Автор Тема: CARclub Тест: Jeep Compass 1.5 E-Hybrid DCT7 S  (Прочитано 1287 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29273
  • CARclub.mk

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54815
 • Махер
Одг: CARclub Тест: Jeep Compass 1.5 E-Hybrid DCT7 S
« Одговори #1 на: 08 Мај 2023, 18:25:10 pm »
Сликишта. Колиште. Браво.

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1475
Одг: CARclub Тест: Jeep Compass 1.5 E-Hybrid DCT7 S
« Одговори #2 на: 08 Мај 2023, 20:09:55 pm »
Бејби Чироки, ама нек се јебат малце со ценава.
Сите се за ебе#е со цените... Или ние сме сиромави :)

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29273
  • CARclub.mk
Одг: CARclub Тест: Jeep Compass 1.5 E-Hybrid DCT7 S
« Одговори #3 на: 08 Мај 2023, 20:21:40 pm »
Бејби Чироки, ама нек се јебат малце со ценава.

47 се новите 35. 39 се новите 24.

Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3582
Одг: CARclub Тест: Jeep Compass 1.5 E-Hybrid DCT7 S
« Одговори #4 на: 08 Мај 2023, 21:20:26 pm »
Бејби Чироки, ама нек се јебат малце со ценава.

47 се новите 35. 39 се новите 24.
Денешен напис од УСА:

New Cars Really Are Just for Rich People Now
Even people with good jobs can't afford to buy new anymore.

https://jalopnik.com/new-cars-cost-more-than-most-people-can-afford-1850414664
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Jeep Compass 1.5 E-Hybrid DCT7 S
« Одговори #5 на: 08 Мај 2023, 21:22:37 pm »
Бејби Чироки, ама нек се јебат малце со ценава.
Сите се за ебе#е со цените...

Не се они за е*ење со цените, туку Зеро е за е*ење. Он ги фали тука многу и веќе се научија и ги дигнаа цените. Ваков бил, таков бил, современ бил, привлечен бил.... фукни цена уште 15.000 евра чим така...... ебаве беља ебаве ;D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43412
 • Il Moderatore
Одг: CARclub Тест: Jeep Compass 1.5 E-Hybrid DCT7 S
« Одговори #6 на: 09 Мај 2023, 06:36:19 am »
Денешен напис од УСА:


https://jalopnik.com/new-cars-cost-more-than-most-people-can-afford-1850414664

In fact, while automakers sold about three million fewer cars in 2022 compared to 2019, their profits were reportedly $15 billion higher because what they sell is more expensive.

Ете така... да биде најјасно.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14069
 • Пудингот на шоферството
Одг: CARclub Тест: Jeep Compass 1.5 E-Hybrid DCT7 S
« Одговори #7 на: 09 Мај 2023, 08:42:34 am »
Не вложиле минатата година за развој затоа им останале пари. ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2606
Одг: CARclub Тест: Jeep Compass 1.5 E-Hybrid DCT7 S
« Одговори #8 на: 09 Мај 2023, 10:55:31 am »
I so ovoe ceni novi koli si se prodavaat, barem kaj nas bez problem.
Ima se.

Отсутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1325
Одг: CARclub Тест: Jeep Compass 1.5 E-Hybrid DCT7 S
« Одговори #9 на: 09 Мај 2023, 14:27:00 pm »
Не е до тоа, сите се фрлаат в занес дека се премиум. Како корејциве останаа присебни со цениве.
Пежо било премиум. Алфа била премиум. Мазда премиум. Цивикот нов 40к.

Ма немој да ме јебеш бре…

Некој ќе ми рече дека третиов фејслифт на моделов од пред 10 години е 17к подобар од најновиот Тусон?

Сакаш да кажеш дека Хјундаи Тусон хибрид е 30.000 евра?

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29273
  • CARclub.mk
Одг: CARclub Тест: Jeep Compass 1.5 E-Hybrid DCT7 S
« Одговори #10 на: 09 Мај 2023, 14:34:50 pm »
38к во основна варијанта, 45 во најопремена.

Отсутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1325
Одг: CARclub Тест: Jeep Compass 1.5 E-Hybrid DCT7 S
« Одговори #11 на: 09 Мај 2023, 14:37:52 pm »
Епа значи тука се со цена, реална за денешни услови.

Отсутен TylerMkD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 231
Одг: CARclub Тест: Jeep Compass 1.5 E-Hybrid DCT7 S
« Одговори #12 на: 09 Мај 2023, 17:42:28 pm »
38к во основна варијанта, 45 во најопремена.

Рачунај ова е евтино, зашто сигурно само екранот чини 14-15.000 еур во новите, барем дупло поголем од мојот изгледа. Еве и @Bravo нека каже.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54815
 • Махер
Одг: CARclub Тест: Jeep Compass 1.5 E-Hybrid DCT7 S
« Одговори #13 на: 09 Мај 2023, 17:55:14 pm »
34900 каталошка е Тусонот нормален.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54815
 • Махер
Одг: CARclub Тест: Jeep Compass 1.5 E-Hybrid DCT7 S
« Одговори #14 на: 09 Мај 2023, 18:23:07 pm »
Чичко ми го зеде 30к дизелот пред месец дена па види ти…
Можда не бил аутоматик?