Автор Тема: Предлог за нова кола  (Прочитано 28427 пати)

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9597
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #330 на: Март 27, 2023, 10:21:12 am »
20.000 ДојчМарки и не е толку страшно, толку и си беа на времето + малку инфлација оттогаш.

Дури и платите пасуваат (оние, радничките😉) околу 300 ДојчМарки беа :)

2020 година со истиот мотор, црвена (ја имам сликано само ќе треба да ја побарам сликата) ја даваа за 10К.
Да, да, во 2016 година Спејсбек 13.500 со 1.6 дизел, Октавија 16.500 со истиот мотор, или истите за околу 1.500 евра поевтини со 1.2 бензин со турбо.

Убави времиња, шетњи по салони, тест возења, тук таму понекој бош муабет со продавачите...

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12994
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #331 на: Март 29, 2023, 15:38:43 pm »
https://hyundai-mk.mk/upload/document/i30_01_01_2023.pdf

i30 - почетна цена 20200 евра.

1.5 со 110КС

Процедурално: Се извинувам не можев да најдам слична тема, темава е на Микси. Ако сакате можете овде да продолжеме или преместете во друга тема за Нови возила.

Отсутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1247
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #332 на: Март 30, 2023, 10:35:06 am »
Нема везе општа е темата, ја и онака во моментов го имам замрзнато проектот нова кола. Едно зошто инвестирам во апартмани во Грција, друго зошто немам идеја која кола би го заменила Супербот а да не е над 60.000 евра. Така да темава е општа...

Отсутен draganamon

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 508
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #333 на: Март 30, 2023, 11:09:23 am »
Gradis, kupuvas, rentas apartmani ?
Kade vo Grcija ?

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12994
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #334 на: Март 30, 2023, 11:25:24 am »
Нема везе општа е темата, ја и онака во моментов го имам замрзнато проектот нова кола. Едно зошто инвестирам во апартмани во Грција, друго зошто немам идеја која кола би го заменила Супербот а да не е над 60.000 евра. Така да темава е општа...

Сподели со другарчињата за Грција

Присутен nestor04

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2927
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #335 на: Март 30, 2023, 13:07:38 pm »
Другар мој има купено Citroen C3 2021 со 1.2 мотор 83 коњи Puretech, со средна опрема (задните стакла не се електрични и нема паркинг камера, туку има паркинг сензори назад) за 13500€ што е солидна цена за ново возило, колкави се моменталните цени не знам, во овие 20000км и 2 год освен промена на масло и филтер во овластен сервис друга работа немал на Citroen-от, само не знам зошто не му смениле филтер во кабина и воздушен филтер, филтер за гориво и слично, дава 100€ само за филтер и масло.

Отсутен Tiro

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 235
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #336 на: Март 30, 2023, 17:35:40 pm »
Другар мој има купено Citroen C3 2021 со 1.2 мотор 83 коњи Puretech, со средна опрема (задните стакла не се електрични и нема паркинг камера, туку има паркинг сензори назад) за 13500€ што е солидна цена за ново возило, колкави се моменталните цени не знам, во овие 20000км и 2 год освен промена на масло и филтер во овластен сервис друга работа немал на Citroen-от, само не знам зошто не му смениле филтер во кабина и воздушен филтер, филтер за гориво и слично, дава 100€ само за филтер и масло.
17500 evra pa nagore se sega.

Отсутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1247
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #337 на: Април 03, 2023, 10:41:13 am »
Gradis, kupuvas, rentas apartmani ?
Kade vo Grcija ?
Купувам, реновирам по потреба и рентам. А и за мене. Во Агиа Триада, Переа и сеа бркам некоја оставштина, плац во Каламарија во Солун...

Отсутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1910
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #338 на: Април 04, 2023, 08:17:00 am »
Купувам, реновирам по потреба и рентам. А и за мене. Во Агиа Триада, Переа и сеа бркам некоја оставштина, плац во Каламарија во Солун...

Интересно што спомна Агиа Триада, веќе неколку пати сум бил во она хотелчето на крајот, Almira.
Ренташ за викенд или само на подолго (5+ дена)?

Отсутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1247
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #339 на: Октомври 07, 2023, 12:38:40 pm »
По долга пауза пак се активирав у разгледување и барање замена за мојата кола. Прва посета Јагуар.
Понудата е следна:
XE P250 rwd R-Dynamic А8
Дополнително на основново
- виртуелен кокпит
- 10” екрани
- затемнети стакла

= 81.560 евра.

Во понеделник идеме по ред према исток, значи BMW.

Присутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1266
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #340 на: Октомври 07, 2023, 13:14:58 pm »
По долга пауза пак се активирав у разгледување и барање замена за мојата кола. Прва посета Јагуар.
Понудата е следна:
XE P250 rwd R-Dynamic А8
Дополнително на основново
- виртуелен кокпит
- 10” екрани
- затемнети стакла

= 81.560 евра.

Во понеделник идеме по ред према исток, значи BMW.
Дали има 30ks помалку од Шкодата?

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54141
 • Махер
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #341 на: Октомври 07, 2023, 13:16:28 pm »
Чисто за да е ново бара, за да ги искористи средствата. Инаку се разбира дека Грција и "stage 3" е решението за симболичен надомест.

Отсутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1247
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #342 на: Октомври 07, 2023, 13:26:44 pm »
По долга пауза пак се активирав у разгледување и барање замена за мојата кола. Прва посета Јагуар.
Понудата е следна:
XE P250 rwd R-Dynamic А8
Дополнително на основново
- виртуелен кокпит
- 10” екрани
- затемнети стакла

= 81.560 евра.

Во понеделник идеме по ред према исток, значи BMW.
Дали има 30ks помалку од Шкодата?

Sent from my SM-S908E using TapatalkИма 70 помалку. Нема друг мотор во понуда. Тоа е тоа. За стандардни збориме.

Присутен nestor04

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2927
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #343 на: Октомври 07, 2023, 13:29:13 pm »
Чисто за да е ново бара, за да ги искористи средствата. Инаку се разбира дека Грција и "stage 3" е решението за симболичен надомест.
Стејџ 3 на ново возило 😬

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54141
 • Махер
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #344 на: Октомври 07, 2023, 13:29:52 pm »
По долга пауза пак се активирав у разгледување и барање замена за мојата кола. Прва посета Јагуар.
Понудата е следна:
XE P250 rwd R-Dynamic А8
Дополнително на основново
- виртуелен кокпит
- 10” екрани
- затемнети стакла

= 81.560 евра.

Во понеделник идеме по ред према исток, значи BMW.
Дали има 30ks помалку од Шкодата?

Sent from my SM-S908E using TapatalkИма 70 помалку. Нема друг мотор во понуда. Тоа е тоа. За стандардни збориме.
А колку му лежи V8 и на името и на колата и на цената.
Види си и амерички V8 кога веќе се гледа толку скапа кола.Чисто за да е ново бара, за да ги искористи средствата. Инаку се разбира дека Грција и "stage 3" е решението за симболичен надомест.
Стејџ 3 на ново возило

Стаге 3 на Супербот што си го има и е разработен.