Автор Тема: Кралот на класата Голф 7  (Прочитано 10409 пати)

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6467
 • Бенве сие бенве
Одг: Кралот на класата Голф 7
« Одговори #60 на: 25 Март 2022, 23:54:02 pm »
Голф е љубов, не е кочија :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14099
 • Пудингот на шоферството
Одг: Кралот на класата Голф 7
« Одговори #61 на: 26 Март 2022, 00:34:26 am »
"Те намирисав" уште на времето дека си ФауВе фан,само вешто го криеше тоа.
Шо го е*** да има нешто да се тркала. :)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен AND_031

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 390
Одг: Кралот на класата Голф 7
« Одговори #62 на: 26 Март 2022, 03:32:21 am »
Од сеат се бандажите, немав голем избор за прифатлива цена освен кинески. Мене ми се допаѓа како излезе. Ако најдам Дижон модел ќе си ги префрлам гумите на него овие ќњ ги продадам. Во однос на комфорот не знам што да коментирам, голф е, нема некој комфор и со 15ки и вака.  Моторот добро ги врти не му се тешки, можеби минимално потешко е од 15ките а можеби и субјективно чувство е. Зимски имам 15ки челични со Алпин 6, обезбеден сум со гуми за следниве 3 год.

Не е субјективно ама секако е занемарливо, мене кај Поло со 1.0TSI преминот од 15ки на 17ки ме чинеше од 10.6сек на 11.2сек до 100км/х (просек на неколку мерења). Инаку супер е Голфот, поготово со ваква километража, единствено по мене штета што нема барем команди на волан. BTW и јас возев за зимски сет Алпин 6 15ки на Полото, топ избор!

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6467
 • Бенве сие бенве
Кралот на класата Голф 7
« Одговори #63 на: 26 Март 2022, 05:16:06 am »
Искрено не ми значи колку е брз, од кога ги воведоа новиве радари не се исплати да се вози брзо, а и како стареам страв ме фаќа. 2 год има сигурно како не сум кренал над 150км/ч, а и стилот на возење ми е дефанзивен.  Тоа со командите ќе го решам,  само да видам кој е нај безболен начин. Ќе оди во пакет со мултимедија, ми фали тоа што нема блутут.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6985
Одг: Кралот на класата Голф 7
« Одговори #64 на: 26 Март 2022, 07:27:24 am »
Искрено не ми значи колку е брз, од кога ги воведоа новиве радари не се исплати да се вози брзо, а и како стареам страв ме фаќа. 2 год има сигурно како не сум кренал над 150км/ч, а и стилот на возење ми е дефанзивен.  Тоа со командите ќе го решам,  само да видам кој е нај безболен начин. Ќе оди во пакет со мултимедија, ми фали тоа што нема блутут.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ретко искрено напишано, 130кс си се таман, многу подобро од 90. Во споредба со 1.6 ТДИ имаш помалце главоболки, а потрошњата ќе му биде тука некаде, а кај и да е бензинот ќе го направат -10ден од дизелот.

Со здравје да се вози, одлично си легнале 17ки. И јас сакам 16ки годинава да ставам, ама некако цената на 195/65-15 е безобразно ефтина.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6467
 • Бенве сие бенве
Одг: Кралот на класата Голф 7
« Одговори #65 на: 01 Април 2022, 16:43:08 pm »Си доби голфо затемнети стакла денес кај Тане. Го препорачувам


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6636
 • French diamond
Одг: Кралот на класата Голф 7
« Одговори #66 на: 01 Април 2022, 17:06:31 pm »
Заличи на нешто конечно калимерото  :)

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6467
 • Бенве сие бенве
Одг: Кралот на класата Голф 7
« Одговори #67 на: 01 Април 2022, 17:26:01 pm »
Мислиш квазимодото


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Busav

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3585
Одг: Кралот на класата Голф 7
« Одговори #68 на: 01 Април 2022, 21:28:26 pm »
Ако не е тајна колку те фати? Ако сакаш може и во пп... Јас сум на ум да затемнам стаклата

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен was

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 300
Одг: Кралот на класата Голф 7
« Одговори #69 на: 01 Април 2022, 21:59:31 pm »
Голфо треба да е црн и да личи на орел инаку нее Голф  ;D

Со здравје да се вози.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6467
 • Бенве сие бенве
Одг: Кралот на класата Голф 7
« Одговори #70 на: 10 Април 2022, 18:34:58 pm »Голфо се вози активно. За тоа што го нуди треба да троши помалку.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20095
Одг: Кралот на класата Голф 7
« Одговори #71 на: 10 Април 2022, 19:15:33 pm »
Само 2.0 тди.

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4116
Одг: Кралот на класата Голф 7
« Одговори #72 на: 10 Април 2022, 20:42:17 pm »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Голфо се вози активно. За тоа што го нуди треба да троши помалку.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Кај мене со просечна околу 75 км/ч е 5.7 литри, 1.0 TSI. Не е лошо и твоево, верувам да е поголема просечната (до некоја граница) ќе ти падне потрошњата.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6467
 • Бенве сие бенве
Одг: Кралот на класата Голф 7
« Одговори #73 на: 11 Април 2022, 06:55:21 am »
Мислам дека 17ки му се големи, да ги потрошам гумите ќе ставам 16ки летни.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6467
 • Бенве сие бенве
Одг: Кралот на класата Голф 7
« Одговори #74 на: 11 Април 2022, 09:00:50 am »
BMW f10 со 258hp 4х4 на отворено троши помалку од голфов на исти брзини и исти услови. Не дека ми е скапо да го возам или дека троши многу, но за тоа не одење и перформансите што ги нуди треба да е пониско. Нека заврши војнава да видиме како ќе бидат светските прилики и не прилики па да се бара кола ко шо треба.


Sent from my iPhone using Tapatalk