Автор Тема: CARclub Тест: Jaguar E-Pace SE D165 AWD A9  (Прочитано 678 пати)

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28593
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6296
Одг: CARclub Тест: Jaguar E-Pace SE D165 AWD A9
« Одговори #1 на: Декември 08, 2022, 20:03:56 pm »
Внатре изгледа бомбона!

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42711
 • Il Moderatore
Одг: CARclub Тест: Jaguar E-Pace SE D165 AWD A9
« Одговори #2 на: Декември 08, 2022, 20:08:23 pm »
Па и од надвор не изгледа лошо.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33666
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Jaguar E-Pace SE D165 AWD A9
« Одговори #3 на: Декември 08, 2022, 20:58:49 pm »
Од надвор изгледа како копија на Ford Puma, изгледа топ. Ама ентериеров е еротика.

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28593
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Тест: Jaguar E-Pace SE D165 AWD A9
« Одговори #4 на: Декември 08, 2022, 21:25:54 pm »
Само што E-Pace-от е излезен многу пред Пума-та.

Убаво, фино количе си е. Нијанса ми е презаоблен профилот, ама иначе убав и чист дизајн.

Отсутен stefanel984

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1002
Одг: CARclub Тест: Jaguar E-Pace SE D165 AWD A9
« Одговори #5 на: Декември 12, 2022, 12:48:27 pm »
Едино оскудна моторизација во однос на конкуренција, германска. Тоа е. Инаку да би имал финансии радо би бил сопстевник на едно вакво џипче.

Присутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3298
Одг: CARclub Тест: Jaguar E-Pace SE D165 AWD A9
« Одговори #6 на: Декември 12, 2022, 12:58:57 pm »
Имам видено неколку пати во живо вакво и дизајнот на задниот дел ми е чуден, некако делува како наеднаш скратено да е.

Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8425
Одг: CARclub Тест: Jaguar E-Pace SE D165 AWD A9
« Одговори #7 на: Декември 12, 2022, 13:23:08 pm »
Од надвор изгледа како копија на Ford Puma, изгледа топ. Ама ентериеров е еротика.

Opsednat si od Ford.

😂😂😂