Автор Тема: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)  (Прочитано 32735 пати)

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6890
 • хаУс мајстор
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #345 на: 17 Февруари 2024, 20:13:52 pm »
Јас сакам да честитам, браво! Си начека што си сакаше, мило ми е :)

По пат се или стигнаа?
Фала! Си ги земав, од Марели-Велес ги најдов некако ептен случајно.

Ајдечестито и дај слики што побрзо!
Ќе почекате/ме до летна сезона 🫤

Фала ви на честитките, да си земете поубави!

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8101
 • Малерозен дрводарец
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #346 на: 17 Февруари 2024, 20:53:14 pm »
То, фнучко!
Потлачени!

Џаба радите, нече вас платити!

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1981
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #347 на: 17 Февруари 2024, 20:54:32 pm »
Овај и м паралел ми се најдодобрите оем за бмв.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6345
 • Бенве сие бенве
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #348 на: 17 Февруари 2024, 20:57:38 pm »
Честито златен, требаше да ми пишеш ќе напраев попуст.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6890
 • хаУс мајстор
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #349 на: 17 Февруари 2024, 21:14:40 pm »
Ми рече Сале, ама да ти кажам немав трпение веќе...
Фала во секој случај, исто како да си направил.

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2594
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #350 на: 17 Февруари 2024, 22:18:42 pm »
Ubav bandas si nacekal, so zdravje da se trkala :)

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6890
 • хаУс мајстор
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #351 на: 18 Февруари 2024, 09:43:13 am »
Овај и м паралел ми се најдодобрите оем за бмв.
М паралел беше првично во игра ама отпадна, бидејќи не направивме спогодба со Алибаба за шипинг. Најверојатно на големо одат...

Сега ќе добијат керамичка заштита, @dame  ми препорача што и како. Плус ме посоветува за што да правам со бојата на колата, бидејќи полирање не е во игра поради тенкиот слој. Така да благодарност до Даме!

Отсутен godofspeed

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2822
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #352 на: 18 Февруари 2024, 10:01:52 am »
Честито бандаши, него како да добијам дименззи и цена за бандашот што е над твојот ?

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6890
 • хаУс мајстор
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #353 на: 18 Февруари 2024, 10:17:23 am »
Имаш ПП.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6911
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #354 на: 26 Февруари 2024, 09:23:08 am »
Зимај Зоки, сега му е мајката:


https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/23450552/bmw-540

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6890
 • хаУс мајстор
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #355 на: 26 Февруари 2024, 12:09:04 pm »
Го гледав синоќа, ама за париве Алпинче ќе најдеме.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54756
 • Махер
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #356 на: 06 Март 2024, 09:14:10 am »

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6890
 • хаУс мајстор
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #357 на: 06 Март 2024, 09:18:54 am »
На Сретен можам вода да му носам, онака со спуштени седишта и до плафон накрцано.
Ама доста влијателен е, барем за мене.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13576
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #358 на: 07 Март 2024, 21:52:52 pm »
Доаѓа често Скопје, Сретен :) ќе ти даде некоја идеја 😄 Мада не сака дизелаши 😄

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5982
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #359 на: 08 Март 2024, 08:33:11 am »
Скопски зет е, така?