Автор Тема: BMW F30 335i xDrive M Sport  (Прочитано 44675 пати)

Присутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1339
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #450 на: 14 Мај 2024, 11:07:23 am »
Абе дај да видиме како оди тоа бемве, не туку го кити само... :D

Отсутен 386ka

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 851
 • Am386 DX/DXL-40
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #451 на: 14 Мај 2024, 12:00:33 pm »
Јас се чудам како и зошто не си отиден сега и веднаш да ги монтираш. :)

Едно имам работа, друго пробувам да сум рационален и да ги заштитам ко што треба дур не се наместени. И да си набавам нови капачиња секако, моменталните ми се лом за жал.

Фала ви на сите дечки, да си купите поубави :)

Инаку, чисто да резимирам, for transparency:
1. Вкупна цена на бандажите со сѐ шипинг: 2200 евра
2. Трошоци за увоз и давачки на Федекс: 10300 мкд или 167 евра.

Вкупно пред монтажа, 2367 евра, за сет целосно ковани 19ки бандажи правени по нарачка. Па и не е лошо, истиот дизајн на HRE почнува од 2300 од бандаж :)

Инаку, прелесни се, со една рака се крева без проблем. Мислам дека и ради помалата тежина ќе има простор за да го стегнам малце сетапот на амортизерите, би требало подобро да апсорбира дупки со полесни бандажи. А и се менува track width ради офсетот, така да ќе оди до ТимАуто на една корекција откако ќе се монтираат.

Ќе ни ја споделиш тајната како помина толку лесно со увозните давачки? :)

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 593
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #452 на: 14 Мај 2024, 12:18:14 pm »
Абе дај да видиме како оди тоа бемве, не туку го кити само... :D

Ќе биде и тоа, да најдам само каде и како да снимам :)

Отсутен andrej_111

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 527
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #453 на: 14 Мај 2024, 12:28:25 pm »
Не мора да снимаш, може да направиме собир па по тројца во кола да не возиш :D
Aus Liebe Zum Automobil...

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 593
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #454 на: 14 Мај 2024, 13:07:59 pm »
Не мора да снимаш, може да направиме собир па по тројца во кола да не возиш :D

Пишете кога.  ;D

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 593
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #455 на: 14 Мај 2024, 22:40:15 pm »
Утре околу 3 и пол-4 попладне, набљудувајте ја темава.  ;D

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 593
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #456 на: 15 Мај 2024, 15:51:56 pm »
Една набрзинска од сервис :)


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29388
  • CARclub.mk
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #457 на: 15 Мај 2024, 15:53:20 pm »
Лепота!

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20613
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #458 на: 15 Мај 2024, 16:10:15 pm »
Па па па...

The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6949
 • хаУс мајстор
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #459 на: 15 Мај 2024, 17:34:01 pm »
Предобро! Браво!

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8245
 • Малерозен дрводарец
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #460 на: 15 Мај 2024, 19:44:18 pm »
When you turn on the radio does it return the favor?

Присутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2076
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #461 на: 15 Мај 2024, 20:05:14 pm »
 Јебозовно изгледа. Браво!

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 593
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #462 на: 15 Мај 2024, 22:00:46 pm »
Фала ви дечки, поубави да си купите. Еве уште неколку одблиску, да стопли викендов да ја исперам убаво и ќе сликнам и цела кола како стои. Јас сум искрено презадоволен, бандаживе изгледаат како ОЕМ изработка. А и офсетот сум го погодил максимално :)

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8245
 • Малерозен дрводарец
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #463 на: 15 Мај 2024, 23:10:49 pm »
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 593
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #464 на: 15 Мај 2024, 23:22:04 pm »