Автор Тема: Кралот на класата Голф 7  (Прочитано 10149 пати)

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4974
 • The Spartan General
Одг: Кралот на класата Голф 7
« Одговори #90 на: 15 Април 2024, 08:17:01 am »
Голфчето доби голем сервис пред некој ден на 60к километри. Ребраст, линиски, уље, филтри, итн. Километрите му се малку, годините многу (ФауВе вика или 200к или 10 години што дојде попрво).

Сега за сега уште му се радувам и кога одам во Македонија радо си го возам.

Имам мал проблем, татко ми многу го бендиса....
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен t0m1cA

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3267
Одг: Кралот на класата Голф 7
« Одговори #91 на: 15 Април 2024, 09:08:49 am »
Мерцедесот имаше кука? :P

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4974
 • The Spartan General
Одг: Кралот на класата Голф 7
« Одговори #92 на: 15 Април 2024, 09:11:25 am »
Мерцедесот имаше кука? :P
Да да, мерцедесот има кука. Голфчето нема, ама може и да му се намонтира.  ;D
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен t0m1cA

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3267
Одг: Кралот на класата Голф 7
« Одговори #93 на: 15 Април 2024, 09:12:59 am »
Дека го бендисал татко ти Голфот, па нешто размислувам на глас :P

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1997
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Кралот на класата Голф 7
« Одговори #94 на: 15 Април 2024, 09:13:19 am »
Го чуваш ли мечето уште? Страхотна кола беше.

Наздравје сервис.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4974
 • The Spartan General
Одг: Кралот на класата Голф 7
« Одговори #95 на: 15 Април 2024, 09:17:26 am »
Го чуваш ли мечето уште? Страхотна кола беше.

Наздравје сервис.

Да да, уште стои мечето. Му натепавме околу 100к откако е кај мене. Ама откако го имам Голфчето го немам возено.

Дека го бендисал татко ти Голфот, па нешто размислувам на глас :P
Ако си за купување, може да го питам стариот дома, ама не верувам да се одлучи да го продаде. 
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5744
Одг: Кралот на класата Голф 7
« Одговори #96 на: 15 Април 2024, 09:40:00 am »


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4974
 • The Spartan General
Одг: Кралот на класата Голф 7
« Одговори #97 на: 15 Април 2024, 09:55:20 am »
Аууууу..... Три прсти прашина има на него. Ќе мора да интервенирам.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5744
Одг: Кралот на класата Голф 7
« Одговори #98 на: 15 Април 2024, 10:05:14 am »
Не е од сега сликана 😊

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Присутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1095
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Кралот на класата Голф 7
« Одговори #99 на: 15 Април 2024, 10:06:09 am »
Кој домакин е татко ти по ред на кралот четврти или јаче?

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4974
 • The Spartan General
Одг: Кралот на класата Голф 7
« Одговори #100 на: 15 Април 2024, 10:14:59 am »
Не е од сега сликана 😊

Sent from my Redmi Note 8 Pro using TapatalkТогаш многу е веројатно јас да сум со голфчето.  :-X :-X :-X :-X

Кој домакин е татко ти по ред на кралот четврти или јаче?
Не е татко ми газда, јас сум.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6105
 • 69
Одг: Кралот на класата Голф 7
« Одговори #101 на: 15 Април 2024, 10:17:06 am »

Кој домакин е татко ти по ред на кралот четврти или јаче?
Не е татко ми газда, јас сум.

Ти беше газда додека беше беќар. Сега се знае кој е газда у куќа!
:D :D :D
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4974
 • The Spartan General
Одг: Кралот на класата Голф 7
« Одговори #102 на: 15 Април 2024, 10:33:10 am »
So mean, and yet so true....   :'( :'(
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4097
Одг: Кралот на класата Голф 7
« Одговори #103 на: 15 Април 2024, 14:04:19 pm »
ајде ајде, не мора одма со плачки. Битно кралот си го имаш, најдобриот голф некад направен, и не само голф, најдоброто ауто некад направено  ;D

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29340
  • CARclub.mk
Одг: Кралот на класата Голф 7
« Одговори #104 на: 15 Април 2024, 14:09:02 pm »
Мило ми е дека се зборуваат вистини. ;D