Автор Тема: Градски автомобил  (Прочитано 1921 пати)

Присутен nestor04

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1218
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Градски автомобил
« Одговори #45 на: Мај 17, 2023, 06:30:47 am »
Бара мало количе. Астра Х е голема.

Отсутен Tesla

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1383
 • Eбач на батерии :D
Одг: Градски автомобил
« Одговори #46 на: Мај 24, 2023, 15:08:22 pm »
Што би одбрале помеѓу :
1. Шевролет спарк 0.8 2009 110.000 км
2. Пежо 206 1.1 2003 96.000 км.

Најдов само за пежото дека имале скапа торзија, и дека често страдала. Скромни се моите гугл истражувања...
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52789
 • Махер
Одг: Градски автомобил
« Одговори #47 на: Мај 24, 2023, 15:24:35 pm »
Колата што е 14 години стара наспрема таа 20 години стара.

Отсутен FiLo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6251
Одг: Градски автомобил
« Одговори #48 на: Мај 24, 2023, 15:25:23 pm »
Таа што е позачувана, што има серво волан и што има клима.

Отсутен Avitas

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 9
Одг: Градски автомобил
« Одговори #49 на: Мај 25, 2023, 23:30:08 pm »
Што би одбрале помеѓу :
1. Шевролет спарк 0.8 2009 110.000 км
2. Пежо 206 1.1 2003 96.000 км.

Најдов само за пежото дека имале скапа торзија, и дека често страдала. Скромни се моите гугл истражувања...

Спаркич, 100%. Ја имавме 10+ години и никаква маана немаше. Без дивјачко возење секако. ;D Башка ти е понова во споредба со опција 2...