Автор Тема: автомобил за почетник возач  (Прочитано 7053 пати)

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4632
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #30 на: Мај 16, 2022, 13:58:19 pm »
Mashala koga go zema koga go dade.
Otvori na nivnata strana na fb i instagram Golden Car vidi sto ima drugo na lager.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5493
 • French diamond
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #31 на: Мај 16, 2022, 17:23:02 pm »
Гојдо, еве една песна за тебе  ;D


Со среќа потрагата.

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6278
 • Зборува со автомобилите. Specijalis Cardialogue
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #32 на: Мај 17, 2022, 01:46:59 am »
Николче, па ли бе, да му ебу мајката?
Ич немаш шо да праеш, а?

Да ти дам мало посла, плачам поштено, али не на шпански сапуници.
You humans. Sometimes its hard to imagine how you've made it this far.

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #33 на: Мај 17, 2022, 09:03:51 am »
Гојдо, еве една песна за тебе  ;D


Со среќа потрагата.
Сполај ти, дал Господ за сите. Некој ќе вози VW, Audi, BMW и Mercedes, некој ќе вози второразредни брендови и ќе го убедува светот дека се подобри од прворазредните и така.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41878
 • Il Moderatore
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #34 на: Мај 17, 2022, 09:58:26 am »
Класни разлики се во прашање. Висока класа само од ВЊ нагоре - строго њемачко.  :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6554
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #35 на: Мај 17, 2022, 14:57:02 pm »
Никој.

Никој никогаш.

"Види што голф 4 имам"

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4632
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #36 на: Мај 18, 2022, 23:39:07 pm »
Ova ama ne e za pocetnik


Sent from my MI MAX using Tapatalk


Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19641
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #37 на: Мај 19, 2022, 03:39:46 am »
Чмими?

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4632
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #38 на: Мај 19, 2022, 11:00:03 am »
Ja cmimi e

Sent from my MI MAX using Tapatalk


Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19641
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #39 на: Мај 19, 2022, 13:53:50 pm »
Нема ништо опрема и 200ккм. Топ цена мислам.

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #40 на: Мај 19, 2022, 18:45:57 pm »
Ja cmimi e(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my MI MAX using Tapatalk


Ова е поише за во темата смешни огласи :) 2013-та, 220к километри, 14300 евра.... Ко А6ка да продава :)

Чисто за инфо, гледавме A3 1.6TDI 105кс 2012 со 145kkm од овде купена, втор сопственик, со сервисна историја, одлично сочувана, пристојно опремена, ни ја оставија за 8300 евра.

Опција е ако не најдеме нешто поново.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5931
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #41 на: Мај 19, 2022, 20:34:37 pm »
Ja cmimi e(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my MI MAX using Tapatalk


Ова е поише за во темата смешни огласи :) 2013-та, 220к километри, 14300 евра.... Ко А6ка да продава :)

Чисто за инфо, гледавме A3 1.6TDI 105кс 2012 со 145kkm од овде купена, втор сопственик, со сервисна историја, одлично сочувана, пристојно опремена, ни ја оставија за 8300 евра.

Опција е ако не најдеме нешто поново.
Пази со тој 1.6 тди 2012, провери дизни дали се и како се наоравени, егр, дпф, варијабилен замаец може и да нема фабрички, што е секако предност.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5493
 • French diamond
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #42 на: Мај 19, 2022, 22:51:42 pm »
Како бе тоа да пази, па германско е тоа, топ не ги бие, затоа и бара такво! Или ?  ;)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5931
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #43 на: Мај 19, 2022, 23:02:38 pm »
Како бе тоа да пази, па германско е тоа, топ не ги бие, затоа и бара такво! Или ?  ;)
Ја Голфот Алфа си го викам, па ти види.

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6950
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #44 на: Мај 22, 2022, 17:06:18 pm »
@gOJDO   

https://reklama5.mk/AdDetails?ad=4321453

Дали е според твои услови? Буквално количе за почетник, нека се научи на него, за година две друго поголемо поубаво. ;D