Автор Тема: Половен Џип (со исклучок на crossover-и) или Седан над 2014/15 до 13-14К еуро?  (Прочитано 3068 пати)

Присутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4740
Jas najverojatno ke ja prodavam Hondata sto ja imam. Se raboti za Honda CR-V 2012 godina, benzin/plin 2.0, koza so alkantra kupena od Makpetrol momentalno so 157 000km. Momentalno sum vo stranstvo i najverojatno kolata ke odi na prodazba vo bliska idnina. Ako ti fakja um za takvo vozilo pisi

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk


Отсутен Filip MK

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2133
Имаш Тојота корола седан 1,4 дизел 2015 година со 90к км во Голден кар, во твојот буџет, мислам дека вреди да се види, мора ФБ линк да ставам, не можам моментално на друг начин:

https://www.facebook.com/100057586804553/posts/pfbid0ANr9LtorWNy6e3VAzjguMEEZ4h9PE74gKoHLSzPkeRAQJ6Feew8FN7j3kTUZrWzal/?mibextid=Nif5oz
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4991
Ова тојотата толку нова беше, шо мислат со цените?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10124
Ова тојотата толку нова беше, шо мислат со цените?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
Unbelievable

Присутен AUUU

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6908
Jas najverojatno ke ja prodavam Hondata sto ja imam. Se raboti za Honda CR-V 2012 godina, benzin/plin 2.0, koza so alkantra kupena od Makpetrol momentalno so 157 000km. Momentalno sum vo stranstvo i najverojatno kolata ke odi na prodazba vo bliska idnina. Ako ti fakja um za takvo vozilo pisi

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
4x4 ?

Kolkoparye?

Присутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4740
Jas najverojatno ke ja prodavam Hondata sto ja imam. Se raboti za Honda CR-V 2012 godina, benzin/plin 2.0, koza so alkantra kupena od Makpetrol momentalno so 157 000km. Momentalno sum vo stranstvo i najverojatno kolata ke odi na prodazba vo bliska idnina. Ako ti fakja um za takvo vozilo pisi

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
4x4 ?

Kolkoparye?
Site treta generacija se 4x4. Pocetna cena e 13000e. So servis napraven,novi gumi i verojatno ke e cela god. registrirana.
Pred da mi pisete komentar za cenata razgledajte gi po kolku se dvizat kolite po stranstvo, cenata mi e adaptirana spored pazarot i plus da dodadam treba za da zemam nesto gore. Epten se u nebo cenite ama toa e sto e.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk


Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29155
    • CARclub.mk
Ова тојотата толку нова беше, шо мислат со цените?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk



За да не помисли некој стварно дека Корола 1.4 Д4-Д се продавала за 12.990 евра во 2015, кога сме ја возеле оваа генерација прв пат во 2013 цената пред попусти била 19.090 Евра.


Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54744
  • Махер
Многу убав и лесен куплунг и команди има тој мотор. Многу ми се допаѓа.

Отсутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4991
14000 беше по промоции, другар ја зеде за толку од салон. 1100 евра разлика нова со 8 години половна со 90+ иљади км.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43372
  • Il Moderatore
За жал, не можеме да се вратиме во 2015 и да имаме нормални цени на колите.
покарај другото, "€15,000 in 2015 is worth €17,997.68 today"


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54744
  • Махер
За жал, не можеме да се вратиме во 2015 и да имаме нормални цени на колите.
покарај другото, "€15,000 in 2015 is worth €17,997.68 today"
Ете таман. Толку и треба да се поскапени колите. Се над тоа е лакомост и маржи.

Отсутен Skywalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3539
2016та Астра К 1.4 турбо, другар ја купе 14,5к. Денес слича Астра е 24К, над 60% поскапување
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43372
  • Il Moderatore
За жал, не можеме да се вратиме во 2015 и да имаме нормални цени на колите.
покарај другото, "€15,000 in 2015 is worth €17,997.68 today"
Ете таман. Толку и треба да се поскапени колите. Се над тоа е лакомост и маржи.
Затоа реков „покрај другото“... пошто има и друго :(

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4991
Во 2016 или 2017 ја зема кога веќе имаше некој период излезно од поновите короли.
Иначе за колата вака шо се имам возено и сум ја возел, немам замерки за моторот,  тивок, , фино си влечи и товарен и празен, потрошувачката е мн ниска, дефекти никакви низ годините досеа, едино шо имам замерка е шо стварно,  ама стварно е лимарија колата, грам изолација нема. Пример седев на задно седиште,  5 пати проверив да не е џам недозатворен,  бучавата од зимската гума се слушаше исто како надвор така внатре,  не пригушен звук.  Затварањето врсти исто. Општо галама се се слуша,  надвор да разговараат се слуша внатре како џам подотворен да има. Се решава со 200е изолација од амазон цела работа. И нема темпомат на едњн тон опрема внатре.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54744
  • Махер
За жал, не можеме да се вратиме во 2015 и да имаме нормални цени на колите.
покарај другото, "€15,000 in 2015 is worth €17,997.68 today"
Ете таман. Толку и треба да се поскапени колите. Се над тоа е лакомост и маржи.
Затоа реков „покрај другото“... пошто има и друго :(
Има. Лакомост и маржа. Дополнив јас ете.