Автор Тема: Opel и неговите модели  (Прочитано 673325 пати)

Отсутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2570
 • Слобода или смрт
Одг: Opel и неговите модели
« Одговори #5220 на: 23 Декември 2023, 13:22:51 pm »
Темата може да го прогласим за умрено.

Па со ваква никаква понуда на опел моментално тешко дека некогаш ќе оживее. Од сите возила што ги продаваат моментално смисла им има само мока електрик. Астрата е добра ама не е 30к евра добра за 1.2 трицилиндраш. А и внатрешноста е премногу пијано пластика за мој вкус.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4519
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Opel и неговите модели
« Одговори #5221 на: 23 Декември 2023, 13:38:24 pm »
Тоа трицилиндрашите со вештачки 130кс...
Астрата е доста добра, ама моторот...

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4519
 • Шо да пишам тука?🤔