Автор Тема: Градски автомобил  (Прочитано 3405 пати)

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5990
Одг: Градски автомобил
« Одговори #30 на: 12 Мај 2023, 07:56:26 am »
Тоа Поло со 1.4 бензин е сè, освен екстра количе.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4457
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Градски автомобил
« Одговори #31 на: 12 Мај 2023, 08:08:28 am »
Зависи 55 или 74kW. Второто е доста поснажно. Треба деновиве едно такво на мал сервис да носам.

Отсутен Filip MK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2184
Одг: Градски автомобил
« Одговори #32 на: 12 Мај 2023, 09:09:31 am »
Вака нешто набрзинка прелистав, не дека нема понуда, ова ми изгледа вака поинтересно, секако ГП ми е лично фаворит  :) :

1. Гранде Пунто 1,4 Старџет 2009
https://www.pazar3.mk/oglas/vozila/avtomobili/fiat/giulietta/se-prodava/kumanovo/kumanovo-opstina/grande-punto-1-4-starjet-70kw-najnov-uvoz-ch/4695739

2. Хонда Џез 1,4 2008
https://www.pazar3.mk/oglas/vozila/avtomobili/honda/spider/se-prodava/kumanovo/kumanovo-opstina/honda-jazz-1-4-benzin-61kw-swiss-staklo-2008/4706471

3. Цитроен Ц1 1,4 хди 2008 (исклучок од твоето барање за бензинец ама делува ок)
https://www.pazar3.mk/oglas/vozila/avtomobili/citroen/alfa-90/se-prodava/kumanovo/kumanovo-opstina/citroen-c1-1-4-hdi-dizel-2008/4648107


Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13648
Одг: Градски автомобил
« Одговори #33 на: 12 Мај 2023, 09:33:30 am »
C1/Aygo/Pegeuot 107 според мене е се што ти треба за низ било кој град, особено Скопје.


Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5130
Одг: Градски автомобил
« Одговори #34 на: 12 Мај 2023, 09:33:33 am »
Ако е се во ред,  Џезот е најлогичен избор. Најиздржлив и најпрактичен е од сите,  како Европа така и Америка го имаат турено од продавање. Цитронот е дизел, Ако веќе Фиат поарно Браво,,барем е кола со завршна изработка поарна отколку Пунтото шо е ламарина и тоа педалите внатее како во 101јадин да се возиш има осеќај,башка серво имаш ама немаш оти на секоја не му работи сити то,  и да работи, ќе ти цркоса. Плус 6 брзини е,  мож да е тој мењачот шо никој неќи да го навиди.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
« Последно менување: 12 Мај 2023, 09:40:58 am vladic3110 »
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13648
Одг: Градски автомобил
« Одговори #35 на: 12 Мај 2023, 09:34:15 am »
Ако е се во ред,  Џезот е најлогичен избор. Најиздржлив и најпрактичен е од сите.

Sent from my Redmi 4X using TapatalkДа и Џез-чето е стварно добро. Заборавив да допишам. Конкретно ова на сликите изгледа супер а и цената не е лоша.

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 826
Одг: Градски автомобил
« Одговори #36 на: 15 Мај 2023, 12:54:29 pm »
Suzuki Alto / Nissan Pixo od 2009 godina pa nagore, okolu 3000 evra se dvizat, bas top gradsko kolice, a i na otvoreno ke ti zavrse rabota, 120 - 130 km na cas moze da razvie bez problem 😊😊

Отсутен Tesla

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1430
 • Eбач на батерии :D
Одг: Градски автомобил
« Одговори #37 на: 16 Мај 2023, 22:17:07 pm »
Suzuki Alto / Nissan Pixo od 2009 godina pa nagore, okolu 3000 evra se dvizat, bas top gradsko kolice, a i na otvoreno ke ti zavrse rabota, 120 - 130 km na cas moze da razvie bez problem 😊😊

Не сум видел алто/пиксо низ град, искрен да бидам.
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Отсутен deksa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1031
Одг: Градски автомобил
« Одговори #38 на: 17 Мај 2023, 02:18:20 am »
Polo mk 4 1.4 TDI BNM kod na motor, bez DPF, mala potrosuvscka

Astra H 1.4 benzin so lance, komocija I stabilnost za vikendite do mavrovo I veles

Samo verojatno ke treba uste 300-500 evropejski da dodades na tvojot budzet
Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4457
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Градски автомобил
« Одговори #39 на: 17 Мај 2023, 06:30:47 am »
Бара мало количе. Астра Х е голема.

Отсутен Tesla

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1430
 • Eбач на батерии :D
Одг: Градски автомобил
« Одговори #40 на: 24 Мај 2023, 15:08:22 pm »
Што би одбрале помеѓу :
1. Шевролет спарк 0.8 2009 110.000 км
2. Пежо 206 1.1 2003 96.000 км.

Најдов само за пежото дека имале скапа торзија, и дека често страдала. Скромни се моите гугл истражувања...
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54839
 • Махер
Одг: Градски автомобил
« Одговори #41 на: 24 Мај 2023, 15:24:35 pm »
Колата што е 14 години стара наспрема таа 20 години стара.

Присутен FiLo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6446
Одг: Градски автомобил
« Одговори #42 на: 24 Мај 2023, 15:25:23 pm »
Таа што е позачувана, што има серво волан и што има клима.

Отсутен Avitas

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 9
Одг: Градски автомобил
« Одговори #43 на: 25 Мај 2023, 23:30:08 pm »
Што би одбрале помеѓу :
1. Шевролет спарк 0.8 2009 110.000 км
2. Пежо 206 1.1 2003 96.000 км.

Најдов само за пежото дека имале скапа торзија, и дека често страдала. Скромни се моите гугл истражувања...

Спаркич, 100%. Ја имавме 10+ години и никаква маана немаше. Без дивјачко возење секако. ;D Башка ти е понова во споредба со опција 2...