Автор Тема: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...  (Прочитано 8692 пати)

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14097
 • Пудингот на шоферството
110 кс биле малце.
Некој ќе рече господ знае што чудовишта возите.
110кс не се малку,туку се ич,нула ништо.
Испод 300кс е социјално возило.Од 350 натаму почнуваат насмевките и уживањето.
Дали сега ги возиме или ќе ги возиме за некое време е друг муабет.

Пак ќе повторам,јас не правам муабет за Камикот воопшто,можи админ да префрли муабети пошо ја расипавме темата на членот.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4771
 • Шо да пишам тука?🤔
Ионака шансите дека членот ќе се врати се мали.

Отсутен Aleksandar90

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 180
Иначе најновиот 1.0 тси на VW ima 272 кс, ако овој влезе во продажба ваљда ке ги задоволи сите.

https://www.motorbeam.com/volkswagens-new-1-0-litre-tsi-engine-produces-272-ps-270-nm/

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4841
Hahahha da da 272hp i nadeznosta kolku mu e? So ke bide ke kine lancinja? Ke duva dihtung ili nesto novo. Odi begajte be amerite bile u pravo koga rekle there is no replacement for displacement.
Dajte malce nekoi realni kubikazi, ne ovie za kosilici za treva.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk


Отсутен changetheoil savethecar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1001
 • Best Motors Worldwide
eve posto ste eksperti cisti objektivni vrednosti bez predrasudi

torque od 350NM nagore
ispod 9 sek od 0-100kmh
avtomatski menuvac
klima automatic po moznost dve zoni
potrosnja ispod 10 ltr diesel/benzin vo grad
do 110.000km pominati
gepek 450l nagore
vmax nad 200kmh
xenon
tempomat
parking senzori napred nazad


budzet 11.000EUR


ako moze predlog za kola,fala.

 

---Best Motors Worldwide---
       (Oo=[][]=oO)

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14097
 • Пудингот на шоферството
Oktavija,Golf  ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен changetheoil savethecar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1001
 • Best Motors Worldwide
« Последно менување: 03 Јули 2023, 23:02:27 pm changetheoil savethecar »
---Best Motors Worldwide---
       (Oo=[][]=oO)

Отсутен changetheoil savethecar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1001
 • Best Motors Worldwide
@Tony
pomos od prijatel:
2.0D 4 cilindri vadi od 350NM do 500NM tork. nema da go napisam proizvoditelot 
i da kola za sekoj den, kola za pat, kola za grad, kola za selo, planini i ezera.  ;D---Best Motors Worldwide---
       (Oo=[][]=oO)

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6460
 • Бенве сие бенве
eve posto ste eksperti cisti objektivni vrednosti bez predrasudi

torque od 350NM nagore
ispod 9 sek od 0-100kmh
avtomatski menuvac
klima automatic po moznost dve zoni
potrosnja ispod 10 ltr diesel/benzin vo grad
do 110.000km pominati
gepek 450l nagore
vmax nad 200kmh
xenon
tempomat
parking senzori napred nazad


budzet 11.000EUR


ako moze predlog za kola,fala.
Ти си печен за бенве 3ка.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2592
 • Слобода или смрт
Сакав да кажам дека на некого можете ќејфот да му го расипете за колата што си ја купил која во секој случај е барем х2 подобра од вашите ако збориме реално (а и од мојата ако ви е полесно).

1.0 била. Па што ку*ац, женско ја вози.

пс. Ја не би возел трособен стан макар и 6.0 да е или мерцедес на овие години


Со ова што сакаш да потенцираш?

п.с. сум се возел во камик и добро знам како вози и не би рекол дека е х2 подобра туку 0.5 полоша.

Отсутен devourer

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 341
 • Мерцедес е мерцедес се друго е кола!
Тоа што си купил е негова раб ааиаи ко жени сте на фемина...На крај на денот членот ќе си ја вози колата нема "ти" што коментираш!
Corolla и Yaris GR се 1.5 3cyl со 270 коња, па не гледам некој да се буни!?;
П.с до дечкото што дава предлози за бмв со 500.000 поминато ок брат олабави со беееееееемвето. (на ништо не личи X1) :)

Отсутен Aleksandar90

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 180
« Последно менување: 04 Јули 2023, 12:15:21 pm Aleksandar90 »

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10902
 • 430i
Btw знаеш колку коња треба да е бензињарата да извади 350 Њутн торк.

252

Отсутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1722
Само 5.0 за во град, да го испукаш  на 300 метри од семафор до семафор и големи дискови за да закочи. Нормално и 7 брзини за тие 2000 км во годината што ги поминуваш на автопат да ги возиш со 1700 вртежи, 2500 не е подносливо.

Присутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3983
 • MadaFunker
Му ја усравте гаражава на членот..
New blood of old school