Автор Тема: Предлог за нова кола  (Прочитано 24084 пати)

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9475
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #15 на: Јануари 13, 2022, 00:53:27 am »
По Супербот, време му е за некое Ферари :D

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12738
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #16 на: Јануари 13, 2022, 01:04:22 am »
По Супербот, време му е за некое Ферари :D

Трн во здрава нога? 😅😅

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5293
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1204
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #18 на: Јануари 13, 2022, 02:08:59 am »
Саканата Џулија стана Суперб. Иреверзибилен процес! Единствена шанса за Џулија да успее да се спои со мене е да биде детелинка. Само за тоа би дал ќеш пари за втора рука. Ама... Highly unlikely.
A6 ми е адекватна и лесна замена (порше лизинг, старо-ново) ама има најслаба карика... нема бензин. Нема ни во ценовник. Значи не е лесно.
BMW хммм 340и и не е така лошо, ама треба да преџвакам ситници што ќе ги сакам а ќе ги нема. Ова иде у игра.
Би го ставил јас во игра и S60 Т8 🙄

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 53266
 • Махер
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #19 на: Јануари 13, 2022, 07:48:44 am »
Паа незнам колу е подобра од 4х4 суперб со 300 коња.
Бескрајно.

Инаку опции;
Џулија
Јагуар XE или XF
Инсигниа GSI
Mustang V8
Peugeot 508
Lexus IS500
Panamera
Ауди S5
BMW 850i
Mercedes GT 4door
« Последно менување: Јануари 13, 2022, 07:59:02 am Deni »

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6296
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #20 на: Јануари 13, 2022, 08:11:31 am »
Штом си запнал за бензин а сега возиш 4х4 со 300кс и станува збор за ново возило јас би идел на

Volvo S60 T8 Recharge Plug-in Hybrid 2.0 benzīns/elektromotors 425hp Inscription AT8 eAWD

конкурентите како бмв, ауди и мерцедес се отидени со цените многу далеку за нешто со слични перформанси.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13656
 • Пудингот на шоферството
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #21 на: Јануари 13, 2022, 08:23:02 am »
Паа незнам колу е подобра од 4х4 суперб со 300 коња.
Бескрајно.

Инаку опции;
Џулија
Јагуар XE или XF
Инсигниа GSI
Mustang V8
Peugeot 508
Lexus IS500
Panamera
Ауди S5
BMW 850i
Mercedes GT 4door

И јас би предложил некое од овие,ама ќе треба да е половно и да се плати ќеш,шо не му е најпривлечна понуда на членот.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10955
 • Архитект
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #22 на: Јануари 13, 2022, 08:33:04 am »
Ако сакаш да купиш некоја половна (малку возена), а да не лупниш кеш пари тогаш оди преку ОМО или М Моторс. За вторите не сум сигурен, ама овие првите ќе ти донесат таква кола без проблем.
Можиш и ти да си ја одбериш од каде сакаш, па преку нив да извршиш плаќање.
Дополнително кај нив мислам дека ќе се погодиш и за лизинг (кредит) старо за ново итн...

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28594
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #23 на: Јануари 13, 2022, 08:33:24 am »
Јас сериозно би направил муабет за Jaguar XE P300.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 53266
 • Махер
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #24 на: Јануари 13, 2022, 08:36:31 am »
Јас сериозно би направил муабет за Jaguar XE P300.
S 380 PS или кој и да постои со V6 turbo... може и веќе нема такви, додуша.

Отсутен Cranium

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 923
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #25 на: Јануари 13, 2022, 08:59:25 am »

Присутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2974
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #26 на: Јануари 13, 2022, 09:16:31 am »
А блокажата на Волво се трга ли од 180кмч.?

Јас би одел ако е нова во прашање на:
 - G20 330i (ако дозволува буџет M340i) или 
 - Audi A5 Sportback Quattro 45TFSI со сите екстри од опрема, еве еден пример: https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=335107434&cn=DE&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&doorCount=FOUR_OR_FIVE&fuels=PETROL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=31&maxMileage=20000&minFirstRegistrationDate=2020-01-01&minPowerAsArray=185&minPowerAsArray=KW&pageNumber=1&ref=dsp&scopeId=C&sfmr=false&searchId=604b168f-25a7-5d22-ca8a-4cbb3f4193e4


Отсутен Bokica

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1457
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #27 на: Јануари 13, 2022, 09:25:16 am »
Не е нова али...
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=4084207

Едит:

А за нова :
https://www.peugeot.com.mk/508pse
CLA 35 / 45 AMG
E 450 4matic
« Последно менување: Јануари 13, 2022, 09:32:53 am Bokica »
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.

Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3379
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #28 на: Јануари 13, 2022, 09:32:53 am »
А блокажата на Волво се трга ли од 180кмч.?

Јас би одел ако е нова во прашање на:
 - G20 330i (ако дозволува буџет M340i) или 
 - Audi A5 Sportback Quattro 45TFSI со сите екстри од опрема, еве еден пример: https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=335107434&cn=DE&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&doorCount=FOUR_OR_FIVE&fuels=PETROL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=31&maxMileage=20000&minFirstRegistrationDate=2020-01-01&minPowerAsArray=185&minPowerAsArray=KW&pageNumber=1&ref=dsp&scopeId=C&sfmr=false&searchId=604b168f-25a7-5d22-ca8a-4cbb3f4193e4Нема Virtual Cockpit А5- кава :D (и адаптивна суспензија) Инаку топ возилце си е, ама рече појако од Супербот па затоа не ја предложив.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12738
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #29 на: Јануари 13, 2022, 09:40:34 am »
Саканата Џулија стана Суперб. Иреверзибилен процес! Единствена шанса за Џулија да успее да се спои со мене е да биде детелинка. Само за тоа би дал ќеш пари за втора рука. Ама... Highly unlikely.
A6 ми е адекватна и лесна замена (порше лизинг, старо-ново) ама има најслаба карика... нема бензин. Нема ни во ценовник. Значи не е лесно.
BMW хммм 340и и не е така лошо, ама треба да преџвакам ситници што ќе ги сакам а ќе ги нема. Ова иде у игра.
Би го ставил јас во игра и S60 Т8 🙄

S60-ката мислам мала ќе ти биде во однос на Супербот.

S90 - да. МНОГУ ДА! ПРЕМНОГУ ДА!

Мене лично ако ме прашаш јас би сведил на

- Volvo S90 T...што сакаш
- Kia Stinger
- Lexus

Дури би подразмислил и за користена Tesla Model S :)

Во друга група се по клише коли BMW, Audi, Mercedes, ...