Автор Тема: CARclub Тест: Ford Mustang Mach-E  (Прочитано 1288 пати)

Присутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12735
Одг: CARclub Тест: Ford Mustang Mach-E
« Одговори #15 на: Март 16, 2023, 23:52:45 pm »
Форд ги разбирам.
Сегментов на колава го разбирам.
Името не го разбирам.

Ене ои Доџ истото го направиле со Чарџерот.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28593
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Тест: Ford Mustang Mach-E
« Одговори #16 на: Март 17, 2023, 00:42:07 am »
Името не го разбирај колку сакаш, си има поента. Да не беше Mustang, туку да беше Escape, Kuga или што и да е друго, ќе беше Yet Another Electric SUV. Вака е Mustang. Го збориме, го хејтаме, го оправдуваме. Се зборува.

А бидејќи се зборува - се продава.

Отсутен Tony

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 899
Одг: CARclub Тест: Ford Mustang Mach-E
« Одговори #17 на: Март 17, 2023, 08:23:41 am »
Уеее бе баба

Отсутен stefanel984

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1002
Одг: CARclub Тест: Ford Mustang Mach-E
« Одговори #18 на: Март 17, 2023, 13:46:31 pm »
Не бе mustang за мене е друго. И Ferrari ќе прави SUV или crossover, веќе ништо не е свето.
Од овој момент......
https://stimg.cardekho.com/images/carexteriorimages/930x620/Lamborghini/Urus/4418/Lamborghini-Urus-V8/1621927166506/front-left-side-47.jpg

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33666
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Ford Mustang Mach-E
« Одговори #19 на: Март 17, 2023, 21:00:30 pm »
Не е воопшто чудно што Тесла ги гази сите останати, не се ни завртува.

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 939
Одг: CARclub Тест: Ford Mustang Mach-E
« Одговори #20 на: Март 18, 2023, 19:12:07 pm »
Жал ми е Форд, ова не „резонира“ со мене.
Нит е SUV нит не е, ниту е спортско ниту не е. Ко стара народна гатанка :)
Внатре телевизорот, погрешно монтиран у портрет мод, наместо лендскејп. А добро, имаат и еден помал, лендскејп.

Мустанг од моето време:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Мустанг од новото време :(

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Не е лош и новиот


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42710
 • Il Moderatore
Одг: CARclub Тест: Ford Mustang Mach-E
« Одговори #21 на: Март 18, 2023, 19:42:27 pm »
Ова вреди да го носи легендарното име. 

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен TylerMkD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 194
Одг: CARclub Тест: Ford Mustang Mach-E
« Одговори #22 на: Март 19, 2023, 07:30:02 am »
Името не го разбирај колку сакаш, си има поента. Да не беше Mustang, туку да беше Escape, Kuga или што и да е друго, ќе беше Yet Another Electric SUV. Вака е Mustang. Го збориме, го хејтаме, го оправдуваме. Се зборува.

А бидејќи се зборува - се продава.

Па добро, ако сакаат да го експлоатираат името за вакви глупости, само ќе му ја бутнат вредноста и после дали ќе се вика Mustang или Escape небитно ќе биде.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28593
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Тест: Ford Mustang Mach-E
« Одговори #23 на: Март 19, 2023, 19:28:35 pm »
Експлоатирање на името е неизбежно, само е важно името да биде соодветно експлоатирано за продукт кој (барем до некаде) ќе го оправда тоа.

Добро експлоатирање: Ford Mustang Mach-E (па дури би рекол и Ford Puma)

Лошо експлоатирањe: Mitsubishi Eclipse Cross

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42710
 • Il Moderatore
Одг: CARclub Тест: Ford Mustang Mach-E
« Одговори #24 на: Март 19, 2023, 19:33:31 pm »
Добро експлоатирање: Ford Mustang Mach-E (па дури би рекол и Ford Puma)
Лошо експлоатирањe: Mitsubishi Eclipse Cross
Страшно е исто (лошо) и едното и другото.
Следно Celica да видиме со СУВ електрика едвај 140 на саат што иде

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33666
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Ford Mustang Mach-E
« Одговори #25 на: Март 19, 2023, 19:51:46 pm »
Добро експлоатирање: Ford Mustang Mach-E (па дури би рекол и Ford Puma)
Лошо експлоатирањe: Mitsubishi Eclipse Cross
Страшно е исто (лошо) и едното и другото.
Следно Celica да видиме со СУВ електрика едвај 140 на саат што иде
Taycan Turbo S