Автор Тема: BMW F30 335i xDrive M Sport  (Прочитано 40413 пати)

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8174
 • Малерозен дрводарец
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #15 на: 20 Април 2022, 02:31:38 am »
Уууу, гад демет! :D
Што е со новиве возила на членови неделава?
Ашколсун, браос, шо ќе рече по скопски: У пичку матер!

Честито, друже и добредојде :)
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 558
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #16 на: 20 Април 2022, 23:47:45 pm »
Уууу, гад демет! :D
Што е со новиве возила на членови неделава?
Ашколсун, браос, шо ќе рече по скопски: У пичку матер!

Честито, друже и добредојде :)

Фала фала, поубава да си купиш  ::)

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 558
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #17 на: 03 Мај 2022, 18:09:46 pm »
Is that a supra?

I wish it was  :'(

Претходната недела беше кај Антонио на корекција на некои ситници на каросерија како и овој удар на предното лево крило. Одлично ја среди, ми договори термин од денес за утре и за 2 саати беше целосно готова, без да вадиме тапацири и слични работи. Останаа некои ептен мали ситници за кои што ќе требаше да се вадат тапацири и демонтира пола багажник, му реков да ги остави пошто не вреди, не се ни познаваат освен ако не се под светло и ги бараш ептен.

Штетата на крилото пред:


Потоа:


Остана уште да се намести убаво браникот пошто е видно поместен.

Во меѓувреме нарачани нови Michelin Pilot Sport 4 во Мотоцентар, чекам да стигнат следна недела па после тоа иде на полирање и керамичка заштита. Бандажите се малце криви, ништо страшно, ќе ги исправат при менување гуми.

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2612
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #18 на: 03 Мај 2022, 19:01:32 pm »
Zosto PS4 ?
Ja ima kaj nas novata PS5

Koj e Antonio, imam nekoi grebki za popravka po kjosevi na branici.

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5990
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #19 на: 04 Мај 2022, 09:27:40 am »
Zosto PS4 ?
Ja ima kaj nas novata PS5

Koj e Antonio, imam nekoi grebki za popravka po kjosevi na branici.

Викам шо плејстејшн во темава...?

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11714
 • Архитект
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #20 на: 04 Мај 2022, 09:34:06 am »
Zosto PS4 ?
Ja ima kaj nas novata PS5

Koj e Antonio, imam nekoi grebki za popravka po kjosevi na branici.

Антониот исправа длабки, не фарба.

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 558
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #21 на: 04 Мај 2022, 10:05:29 am »
Zosto PS4 ?
Ja ima kaj nas novata PS5

Koj e Antonio, imam nekoi grebki za popravka po kjosevi na branici.

Никаде не можеа да ми склопат целосен сет за 2те димензии (задните се пошироки од предните) - ова беше најдобрата понуда што ја добив. Никаде немаше ни PS4S.

Иначе Антонио е https://www.facebook.com/PDRMacedonia/ - исправа дупки и слични штети, не полира/фарба така да за гребаници нема да ти помогне многу.

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 558
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #22 на: 12 Јуни 2022, 21:47:47 pm »
Стаена керамика и хемиско во Премиум Моторс пред 2-3 недели, некои фотки:За брзо ќе нарачувам carbon fiber M-style бубрези, и најверојатно CF ретровизори, чекам да ги донесат на залиха.

Следно идат летни одмори, ќе се повози 2-3 пати до Грција, па после тоа до М Кар по M Performance суспензија. Дефинитивно после ~3000 километри на колава од кои поголем дел на отворено, суспензијата е премека за мој вкус.

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8174
 • Малерозен дрводарец
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #23 на: 12 Јуни 2022, 21:58:03 pm »
Ќе се караме, лош агол си фатил на првата слика. :)
Удри една од жабја перспектива напред, ама не премногу блиску... да се штрекнам кога ќе видам. :)
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 558
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #24 на: 12 Јуни 2022, 22:09:40 pm »
Ќе се караме, лош агол си фатил на првата слика. :)
Удри една од жабја перспектива напред, ама не премногу блиску... да се штрекнам кога ќе видам. :)

Не се од мене сликиве - нека поминат дождовиве ќе ја однесам на перење и една фотосесија ко што ѝ прилега  :D

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29313
  • CARclub.mk
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #25 на: 13 Јуни 2022, 06:46:02 am »
И стави си нормални патосиници, да се осетиш ко у бемве, не ко у чамец. :)
« Последно менување: 13 Јуни 2022, 20:25:56 pm zeroSignal »

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 558
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #26 на: 13 Јуни 2022, 13:19:56 pm »
И стави си нормални патосиници, да се осетиш ко у бемве, не ко у чамец. :)

  ;D
« Последно менување: 13 Јуни 2022, 20:26:06 pm zeroSignal »

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 558
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #27 на: 16 Јуни 2022, 17:45:27 pm »
Не се карбон, ама за <4000 денари ќе завршат работа, пошто веќе не можам да го поднесам хромот напред. Земени од Autolux. Нека се олади колава, да ги наместам па да ја исперам и светнам.
Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29313
  • CARclub.mk
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #28 на: 16 Јуни 2022, 18:37:47 pm »
Одличен апгрејд!

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8174
 • Малерозен дрводарец
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #29 на: 16 Јуни 2022, 18:56:40 pm »
Црно си е црно, батка.
Влае е ок, ама долу хром! :D

Ми кладе болви во уво сега и јас да мењам. :)
Од каде да купам?
When you turn on the radio does it return the favor?