да си ја симнете. Не знам дали постојат транзитни таблици. Кој има бг пасош или пријател со бг може да ја однесе до бг па од таму да си извади еур 1 и да си ја увезе у мк. Скоро сите знаеме некој што живее таму па и на редовни табли нема да е проблем да се симне на туѓо име.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Јас имам другар чичко му живее во шведска, знам лани најдоа кола и овој отиде лет до таму, си ја купи колата .. и незнам како направи за транспорт таблици ама си ја извозе колата до мк и тука ја увезе..  ваљда направил таму извозни документи ..
You need people like me. You need people like me so you can point your fuckin' fingers and say, "That's the bad guy."

Отсутен NUME

  • Модератор
  • Сениор
  • *****
  • Пораки: 5726
Одг: МК АУТО ЕКСПЕРТИЗ, ДЕЈНОСТ И УСЛУГИ
« Одговори #161 на: 26 Февруари 2024, 10:05:44 am »
ПРАШАЊЕ ДО МК АУТО ЕКСПЕРТИЗ, ДЕЈНОСТ И УСЛУГИ

По што вие се разликувате од овластени сервисери који услуги ги нудите пример ауди автомобил  имам избор да го донесам кај вас или во делукс куманово,порше скопје,јованови битола, зошто би ве вас избрал ?
затоа што кај нас ќе добиеш извештај, пишан, пропратен со слики на вибер/ватсап, извештајот ќе ти биде детално образложен, што е итно да се смени што може да причека, затоа што непристрасни сме кое возило од каде и сл, не прикриваме ништо пред муштеријата, сакаме да е задоволен затоа што е нашата најголема реклама, проверуваме каросерија, удари, боено, китирано, калемено, менувани панели, стакла, ентериер, мотор, дали дува, дали тече масло, антифриз, глицерин, акумулатор, алансер, алтернатор, подвозје, се вади заштитна пластика, држачи на мотор, се проверуваат сите гумени делови во смисол, јабучици, спони, полуосовини, чаури, значи преден и заден трап, кардан, редуктор, диференцијал, картер, значи протекувања под мотор, дискови, плочки, гуми, мајсторот врши тест возење, возилото се става на проверка на преден и заден трап за странично пролизгување, се проверуваат амортизери, кочници и ако е се во ред со моторот се става и на дајно, за се имaш извештај со означено добро, лошо средно и лесно разбирлив за секој, чекална со голем тв со камери за да пратиш процес, и гратис, кафе и сок....
« Последно менување: 26 Февруари 2024, 13:37:25 pm NUME »

Отсутен M3V8

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2649
Одг: МК АУТО ЕКСПЕРТИЗ, ДЕЈНОСТ И УСЛУГИ
« Одговори #162 на: 26 Февруари 2024, 10:46:51 am »
E ova go nema vo ovlasten servis.
Baska vo ovlasten servis najmnogu gi biva da zamenat star za nov del.

Отсутен NUME

  • Модератор
  • Сениор
  • *****
  • Пораки: 5726
Одг: МК АУТО ЕКСПЕРТИЗ, ДЕЈНОСТ И УСЛУГИ
« Одговори #163 на: 26 Февруари 2024, 13:38:16 pm »
примарна цел е пред да купите возило да знаете уште колку додатни трошоци имате на него, скриени да не речам и дали е безбедно возилото, да не било во голема сообраќајна незгода...

Присутен Jimny

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1660
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: МК АУТО ЕКСПЕРТИЗ, ДЕЈНОСТ И УСЛУГИ
« Одговори #164 на: 26 Февруари 2024, 13:40:37 pm »
ПРАШАЊЕ ДО МК АУТО ЕКСПЕРТИЗ, ДЕЈНОСТ И УСЛУГИ

По што вие се разликувате од овластени сервисери који услуги ги нудите пример ауди автомобил  имам избор да го донесам кај вас или во делукс куманово,порше скопје,јованови битола, зошто би ве вас избрал ?
затоа што кај нас ќе добиеш извештај, пишан, пропратен со слики на вибер/ватсап, извештајот ќе ти биде детално образложен, што е итно да се смени што може да причека, затоа што непристрасни сме кое возило од каде и сл, не прикриваме ништо пред муштеријата, сакаме да е задоволен затоа што е нашата најголема реклама, проверуваме каросерија, удари, боено, китирано, калемено, менувани панели, стакла, ентериер, мотор, дали дува, дали тече масло, антифриз, глицерин, акумулатор, алансер, алтернатор, подвозје, се вади заштитна пластика, држачи на мотор, се проверуваат сите гумени делови во смисол, јабучици, спони, полуосовини, чаури, значи преден и заден трап, кардан, редуктор, диференцијал, картер, значи протекувања под мотор, дискови, плочки, гуми, мајсторот врши тест возење, возилото се става на проверка на преден и заден трап за странично пролизгување, се проверуваат амортизери, кочници и ако е се во ред со моторот се става и на дајно, за се имaш извештај со означено добро, лошо средно и лесно разбирлив за секој, чекална со голем тв со камери за да пратиш процес, и гратис, кафе и сок....
Благодарам на одговорот