Автор Тема: Предлог за нова кола  (Прочитано 18949 пати)

Отсутен Bravo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1091
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #270 на: Јануари 30, 2023, 18:49:24 pm »
Глорифицирано мафтосување под превез на “проверено во овластен сервис” и минимум 5000 евра ќар.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен R2D2

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 335
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #271 на: Јануари 31, 2023, 13:33:29 pm »
@Bravo за олимпија баш обратно имам слушнато. Ги гледаш сите документи, набавна цена, давачки... каде што се гледа дека Олимпија многу малку заработува од тебе...
Шкода Октавиа 1.5 ТСИ, (А8 2020) http://forum.carclub.mk/index.php/topic,24484.0.html
Mercedes A160 (W168) http://forum.carclub.mk/index.php/topic,2269.0.html

Отсутен Leon-cist

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 710
 • .
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #272 на: Јануари 31, 2023, 18:52:59 pm »
Vo Olimpija, profitot na edno motorno vozilo ( kola, minivan, kombe)ne nadminuva povekje od 500€. Fakturite ti gi davat na uvid. Celosen istoriat na kolata, plus gratis proverka i mal servis vo nivniot avtoservis i garancija.  Pa ako ima nekade vakov slicen avtodiler i da e tolku transparenten i fer prema klientot slobodno spodelete da si gi prosirime znaenjata
VW MK-7 (1.6 тди)

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4157
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #273 на: Јануари 31, 2023, 18:58:53 pm »
da da za 100evra rabotat. .

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk


Отсутен Tiro

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 147
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #274 на: Јануари 31, 2023, 21:11:59 pm »
Нема некои попусти низ оваа жална држава за нова кола?

Отсутен Bravo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1091
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #275 на: Јануари 31, 2023, 21:46:12 pm »
@Bravo за олимпија баш обратно имам слушнато. Ги гледаш сите документи, набавна цена, давачки... каде што се гледа дека Олимпија многу малку заработува од тебе...
Ок. Моето искуство и со нова и со половна кола од Олимпија е такво какво што е.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 53140
 • Махер
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #276 на: Јануари 31, 2023, 21:51:30 pm »
Нема некои попусти низ оваа жална држава за нова кола?
Има. Моментално ако не се лажам Ford Kuga е на одлична акција, мислам Citroen c4x ќе да беше со акциска цена, Suzuki Swift Hybrid е супер за градско, Dacia Sandero Stepway е исто врвна понуда, ете доста ти се. А имаше и Фокус 1.5 атмос со 2 години преостаната гаранција во Мида, за околу 13500, ама може да е отиден.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6358
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #277 на: Јануари 31, 2023, 22:40:38 pm »
Нема некои попусти низ оваа жална држава за нова кола?
Има. Моментално ако не се лажам Ford Kuga е на одлична акција, мислам Citroen c4x ќе да беше со акциска цена, Suzuki Swift Hybrid е супер за градско, Dacia Sandero Stepway е исто врвна понуда, ете доста ти се. А имаше и Фокус 1.5 атмос со 2 години преостаната гаранција во Мида, за околу 13500, ама може да е отиден.
Suzuki Swift Hybrid е 18k или има попуст некој? А дека е супер, супер е.

Присутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3166
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #278 на: Јануари 31, 2023, 22:42:10 pm »
Suzuki продаваат РАВ4 прајм за 60к 😅
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42478
 • Il Moderatore
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #279 на: Февруари 01, 2023, 00:47:15 am »
Нема некои попусти низ оваа жална држава за нова кола?
10% во Алфа Ромео. Имаат една Giulia tb 200ks за 57000 регулар цена. Интересна понуда..

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1124
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #280 на: Февруари 01, 2023, 01:07:29 am »
51.000 се поприлично многу за Џулија Спринт со само 200 коња. Сепак е кола стара СЕДУМ години.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42478
 • Il Moderatore
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #281 на: Февруари 01, 2023, 02:28:55 am »
Модел стар седум години а вози како 10 пред своето време ;)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13461
 • Пудингот на шоферството
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #282 на: Февруари 01, 2023, 06:41:41 am »
А и држи цена како за Алфа. ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1124
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #283 на: Февруари 01, 2023, 11:41:22 am »
Модел стар седум години а вози како 10 пред своето време ;)
Да така е се согласувам. Ама мораш да се согласиш и ти дека конкретната со снага релативно ниска, опрема како мојот Камик, без 4х4, привлекува само многу многу страсни и бајаги налудничави алфисти.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16599
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #284 на: Февруари 01, 2023, 11:53:45 am »
Дочекавме време заден погон во драјверс кар седан да се смета за негативна карактеристика...